Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van ennek jelentősége vagy...

Van ennek jelentősége vagy csak én képzelek bele többet a kelleténél?

Figyelt kérdés

Facebookon megjelölt egy régi ismerősöm (fiú), a regisztrálásom után nem sokkal, amikor jó, ha 10-15 ismerősöm volt összesen. Ez a fiú kb. négy éve szeretett volna többet is tőlem barátságnál, de a dologból semmi nem lett, mert én csak későn eszméltem föl, és akkor ő már mással járt. Most is van vkije kb. egy éve, ha jól tudom, facebookon mégis úgy jelölt be, hogy úgy tűnt, senkije sincsen (beállította, hogy csak a róla készült képeket láthatom, a barátnősöket nem, és az adatlapját sem láthattam, míg vissza nem igazoltam). Visszaigazolás után már láthattam néhány közös képüket, de persze nem az összeset. Az a furcsa, hogy nem éppen a legjobb szájízzel szakadt meg a kapcsolatunk, ő most mégis az elsők között "jelentkezett", hogy az ismerősöm legyen. Ebben persze még semmi igazán fura nincs, de azt már furcsálltam, hogy az ismerősajánló funkcióval három ismerőst is ajánlott nekem (közös ismerőseink), hogy jelöljem meg őket. Sztem senki nem töri magát, hogy ismerősöket ajánljon vkinek, pláne, hogy azokra a személyekre én magam is rátalálok, ha akarok.

Az üzenőfalán láttam, hogy azt megelőzően, hogy az ismerősöm lett volna, viszonylag passzív volt facebookon, azt követően viszont, hogy visszaigazoltam, mindenféle videókat töltött fel, meg hozzászólt mások képeihez, stb. Szóval, hirtelen aktív lett.

Sztetek jelent(het) ez vmit? Vagy alaptalanul érzem úgy, hogy talán még mindig nem vagyok számára teljesen közömbös?

(A félreértések elkerülése végett: én semmit sem szeretnék egy olyan embertől, aki kapcsolatban él, csak feltűnt ez a szokatlan viselkedés, és érdekelne az oka.)


2011. jan. 11. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket te látod bele.
2011. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen jelenthet. Mégpedig azt, hogy sokat vagy facebookon, ha minden apróságot így észre tudsz venni.

2011. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet csinálni facebookon olyat, hogy ne láthassa egy konkrét ember mondjuk a képeit. De ezt csak az összes képpel lehet megcsinálni, egyesével nem! Mielőtt bejelölt pedig valószínűleg azért nem láthattad a képeit, mert az van beállítva neki, hogy csak az ismerősök láthassák.
2011. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Facebook pár dolgot mutat csak mig nem vagy ismerős sztem. Meg amint bejelölöd és visszaigazol, az elmult történésekből is csak párat. Az ismerősajánlo meg nem automatikus? Annyira azért nem ismerem a FB-ot, de ez tűnne logikusnak..
2011. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is regelve vagyok facebookon, és szökőévenként egyszer be is lépek.. Mikor még új voltam, fogalmam sem volt, mi micsoda, csak nyomtam az OK-kat azokra a dolgokra, amit a rendszer javasolt. Mint kiderült, automatikusan megkeresett és bejelölt mindenkit, akinek az e-mail címe benne volt a postafiókomban, játékokat ajánlgattam, stb a tudtom nélkül.. Szóval ne gondolj túl sokra szerintem. Engem is bejelölt volt "pasim".. de azóta semmi hír felőle. Az meg, hogy ismeretlenek elől az adatlapja nagy részét elrejti, szerintem teljesen általános dolog.
2011. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen az ismerősajálnó automatikus. Tehát véletlen kerültél oda.
2011. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vagyis ő hozzád
2011. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Lehet, hogy igazatok van és én képzelek bele többet a kelleténél.

... Az ismerősajánló nem automatikus. Vhol meg lehet találni az adatlapon ezt a "funkciót", és ha rákattintasz, kijönnek egy ablakban a te ismerőseid és kiválaszthatod közülük, kit akarsz ajánlani annak a személynek, akinek az adatlapján erre kattintottál. (Vagy vmi ilyesmi, én sem vagyok járatos facebookon a kül. alkalmazásokban.)

Ő régóta fönt van, nem hiszem, hogy összevissza nyomogatna bármit is. Szóval, ez a része biztosan szándékos volt (az ismerősajánlások).

De vszínűleg nektek van igazatok és csak sztem furcsa ez a pár dolog, amiről fent írtam.

2011. jan. 11. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!