Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj a magyar...

Miért olyan nagy baj a magyar társadalomban, hogy a felek külön kasszán vannak? Vagy ha a nö nem keres akkor zsebpénzt kap a férjétöl?

Figyelt kérdés

Mindenki megretten mikor elmondom, hogy külön kasszán vagyunk a férjemmel. Persze van egy közös számlánk amire és röl fizetjük a számlákat, de a maradék pénzünkkel nem kell elszámolnunk, akámrilyen drága ruhát megvehetek mert nincs aki kontrolálja, de én sem szolok bele ha egy nagyobb összeget a saját számlájarólelver. Ö dolga mire költ amíg a közös kasszára és a spórolt kasszára jut.

Mások miért szeretik hogy mindenröl számot kell adniukha pl akarnak egy jobb csizmát stb...

Hogyan vesztek nagyobb ajándékot egymásnak?

Párom karácsonyra egy drágább dolgot kapott és azon csodálkozott, hogy nem vette észre a férjem hogy ennyi hiányzik a számlárol, mire mondtam, hogy külön kassza.


De volt hogy eltartott, mert ott kellett hagynom távolság miatt a munkámat, majd másfél év utánsikerült igazi munkát találnom. Ebben az idöben zsebpénzt kaptam, hogy ne kelljen kérni semmire se.


Ez miért fura?

Aki gyereket szül azt is eltartja a férje a gyerekkel együtt. Ott a nö azt vesz amit akar?


2011. jan. 13. 10:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
48%

ma 10:37 Egy idiota szerintem!:)



De a kérdésre válaszolva szerintem nem gáz egyeltalán,ha jó helyre megy a pénz és mindenki tud spórolni és félre rakni,vagyis közös célok érdekében mind a két ember félre rak néha néha és nem csak ruhákra és hasonló tárgyakra dobálja ki a pénzét hetente,akkor nem gáz.Akkor van gáz ha ez egyik ember sporolosabb a másik meg szorja a pénzt,most nem arra gondolok hogy 2 havonta vesz magának ruhát,hanem ha mondjuk hetente!Ismerek ilyet aki vásárlás mániás és a párjával ebből elég sok viták szoktak adódni,mert ha már valaki havonta 30-40 ezreket kült felesleges dolgokra,akkor az már gáz.Persze ha 500 ezret keres akkor nem!

2011. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
27%
Az ilyesmik általában a vállalkozásból vannak fedezve,már ha van ilyenre időnk. De jól érzem,hogy támadtok amiért mi így csináljuk? Mindenkinél másként van ez,nekem semmi gondom a közös kasszával sem,de nálunk ez valahogy így alakult ki.
2011. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
73%
Bocsánat,már miért lennék idióta kedves 11:15-ös? Nem vall túl nagy inteligenciára,hogy leszólsz egy embert,akit nem is ismersz. Úgy látom,nem az a baj a magyar társadalomban,hogy külön kasszán vannak a felek,hanem hogy az emberek nem tudják elfogadni,ha egy másik embertársuk nem ugyanúgy él mint ők.
2011. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez itt technikai részletkérdés. Mivel nálatok is van közös kassza, hiszen abból fizetitek a fizetni valókat. Az meg már más kérdés, hogy nálatok ezen felül marad annyi, hogy érdemes legyen külön-külön is tartani pénzt. Mert nyilván egy olyan családban, ahol a kötelező fizetni valók után marad talán pár ezer forint, ott ennek nem lenne értelme. De így, hogy többet kerestek annál, mint amennyi feltétlenül szükséges, szerintem ez egy praktikus megoldás.
2011. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
54%
Ugyan miért tartaná el azt a férje, aki gyereket szül? Munkából mentem szülni, a max gyedet kapom, mellette működik a cégem is, igaz, hogy most nem dolgozom, de bevételem azért van belőle. A rezsit, kaját közösen fizetjük, de nem kérem ki az engedélyét, ha valamit szeretnék venni magamnak, és vice versa. A nagyobb kiadásokat - autó, új bútorok, utazás etc - megbeszéljük. Szerintem az emberek nagy része így él, én legalábbis nem igazán tapasztaltam, hogy egy csizmához engedélyt kéne kérnie bárkinek is. Az ajándékozásnál pedig nem vizsgáljuk, hogy a felvett pénzből kb mennyit szánt rám, vagy én rá. Ahhoz meg grat, hogy téged eltartott a férjed másfél évig, most meg a szeretődre költesz.
2011. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Férjem és a párom ugyan az.

