Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihez forduljak? (könnyű...

Kihez forduljak? (könnyű testi sértés) Sürgős!

Figyelt kérdés

Anyukám élettársa kezet emelt rám, már elmúltam 18 éves, nem szeretném, hogy tovább velünk éljen és szeretném, hogy felelősségre vonják emiatt. Anyukám nem tudom, hogy kiteszi-e a lakásunkból. A rendőrségre kell mennem, vagy hova? Ennek milyen következményei lesznek, ha van egy kiskorú testvérem? Gyámügyet, vagy valamit értesítenek?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. jan. 14. 21:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
43%
Egy pofon nem számít testi sértésnek...Miért kaptad az is lényeges.
2011. jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
53%
rendőrségen tudsz feljelentést tenni
2011. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%
Őt nem fogják kirakni, főleg ha anyukád sem akarja. Te viszont elköltözhetsz.
2011. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Épp az, hogy ok nélkül, kisebb tesómat akarta bántani, kimentem mert ő sikítozott és akkor... Mivel ez az ember alkoholista és most is részeg...
2011. jan. 14. 21:12
 5/34 A kérdező kommentje:
A rendőrségen való feljelentésnek van következménye? Vagy most megpróbáljak anyukámmal beszélni, hogy tegye ki? Vagy mit tegyek? Ajjj... Kilátástalan helyzet...
2011. jan. 14. 21:12
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne mondanád el anyukádnak????? Ő legyen az első!! Az viszont már nagy baj lesz, ha ennek ellenére anyukád nem teszi ki...
2011. jan. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és rendőrségre szerintem látlelet kell, egy pofon után viszont nem sokáig fog látszani valami...
2011. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
látleletet kell vetetni, addig nem bizonyítható sajnos. beszélj anyukáddal. ez a legtöbb, amit tehetsz.
2011. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Most is anyám azzal érvel, hogy valaki legalább megmondta nekünk. Most milyen anya az ilyen? Mit tudnék tenni? Alapból nem lakok itthon, kollégista vagyok, de ha iszik, mindig hülye... Anyám szerint igaza van, de hogy emelhet kezet rám úgy, hogy nem is tettem semmit? Elegem van belőle és valamilyen segítség kellene...
2011. jan. 14. 21:21
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Szépen beballagsz a rendőrségre,és elmondod szóról szóra,hogy mi történt. Ehhez nem kell látlelet. Elmondod,hogy veletek él egy kiskorú is,akit bántalmazni akart,s félsz, hogy ez a jövőben is előfordul. Ezután eldöntheted,hogy akarsz-e feljelentést tenni. Ha teszel,akkor kihallgatás lesz néhány napon belül,és sanszos,hogy szembesítés is lesz. A rendőrség bevonhatja a gyámügyet is, bár ennyire sajnos nem szoktak "alaposak" lenni. Egy próbát megér,ha jók az érveid,akkor bevonják a gyámügyet.
2011. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!