Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó ez apámnak? Mit...

Miért jó ez apámnak? Mit "élvez" ebben?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt, így most "muszáj" vele élnem. Ritka rossz természetű ember, alkoholista és mérhetetlenül agresszív, mint egy idegbeteg, szó szerint. Ő nem ismeri be, hogy alkoholista de én látom, hogy az, nem vagyok vak. Minden nap annyi pálinkát iszik, hogy rossz nézni. Csodálom, hogy nem került még kórházba emiatt. Hetente többször is eldurran az agya. Tegnap este elmentem a boltba, addig az ég világon semmi baja nem volt, mikor hazaértem azt vettem észre, hogy az összes holmimat szanaszét dobálta a szobámba. És ez volt a kisebbik gond, utána egy másfél órás ordibálás következett. Pontosabban csak ő kiabált torka szakadtából velem, én csak hallgattam és bőgtem, mint egy idióta. Olyanokat mondott, hogy "Szar seggnyaló vagy", "Genetikai hulladék vagy az anyáddal együtt", "Úgy falhoz b*szlak, hogy összefosod a falat", "Olyan tetű vagy mint az anyád, b*zdmeg!", Anyára azt mondta, hogy "megdöglött", és, hogy a halálával csak a nyomort hozta rá.

Komolyan mondom, hogy én abba a pillanatba azt gondoltam oké, most azonnal lemegyek a konyhába és felvágom az ereimet, én ezt nem bírom tovább.

Nem bírom ezeket a mindennapi veszekedéseket, úgy érzem kezdek beleőrülni a helyzetbe. Nem tudom anyát gyászolni, mert apa naponta ócsárolja és sértegeti.

Komolyan mondom annyira bánom, hogy egy ilyen aljas ember az apám. Szívesebben laknék szerény körülmények között, de egy olyan apával aki támogat, megért, és legfőképpen szeret. Ebben az évben el szeretnék költözni ebből a pokolból, de úgy érzem, hogy a lelki sebek (melyeket apám okozott) nem fognak egyik napról a másikra begyógyulni.


2011. jan. 14. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

más rokon?


amúgy meg, az osztályfőnöködnek szól, a gyermekvédelmis tanárhoz fog irányítani, az meg a családsegítővel felveszi a kapcsolatot

2011. jan. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? A nagyszüleidhez nem tudsz költözni, vagy édesanyád egyik rokonához?
2011. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? A legjobb az lenne, ha mielőbb sikerülne kiszakadnod ebből a helyzetből, és nyugodt helyre kerülnél.
2011. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ő a hülye, nem te, ezmiatt magadba kárt ne tegyél.
2011. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

háát ez nehéz eset gondolom nincs rokon vagy ilyesmi mert akkor már rég elmentél volna:( én apám sem jobb volt hogy baltával kergetett. először csak kicsit piált, aztán egyre többet, utána már ordibált is végül tárgyakat dobált, aztán felém dobálta és legvégül azt hitte hogy a füldugón keresztül hallja a gondolataimat és bevitték az idegosztályra:S szóval vigyázz magadra és ha végleg nem bírod fordulj ide:csalador.egalnet.hu/

lényeg hogy ne bőgj soha ne mutasd ki a félelmed és mindig próbáld finoman majd egyre szigorúbban fegyelmezni, de sose lépd át a határt, mert akkor ő fordul ellened.amint átveszed a gyeplőt félni vagyis tartani fog tőled, de amíg sírsz érzi hogy ő az erősebb és végig bántani fog először lelkileg később talán testileg is én speciel át nézek mostanában rajta és mindig nálam van a mobilom ha segítséget kéne hívni+ amióta szerelmes lettem azóta sookkal jobban érzem magam mert lett egy lelki támaszom ez nagyon sokat számít;)

2011. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És a legdurvább az az, mikor másfél óra ordibálás után odajön hozzám, és "kedvesen" azt mondja, hogy felejtsem el mindazt amit eddig mondott. 19 éves vagyok, ezért gondoltam rá, hogy elköltözök albérletbe. Jobb ötletem nincs!

Nagyszüleim sainos már nem élnek.

2011. jan. 14. 15:49
 7/12 anonim ***** válasza:
és nagyon nyugodtan kell beszélni vele mintha nem is izgatna amit mond neked, ettől általában idejében leállnak és szereltess talán zárat a szobádra egy erős drágább fajtát ha van pénzed
2011. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tanulsz még? Vagy már dolgozol?
2011. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
megértelek de van miből albérletbe menned?mármint rezsi meg a többi plusz ha még tanulsz akkor még nehezebb (és nem árt ha tanulsz mert akkor később tőle független életet tudsz élni és soha többet nem kell látnod)ha más nem menj vidéki egyetemre vagy fősulira messze tőle
2011. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Dolgozni fogok, meg reménykedek abban, hogy kapok valamilyen támogatást az egyetemtől. :(

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jan. 14. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!