Egy barátnöm kérdezte, miért nem hiányzott az ajándék összege a férjemnek, mire én mondtam mert külön kasszán vagyunk.


Minden nagyobb dolgot külön veszünk. Pl szárítógépek akartam, és én magam megvettem, ugyan így más drágább dolgokkal is. Hozzá kell tennem, hogy ez a második házaságom, és az elsö elég rosszul végzödött, ott közös kasszán voltunk és az exem 2x annyit költött mint amennyi bejövöje volt, így semmit nem tudtunk spórolni, ez a válásnál jött ki legjobban, miután egyedül maradtam hirtelen spórolt penzem is lett.


De nincs olyan a közöskasszásoknál hogy pl akarsz egy szuper csizmát ami nagyon nagyon drága és a férjed meg azt mondja, hogy most inkább ne? Mert az exemmel így volt. Most viszont eszembe sem jut megkérdezni, teljesen magam döntöm el. ìgy soha egy szóval sem említi, hogy sokat költöttem. Mindegyönk maga spórol és fekteti azt be. Most gondolkodunk,hogy veszünk egy lakást,abba mindegyönk ugyan annyit ad bele, és ha kell esetleg hitel, abból is közösen törlesszük. Ez közös.

Ha egyikönk sajnálná (de nem sajnálja) a drága útra a pénzt (már többször voltunk igen drága úton) akkor elmennék mással, pl anyóssal vagy sógorommal aki szintén megteheti és érdekli az út. de ha valaki sajnálja valamire a pénzt az nem is érdekli igazán, így felesleges is lenne ha velem jönne (de még ilyen nem fordult elö).

2011. jan. 13. 12:41
 27/36 anonim ***** válasza:
50%

bocsi, hogy ezt írom, és közben jót nevetek rajta :D de nekem ez nem házasságnak tűnik, hanem lakótársnak. A lakótársaknál van az, hogy a rezsit közösen kifizetik, és egyébként meg mindenki azt csinál az ösztöndíjával, fizetésével, apuci pénzével, amit akar :) És kizárt, hogy én ne a férjemmel akarjak és a gyerekeimmel nyaralni, meg ilyenek. És az is kizárt, hogy mondjuk azért ne jöjjön össze egy közös terv, mert monjuk én kevesebbet keresek, abból kevesebbet tudok megtakarítani, és mondjuk ne tudnék emiatt beletenni annyit, mint a párom a közös tervbe. Pl. ha kell fél milla mindkettőnktől és ő havonta keres félmillát, én meg keresek havonta 150 ezret, és a rezsi havonta 100 ezer, akkor én havonta csak 50 ezret, ő meg havonta 350 ezret tud (ha akar) félrerakni a közös tervre. Aztán majd nézünk, hogy mikor tudom én a közös tervet 50-50%-ban finanszírozni... soha napján :) ez csak ugyanannyit kereső feleknél működhet.

Szóval :) lakótársak vagytok :)

2011. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
a számolást elszúrtam, de az arányok és a logika kivehető, ez bitzos :)
2011. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

12:41

Soha nem fordult még elő ilyesmi. Ha valami kell nekem, a párom azonnal beleegyezik, hogy megvegyük, ha megtehetjük. Ehhez tudni kell, hogy a lakáshitel törlesztőrészletet leszámítva kb. havi hatvanezerből élünk és akkor még nem vontam le a rezsit. Szóval nem nagyon ugrálhatunk, de nem is nagyon költjük fölösleges dolgokra a pénzt. Viszont ha éppen van egy kis plusz bevétel és az egyikünknek megtetszik valami, akkor megvesszük és örülünk a másik örömének.

De nekem semmi bajom a külön kasszával, csak éppen mi közösön vagyunk, mert nekünk ez így jobban megfelel.

2011. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Szerintem Te a saját rosszul sikerült házasságodból indulsz ki! Nem a közös kassza volt ott a gond, hanem a férjed hozzáállása. Nem hiszem hogy ez miatt mentetek szét, de ha mégis, nyugi, előbb-utóbb lett volna más gond id.... Most meg félted a függetlenségedet, nem akarod megégetni magad. Ennyi. Másnak attól még működhet.

A csizmás kérdésedre a válasz: Nem szól semmit ha drágább dolgot akarok venni, sőt, inkább biztat, hogy vegyem csak meg, ha én túl drágának találom.

2011. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!