Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj a magyar...

Miért olyan nagy baj a magyar társadalomban, hogy a felek külön kasszán vannak? Vagy ha a nö nem keres akkor zsebpénzt kap a férjétöl?

Figyelt kérdés

Mindenki megretten mikor elmondom, hogy külön kasszán vagyunk a férjemmel. Persze van egy közös számlánk amire és röl fizetjük a számlákat, de a maradék pénzünkkel nem kell elszámolnunk, akámrilyen drága ruhát megvehetek mert nincs aki kontrolálja, de én sem szolok bele ha egy nagyobb összeget a saját számlájarólelver. Ö dolga mire költ amíg a közös kasszára és a spórolt kasszára jut.

Mások miért szeretik hogy mindenröl számot kell adniukha pl akarnak egy jobb csizmát stb...

Hogyan vesztek nagyobb ajándékot egymásnak?

Párom karácsonyra egy drágább dolgot kapott és azon csodálkozott, hogy nem vette észre a férjem hogy ennyi hiányzik a számlárol, mire mondtam, hogy külön kassza.


De volt hogy eltartott, mert ott kellett hagynom távolság miatt a munkámat, majd másfél év utánsikerült igazi munkát találnom. Ebben az idöben zsebpénzt kaptam, hogy ne kelljen kérni semmire se.


Ez miért fura?

Aki gyereket szül azt is eltartja a férje a gyerekkel együtt. Ott a nö azt vesz amit akar?


2011. jan. 13. 10:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%

"Párom karácsonyra egy drágább dolgot kapott és azon csodálkozott, hogy nem vette észre a férjem hogy ennyi hiányzik a számlárol"

Ezt szerintem nem úgy értette hogy két pasija is van. Hanem, hogy egyik ismerőse nem értette, hogy hogyan is nem vette észre a férje, csak szerintem elfelejtette oda írni.

2011. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk a rezsit együtt fizetjük egyenlően,a többi pénz külön kassza. Nincs azzal semmi baj szerintem,így nincs elszámolás,nincs "Úristen mennyit költesz fodrászra" stb.


25/N

2011. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
75%

"Párom karácsonyra egy drágább dolgot kapott és azon csodálkozott, hogy nem vette észre a férjem hogy ennyi hiányzik a számlárol, mire mondtam, hogy külön kassza"


Ha jól értem (javíts ki, ha tévedek és akkor tényleg bocsi), a párod és a férjed nem egy és ugyanaz a személy?

Ilyen esetben tényleg nem jó ötlet a közös kassza, talán még a közös élet sem, de ez a ti ügyetek.


Egyébként semmi bajom a külön kasszával, sokan választják ezt a megoldást. Mindenki úgy dönt, ahogy a legjobbnak, legelőnyösebbnek tartja.


Mi közös kasszán vagyunk szinte a kapcsolatunk elejétől (két hónap együtt járás után költöztünk össze) és nekünk ez nagyon bevált, így érezzük természetesnek.

Ha meg valaki mást választ, akkor mást választ. Még azt sem mondhatnám, hogy valami modern találmány a külön kassza, a nagyszüleim is így éltek és működött náluk.

2011. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
80%

A válasz megírásának időpontja: ma 10:47


nincsenek közös terveitek? amire közösen akarnátok félrerakni? nem takarékoskodtok közös házra? a gyerekek iskoláztatására, a nyugdíjatokra? vagy akárcsak arra, ha az egyikőtök hirtelen munkanélkülivé válna? ma már akárkit akármikor kirúghatnak...


vagy ezekre külön tesztek félre? Külön terveitek vannak? neked egy gyerek, neki egy sportkocsi? és akkor mindneki külön spórolgat?


nem tudom... nálunk még sosem volt gond egy könyvből, egy fodrászból, egy olcsóbb ruhából. Ami meg nem ehhez az 1000-5000 kategóriába tartozik, ott már a másiknak is köze van hozzá szerintem, hogy a pénzt mire költöm... hiszen a házasságban vagyonközösség van, és mivel közösek a terveink, közösen spórolunk, ezért a közös megtakarítástól veszem el, ha egyedül, önkényesen 5000 felett költök valamire.


Persze lehet, hogy titeket felvet a pénz, és azt sem tudjátok, hogy hova rakjátok... ergo nem terheli meg a kasszát, ha mindenki saját magára mindent elkölt. Egy átlag család azonban sajnos nem így él.

