Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj a magyar...

Miért olyan nagy baj a magyar társadalomban, hogy a felek külön kasszán vannak? Vagy ha a nö nem keres akkor zsebpénzt kap a férjétöl?

Figyelt kérdés

Mindenki megretten mikor elmondom, hogy külön kasszán vagyunk a férjemmel. Persze van egy közös számlánk amire és röl fizetjük a számlákat, de a maradék pénzünkkel nem kell elszámolnunk, akámrilyen drága ruhát megvehetek mert nincs aki kontrolálja, de én sem szolok bele ha egy nagyobb összeget a saját számlájarólelver. Ö dolga mire költ amíg a közös kasszára és a spórolt kasszára jut.

Mások miért szeretik hogy mindenröl számot kell adniukha pl akarnak egy jobb csizmát stb...

Hogyan vesztek nagyobb ajándékot egymásnak?

Párom karácsonyra egy drágább dolgot kapott és azon csodálkozott, hogy nem vette észre a férjem hogy ennyi hiányzik a számlárol, mire mondtam, hogy külön kassza.


De volt hogy eltartott, mert ott kellett hagynom távolság miatt a munkámat, majd másfél év utánsikerült igazi munkát találnom. Ebben az idöben zsebpénzt kaptam, hogy ne kelljen kérni semmire se.


Ez miért fura?

Aki gyereket szül azt is eltartja a férje a gyerekkel együtt. Ott a nö azt vesz amit akar?


2011. jan. 13. 10:00
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Bajnak nem baj, csak mindenki másféleképpen gondolkodik. Nálunk ez elképzelhetetlen lenne, de ha nálatok működik, akkor senkinek nincs köze hozzá.
2011. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi közös kasszán vagyunk, a férjem jóval többet keres mint én. Miután kifizetünk mindent, ő is azt vesz amit akar és én is. Soha nem szólt, hogy miért vettem meg a 20ezres csizmát. Én is fel tudom érni ésszel hogy belefér-e valami a keretbe vagy nem.

Ugyanígy ő is, ránéz a számlára vagy megkérdezi hogy megveheti-e.

Karácsonyra ő is nagy értékben kapott, ő sem vette észre mert "bevásárlás" címszó alatt vittem el a kártyát.

Mindent megbeszélünk, ő tudja mire és mennyit költök és én is. De elszámoltatás nincs!

2011. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
Én sem értem pontosan a felvetésedet, ha te a közös pénzetekből azt veszed meg amit akarsz, akkor ti már most közös kasszán vagytok, és alkalmazkodtok egymás anyagi helyzetéhez. Becsüld meg a párodat szerintem:)
2011. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi kozos kasszan vagyunk. A ferjem sose mondta meg, h ne vegyek meg valamit. Pedig aztan szeretek vasarolgatni. Meg csak be se kell szamolnom rola, h mit veszek. Szereti, ha magamra koltok, mert neki is jo, ha csinos vagyok. Ha a lakasra koltok, miert ne? A kettonk kozos otthona. A gyerekere meg senki sem sajnalja a penzt. Ha meg neki veszek valamit, akkor meg annak orul, h gondoltam ra. Az ajandekozast is siman megoldjuk. Mindkettonknek van egy sajat kartyaja is, amire minden honapban egy kisebb osszeget rateszunk. Azokbol vesszuk az ajandekot, igy egyikunk sem tudja, h mennyit koltott a masik.

Amikor otthon voltam a fiammal, akkor is azt vettem, amit szerettem volna, de mivel a kozos penzunk, mindketten odafigyelunk, h maradjon a haztartasra is. Akkor se "zsebpenzt"(alamizsnat) kaptam, hanem ugyanugy a kozos szamlankat hasznaltam, arra, amire akartam.


Sose lennek kulon kasszan a ferjemmel! Igazabol hozza se mentem volna. Vilageletemben utaltam kerni. Nalam a kozoskassza alapdolog.

2011. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a közös kassza és a jó kommunikáció a legegyszerűbb megoldás. Én pl. a feleségemmel minden hónap elején költségvetést készítünk: összeírjuk a bevételeket és a kiadásokat, megbeszéljük, milyen céljaink vannak és arra mire mennyi extra pénz kell a koszton kívül.

A lényeg, hogy felváltva, de mindegyikünk anyagi vágyai teljesülnek, legyen szó utazásról, új számítógépről, tanfolyamról, bármi. És igen, tudunk felváltva lemondani a saját igényeinkről, hogy a másik nagy volumenű terve megvalósulhasson.


Szerintem alapból így kéne csinálni. Persze ehhez bizalom kell és önzetlenség kell mindkét részről.

2011. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

szerintem felesleges másokat leszólni azért mert másképp bonyolítják az anyagi ügyeiket.


megbízok a páromban, de kell a függetlenség is.

nálunk ez úgy működik, hogy én fizetem a rezsit, ő a kaját, van közös megtakarításunk, van külön félretett pénzünk, valamint az úgymond zsebpénzünk, ami ezek levonása után marad.

tudunk előre haladni, mindent meg tudunk venni, amire szükségünk van, sosem kell kuncsorogni a másiknak, ha szeretnénk valami nagyobb értékű műszaki cikket vagy utazást, esetleg egy új bútort.



sajnos túl sok rosszat láttam már életemben ezzel kapcsolatban, úgyhogy én inkább óvatos vagyok.


felesleges egymást emiatt betámadni.

2011. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!