Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem birom kezelni ezt a...

Nem birom kezelni ezt a helyzetet. Segitenétek?

Figyelt kérdés

18éves múltam a nyáron.

3hónapos terhes vagyok.Nem tervezett baba. Terhesen fogok leérettségizni.(Nem vagyok jó tanuló, és most nagyon boldog vagyok azért mert ez a kis magzat sok erőt ad nekem a tanuláshoz, már érte tanulok. Javultak is miatta a jegyeim :))

19éves elmúlok, mire megszületik a pici. A párom 21éves, dolgozik és van egy lakása ami most ki van adva albérletbe, ez egy ideig még plusz pénz nekünk/neki.

Nekem is van valamennyi félretett pénzem.

Júniusban tervezzük, hogy beköltözünk a lakásába.

Mivel nem volt még munkaviszonyom ezért ugye nekem csak a gyes+családi jár majd meg az egyszeri anyasági ugye.

Úgy érzem, hogy fel tudjuk majd nevelni a gyerekünket, nem a szülők terhére "megy majd a dolog".

Ez ennyire elitélendő lenne? Nem 16éves vagyok, a párom se, van saját lakása nem kell albérletben laknunk ami ugye biztos pont.


A párom apja kikészit. Minden hülyeségért felhiv. Mondja a hülyeségeit, hogy megbánom h megtartottam stb. Egyszerűen nem birom elviselni. Mit mondjak neki? Haragban nem akarok vele lenni. Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Hogyan tudnék a szülőkre hatni?


2011. jan. 12. 17:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. Egyik füleden be, másikon ki. Ha megszületik a baba, majd ők is másképp látják, hidd el.
2011. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha ilyen határozott vagy, a babának remek anyukája lesz.

És télleg egyik füleden be. másikon ki.

2011. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Sehogy. Felnőtt emberek vagytok, a ti dolgotok. Az párod apukája nem szólhat bele, mert az égvilágon semmi, de semmi köze nincs hozzá. Ne vedd figyelembe, amit mond!

Persze elképzelhető, hogy csak az aggodalom beszél belőle, hiszen azért nem lesz könnyű a helyzetetek.

Viszont a legnagyobb bunkóság, hogy azért vádol, mert nem vetetted el a gyereket. Nem is érdemelné meg, hogy valaha is lássa az unokáját!

Azért ha később megbékül, ne tartsatok haragot a párod érdekében, ne kerüljön két tűz közé.

2011. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
neked kell tudnod mennyi erőt ad ez a baba mennyire vagy hajlandó tenni érte majd a későbbiekben.és egyáltalán látsz e jövőt ezzel kapcsolatban.Szerintem neked és a párodnak kell tudnotok ezt minden egyéb vélemény másodlagos.
2011. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Szelektáld a hívásokat. Ha van számkijelző, apóst ne vedd fel csak ritkán. Ha elkezd zrikálni, akkor kedvesen mondd meg neki, hogy most sajnos menned kell, mert dolgod van. Ne alacsonyodj le a szintjére, ne mondj semmi rosszat neki. Az elsőnek igaza van: egyik füleden be, a másikon ki. Jó egészséges kívánok neked meg a babádnak, párodnak. Kitartás!
2011. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Én megértem a barátod apját, a helyében én is ki lennék bukva. A fia szinte még gyerek fejjel elkaszálja az életét egy becsúszott gyerek miatt. Ne várd hogy kitörő lelkesedéssel fogadjon a családja. Tényleg nem vagytok 16 évesek, de nem sokkal múltatok csak. Vannak akik ilyen korán alapítanak családot, de tudatosan, tervezetten és nem azért mert így sikerült. Ne akarj sehogy hatni a szülőkre, úgyse tudnál olyat mondani vagy tenni ami meggyőzné őket hogy fogadjanak el téged. Ha az idő téged igazol és működőképes lesz a kapcsolatotok hosszú távon akkor lesz rá esély hogy megenyhüljenek.
2011. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
stabil a kapcsolat, nem a semmibe szülöd. ha szeretnél még tanulni, baba mellett levelezőn azt is megteheted. sok boldogságot, erőt és kitartást kívánok. ne foglalkozz más véleményével. készülj az érettségire és az életedre a családoddal. olyan a hozzáállásod a soraid alapján, hogy így semmit sem veszíthetsz:)
2011. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
a párommal már 3éve együtt vagyunk. Volt eljegyzés is. Szóval az se lehet baj az "apósnak", hogy kevés ideje vagyunk együtt. Az "após" sokszor mondta nekem a terhesség előtt h olyan mintha a lánya lennék.
2011. jan. 12. 17:33
 9/16 anonim ***** válasza:
Sehogy, tényleg ne figyelj rá halgasd meg de felejcsd is el ne foglalkozz vele! Ugyan ilyen helyzetben voltam már 2 éves a babám most vagyok 19. Ha megszületik majd másképp látja a dolgokat addig meg ne foglalkozz vele
2011. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

utolsó:

a szüleid mit szoltak? hogy viszonyultak a dolgokhoz?

2011. jan. 12. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!