2011. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem miért gondolod, hogy akik közös kasszán vannak nem vehetnek maguknak drágább dolgokat? A mi pénzünk is egy helyen van és soha nem volt abból gond hogy ki mire mennyit vesz ki. Megvan a bizalom, tudjuk hogy felesleges vackokra egyikünk sem költ. Nincs semmiféle elszámoltatás. Olyan drága dolgokat nem veszünk egymásnak, ami meglátszódna, inkább csak apróságokat. Nem szokta kérdezgetni mire mennyit veszek ki. Soha nem kaptam megjegyzést, hogy bármit is megvettem volna és az milyen drága.

Amúgy nekem mindegy ki hogy csinálja. De szerintem a külön kassza meg a zsebpénzesdi bizalmatlanság. Ettől függetlenül mindenkinek joga van úgy csinálni, ahogy akarja és senkinek semmi köze hozzá.

2011. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
86%

Ahány ház, annyi szokás.

De a házasság intézménye feltételez egy olyan kapcsolatot, amikor a felek képesek megbeszélni, hogy ki mire mennyit költ, és spórolnak is, közösen.

Ettől eltekintve - ha esetleg válásra kerül a sor - nincs én számlám, te számlád, a házasság alatt szerzett vagyon közös, fele-fele oszlik. Öröklés esetén pedig a közösen szerzett vagyonnak a halott félre eső 50%-át örökli a gyerek, ha nincs gyerek, akkor a szülő, ha az sincs, a testvér.


Én dolgozom, átlagot keresek, a férjem jóval többet, közös a kassza, és igen, azt veszek, amit akarod. Ha pár ezer Ft-os tétel, megveszem és utólag megmutatom. Ha drágább, akkor előre szólok, hogy megveszem, de nem engedélyt kérek. És pontosan tudom, belefér-e anyagilag.

Ha gyerekünk lesz, és otthon leszek vele (3 évet szeretnénk), akkor is ez lesz, én a társa vagyok, azonos jogokkal, a "zsebpénz" megalázó. És nem otthon lógatom a lábam, hanem kihordom és megszülöm a közös gyerekünket, akit aztán a nap 24 órájában ellátok, tehát munkában hozzájárulok a közös jövedelemhez. (Ha ezt nem tenném, neki kellene, és nem tudna keresni, tehát én biztosítom, hogy legyen jövedelmünk. Azt, hogy ki szül és ki dolgozik, a nemünk szabja meg, választás nemigen van.)

2011. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
68%

Én július óta vagyok nős, és párommal úgy beszéltük meg, hogy "elvileg" egy kasszán vagyunk, de ez nem egy központosított dolog, hanem a közös kassza egy része nálam van, egy része nála (gyakorlatilag mindenkinél a saját keresete és megtakarítása), de ha valakinél fogyóban van a pénz, akkor átcsoportosítunk.

Nincs enyém-tied, és mégsincs beszámolás a másiknak, hogy vettem egy csokit.

Mondjuk ehhez az kell, hogy szerencsére egyikünk sem veri el a pénzt, tehát tudjuk a másikról, hogy nincs és nem is lesz ebből gond.

2011. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Egy házasságban MINDEN KÖZÖS,még a kassza is. Ha nem az,ott a házastársak nem bíznak meg egymásban. Ez pedig elég nagy baj. A külön kassza oka még a kapzsiság is lehet! Nehogy már a párom költse el azt,amiért én dolgozok meg!

Ha elváltok,akkor a bíróságon mindkettőtök által keresett pénz közös lesz! Akár külön kezeltétek,akár nem!

Nem kell elszámoltatni a másikat,a nagyobb dolgok beszerzését közösen megkell beszélni. Akkor nem gond a közös kassza!

2011. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
54%
10:47-es vagyok. Közös házunk már van,több lábon állunk mindketten,és van egy vállalkozásunk is. Teszünk félre pénzt,de azt sem közösbe,hanem ki-ki a magáét.Ha nagyobb dolgot vásárolunk,általában megbeszéljük,és közösen megvesszük.Gyerekvállaláson pedig nem gondolkodunk,mert egyikőnk sem szeretne.
2011. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

És mi van akkor, ha egy drágább nyaralásra mentek?

Az egyikőtök nem akarja rászánni az összes megtakarítását, a másik viszont többet spórolt és belefér neki.

Akkor nem nyaraltok, vagy neked marad a Balcsi, neki meg Dél-Amerika? Vagy elvisz magával, és ő rád költi a spórolt pénzét, te meg ruhákat veszel a sajátodból?

2011. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!