Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, Nők hogyan oszlik el...

Férfiak, Nők hogyan oszlik el a házimunka, mosogatás nálatok? 30/F

Figyelt kérdés
Hogyan osszátok meg a házimunkát, ha mind a ketten dolgoztok teljes munkaidőben?? Ki mit csinál? Van porszívó, mosogató felelős? és azt a másik nem csinálja? Nálunk porszívózok, szemetet leviszem, bevásárolok, és néha pakolok. De mosogatni nem tudok, mindig összetörök valamit és nagyon sok vizet fogyasztok. Főzni nem tudok, igaz próbálkozok, de ritka. A barátnőm szerint ez kevés. Nálatok ez hogy van?
2011. jan. 13. 09:19
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Együtt szoktuk kitakarítani a lakást (ő porszívóz és felmos, mert azt én nem szeretem, én takarítom a fürdőt, mert azt ő nem szereti csinálni), kb. felváltva mosogatunk, bevásárlást is úgy, reggel ő szokott kimenni reggeliért inkább, főzni én, ő nem tud, nem szeret, nem tudom, nem is várom el tőle :) néha süt nekem ezt-azt. Nagyjából ennyi, sosincs gond ebből. (21/L)
2011. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem kevés :-)

A férjem szokott általában porszívózni, de néha én is megcsinálom. Port törölni is szokott és persze a szereléssel járó dolgokat ő csinálja. Nagyon ritkán mosogat, szemetet általában ő viszi le. Főzni egyáltalán nem tud, de nem is szeretne :-) Én szívesen főzök.

Általában a felmosás az én feladatom.

Bevásárolni együtt szoktunk, de ha külön kérem, hogy munkából hazafelé hozzon valamit, akkor természetesen megteszi.

2011. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Van, ami az ő dolga inkább (porszívózás, kivinni a szemetet, persze a javítások, ami kertesházban mindig akad).

A főzés az enyém, meg még pár dolog.

És van, amit az csinál, aki otthon van, és kell: mosás, mosogatás, rendrakás, leckézés a gyerekkel, teregetés (sokszor azt együtt csináljuk), és szinte mindig együtt megyünk bevásárolni (gyerekek nélküli kikapcsolódás. :D )

Van olyan is, amit csak ketten tudunk/szoktunk: pl. faaprítás, kertészkedés, egyebek, ez is tipikus kertesházas meló.


Szerintem próbálj meg segíteni a mosásban, nem nagy cucc, csak ne hagyj papírzsebkendőt a ruhákban, és ne keverd a színeset a fehérrel. :D Bedobod, lejár a progi, kiteregetsz, vagy ha látod, hogy száraz a ruha, leszeded, elrakod. Nem tart sokáig, és a barátnőd biztos örülne neki, hogy igyekszel.


A mosogatást pedig meg kell tanulni, nincs mese. :D

7 éves fiam meg tudja csinálni, nem bántásként, csak "hogy tudd, hányas a kabát".

2011. jan. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
52%
A bejárónő végzi a takarítást, vacsorázni pedig a közeli kisvendéglőbe járunk a párommal, így nem kell főzni, noha mindketten tudunk. Így több időnk jut egymásra és a babánkra, nem kell a házi teendőkkel is vesződnünk.
2011. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
60%

Hűha...

Én a háztartást a magaménak érzem, nem várom el, hogy akár bármit is segítsen benne a párom. Ennek ellenére időnként leviszi a szemetet, néha elmosogat, és maga körül mindig rendet tart, nem hányja szét a cuccait.

Bevallottan utálok amúgy dolgozni járni, szívesebben vezetném csak a háztartást, dehát ez van.

2011. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Mindent én csinálok szinte,párom néha fürdőszobát kitakarítja,leviszi a szemetet,meg néha felporszívóz,elpakol.De legtöbb esetben enyém a takarítás portörléstől,felmosásig,minden...de én mondjuk szeretek takarítani,kikapcsol,akkor is takarítok ha épp összeveszünk,a legjobb feszültséglevezetés a porszívózás :P...:) Főzni is szeretek...23/N
2011. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Diszka válasza:

Én napi 10 órát dolgozok (L), párom 8-at. Nem szoktuk szelektálni a házimunkát, hogy melyik kié. Ha megkérem, akkor porszívózik, mosogat, rendetrak, persze a mosás- vasalás az én dolgom, de úgy gondolom, hogy a "precízebb", pepecselős munkát a nők szívesebben és pontosabban elvégzik, mint a férfiak, mint pl. a portörlés, mütyűrök rendezgetése, fürdőszoba takarítása. Nem a régi időkben élünk, hogy a férfi dolgozik, a nőké pedig a házimunka, így én úgy gondolom, fele-fele arányban kell besegíteni a házimunkába. Főzni én tudok, de a párom szívesen segít nekem, mégha csak odajön és beszélgetünk addig, vagy legalább megkérdi, tud-e valamit csinálni. Míg én főzök, ő leviszi a szemetet, vagy leugrik a boltba. Sosincs vita, mert ha én teszek-veszek itthon, ő is próbál segíteni. Szerintem az is elég segítség, ha néha megkérded, mit tudsz segíteni neki, és akkor ő is látja, hogy akarsz, és könnyebb így kompromisszumokat kötni a piszkos munkában! :)


23L és 31F

2011. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
71%
Ùgy,hogy mindent én csinálok.Ö meg dolgozni jár.
2011. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
A mosás nem téma, azt a mosógép végzi, berakni-kivenni ki tudom, igaz ha kézzel kell valamit azt rábízom. Fürdő, wc konyha az övé, söprés, felmosás, főzés, mosogatás, meg ilyenek. Én leviszem a szemetet, porszívó. Így most leírva elég gáz, de ez az igazság. Biztos van aki többet csinál, de tényleg kevés? :(
2011. jan. 13. 09:38
 10/38 Diszka válasza:
85%
Egy egyszerű kérdés a titok nyitja: TUDOK SEGÍTENI, DRÁGÁM? :)
2011. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!