Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnétek ilyen ajándéknak?

Örülnétek ilyen ajándéknak?

Figyelt kérdés
Barátom anyukájának most lesz a névnapja, arra gondoltam, hogy veszek neki egy szép aranyozott láncot karkötővel. Viszont most így utólag belegondolva nem tudom, hogy örülne-e neki. Amiatt is lelkiismeret furdalásom van, hogy nagynénémnek ezüstgyűrűt vettem karácsonyra. 50 év felett már aranyat illik ajándékba venni.
2011. jan. 13. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom mekkora a pénztárcátok, de én mindenképpen túlzásnak tartok egy ilyen ajándékot névnapra.

22l

2011. jan. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem aranyat írt, hanem aranyozottat, vagyis bizsut?Én nem vennék, nem az anyósod csak barát anyuja, én inkább vennék neki virágot, bonbont és kész.Vagy adnék egy vásárlási utalványt, amiből azt vesz amit akar, vagy színházjegyet.
2011. jan. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nagyon túlzás. Már csak azért is, mert a barátod anyukája és nem az anyósod. Feltételezem nem rég óta vagytok együtt a barátoddal. Meg főleg névnapra nagyon sok lenne. Lehet, hogy még a családja se ad neki ennyire értékes dolgot (értem én, hogy aranyozott és nem színarany), vegyél neki egy bonbont meg egy csokor virágot, vagy valami különlegesebb cserepest és ennyi. Névnapra bőven elég.
2011. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem aranyozott láncot ne vegyél. Sokan vannak, akiknek a bőre nem bírja. Hamar tönkre is megy. Ha ékszert akarsz mindenképp, vegyél inkább egy órát vagy olyan nyakláncot ami fából vagy más természetes anyagból van. Én sokkal jobban örülnék neki.
2011. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Csatlakozom.

Sokan nem szeretik a bizsut, lehet nem is örülne neki.

Nem tudom, milyen árkategória, de biztos drágább, mint amit elvárnak tőled.


Barátod mit vesz neki? Nem kérdezted még, szerinte mit szólna?

Esetleg ketten együtt vehettek neki valamit, mondjuk két színházjegyet, hogy ne menjen egyedül.

2011. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3000 Ft a kettő együtt. Barátommal együtt adnánk.
2011. jan. 13. 11:31
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Névnapra inkább virágot vegyetek.
2011. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

szerintem az aranyozott, az nem valami jó dolog, nekem pl. ekcémás lesz ilyesmitől a bőrőm. akkor már vagy olyan bizsu, ami nem fém (gyöngy, fa) vagy valami teljsene más ajándék (valami dekorációs tárgy a lakásba, parfüm, könyv, ha szereti, vagy esetleg színház-, koncertjegy, vagy valami utalvány és ő döntheti el mit vesz rajta)


26/l.

2011. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Névnapra csak virág, és egy képeslap, amit barátod írjon meg, valami kis megható szöveggel...el fog olvadni.:D
2011. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia,en aranymuves vagyok.Elsosorban azt kellene tudnod hogy hord e ilyesmei,mert ha csak aranyat hord akkor ne vegyel neki,ha hord bizsut is akkor ok.,de mielott megveszed erdeklodd meg hogy ne legyen benne olyan anyag ami allergiat valthat ki,pl.nikkel.Altalaban az ilyen fujt ekszerekminnel dragabbak annal vastagabban vannak arannyal fujva es KOTELEZOEN kell irja rajta hogy hany karatos arannyal van befujva.
2011. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!