Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehetett a veszekedés...

Mi lehetett a veszekedés valódi oka?

Figyelt kérdés

Kicsit fura a helyzet, mert a férjemre nem jellemző az ilyen. Az átlaghoz képes kicsit "nőiesebb" gondolkodású, tehát nem a tipikus férfi észjárás jellemzi.

Jelenleg mindkettőnknek vizsgaidőszaka van, emiatt érhető módon feszültek vagyunk, de ő jobban, mint én, mert még "frissebb" neki a felsőoktatás, később kezdte, mint én.

Az utóbbi napokban békén is hagytam, mert egy-két sikertelen vizsga után nagyon feszült volt, egész nap tanult, nem akartam zavarni.


Jó 10 évvel ezelőtt volt egy sérülés a gátamon, ami néha kiújul (tkp. hámsérülés), ilyenkor pár napig fáj, de hámosító krémmel kenve néhány nap után elmúlik. Most is ez van, kenem is, de nem tartottam fontosnak megosztani a férjemmel, van most gondja, meg amúgy is hajnalban fekszik a tanulás miatt.

Tegnap hirtelen felindulásból félredobta a könyveit, hogy ő most este pihenni fog, le van tojva aznapra a tanulás. Délután szóba került, hogy megint fáj a alvázam, de kenem. Este próbálkozott, mondtam, hogy nekem most nem lenne vicces a dolog, de megoldhatjuk máshogy is. (Bennem is tombolnak már a hormonok)

A dolog közepén elkezdett filozófálni, hogy miért pont most jött ki (????), nem érti, meg látta rajtam, hogy napok óta igényelném. (Igen, de ha fáj, nehéz úgy...)

Kicsit felkaptam a vizet, hogy pont ott és pont akkor kell ezt most kitárgyalni, illetve egyszer már elmondtam mi a helyzet, volt már ilyen, látta a heget, tudja miről van szó, mi baja van most??

Puffogás, nem szólt semmit, csak ismételgette, hogy "ez most furcsa, stb"

Nem tudok napirendre térni felette, mert nem egy veszekedős típus és az is alap nálunk, hogy ha valakinek egészségügyi gondja van, akkor a másik békén hagyja. Ezért is érthetetlen. Tdujam be a vizsgaidőszak feszültségének ezt a kirohanást?

Értékelhető választ azóta se kaptam tőle, nem tudom mire vélni ezt a helyzetet. Ez nem normális veszekedés volt, hanem fűrészeltük a fűrészport.


2011. jan. 14. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom az állandó sikertelenség jött ki rajta. Bukott vizsga, holott tanult, úgy érezhette összeesküdött ellene a világ, ezért volt olyan, amilyen. Nyugi, vizsgaidőszak után elmúlik, semmi baja, csak feszült.
2011. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem betudhatjátok a vizsgaidőszak miatti stressznek. Legalábbis, ha nem sűrűn ismétlődik hasonló veszekedés.
2011. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem szoktunk veszekedni. Viták előfordulnak, de ott egyértelmű véleménykülönbség van - ilyen esetekben se a sértődős-puffogós stílus a megszokott, hanem érveléssel kompromisszumra jutunk.


Nekem kicsit olyan érződött ki belőle, mintha azt gondolná, hogy nem akarok vele lefeküdni (ami csak annyiból igaz, hogy a seb miatt fájdalmas lett volna, az ő személyével semmi bajom), vagy hogy megcsalom.

Ez utóbbi nonszensz, mert egyrészt egyikünk se ilyen típus, másrészt hetek óta itthon nézzük egymást a könyvek felett egész nap - így elég nehéz lenne.

Szóval se füle, se farka az egésznek.

Remélem tényleg csak a vizsgákon feszült be és egy ilyen értelmetlen apróságon jött ki belőle a stressz.

2011. jan. 14. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen a kérdésre válasz, de szerintem el kelleme menned orvoshoz (vagy ha voltál már, akkor másikhoz), mert az nem normális, hogy egy gátseb éveken kereszrül kiújul. Egy nehezebb szülésnék elég komoly gátsérülés szokott lenni, és az is pár hét alatt begyógyul, és fél év alatt tökéletesen rendbejön, se nem fáj, se más következménye nincs. Lehetséges, hogy egy kisebb mütéttel neked is rendbe lehetne hozni, és mindkettötöknek jobb lenne.


Egyébként szerintem is a stressz volt a furcsa megjegyzés oka - esetleg olyan érzése volt, hogy neki semmi sem jön össze.

2011. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet az volt az igazi énje.
2011. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!