Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihez forduljak? (könnyű...

Kihez forduljak? (könnyű testi sértés) Sürgős!

Figyelt kérdés

Anyukám élettársa kezet emelt rám, már elmúltam 18 éves, nem szeretném, hogy tovább velünk éljen és szeretném, hogy felelősségre vonják emiatt. Anyukám nem tudom, hogy kiteszi-e a lakásunkból. A rendőrségre kell mennem, vagy hova? Ennek milyen következményei lesznek, ha van egy kiskorú testvérem? Gyámügyet, vagy valamit értesítenek?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. jan. 14. 21:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

"Miért kaptad az is lényeges."


Szerintem meg baromira nem lényeges, a pofon az pofon, a megalázás tetőfoka, ráadásul nagykorú az illető és nem is az apja, milyen alapon emelt rá kezet... nem egy 12 éves taknyos aki felgyújtotta a szobabútort például...


Amúgy rendőrség...de nem tudom mit tudnak tenni...nagyjából semmit, főleg ha anyád sz@rik rá, engem iskolás koromban többször megvertek a fiú oszt társaim, sőt egyszer a torkomhoz raktak egy bicskát, egy tanár rendezte le őket a pofozós módszerrel, ezen kívül semmi nem történt, szaktanárin röhögtek, kész terror volt az életem...csak azért mert nem voltam csini csajszi, elmentünk a helyi rendőrhöz az közölte mivel 14 éve alattiak semmit nem tud tenni, igazgatónő szintén, mivel általánosból még akkor nem rúghattak ki senkit.


Én mindenképpen intézkednék az ügyben, első körben rendőrség, ők majd megmondják, hogy mit lehet tenni, nagyszülőkkel is beszélhetnél, vagy az igazi apukáddal.

2011. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Az apukátok nem opció? Mert sajnos, ha anyukád nem tesz semmit, Te még elköltözhetsz valahogy, de a hugodon nem tudsz segíteni legálisan. max apukád.
2011. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Úristen emberek,ha nem értetek a témához,akkor vagy ne írjatok semmit, vagy hagyjátok ki azt a részt ami nem tiszta! Mi az, hogy a rendőrségre csak látlelettel tudsz menni, meg hogy ez nem könnyű testi sértés,és haza küld majd a rendőr??? B*zdmeg, az a dolga a rendőrnek, hogy megvédje az állampolgárokat! (az már más kérdés, hogy sokszor tényleg nem maradéktalanul végzik a dolgukat,de kitartónak kell lenni.) Szóval tehetsz feljelentést, tanú pedig a tesód. Ezután lesz kihallgatás, szembesítés, kiskorú veszélyeztetése miatt gyámügyet is bevonhatják,később bírósági tárgyalás(ha eljut odáig az ügy.)
2011. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Megvárom a holnap reggelt, akkor anyukámat elhívom valahova, hogy négy szem közt megbeszéljem vele, vagy pedig hagyok neki egy levelet és nem fogok hozzászólni, attól függ, hogy milyen lesz a kedve. Megmondom neki, hogy ez az illető úgy jött hozzánk, hogy nekünk semmi kárunk nem lesz belőle. Elsőkörben a szobámat lecseréltük egy kis lyukra, ahova senkit se tudok felhozni, pihenni se tudok tesómtól, tanulni sem, stb. Na ez a kisebb gond, volt már, hogy részeg volt a fószer és a hülyeségeit fújta, de bántalmazásig még nem jutott el.


Most annyira szégyellem, amit művelt. Anyukám testvérével beszéltem, ő megnyugtatott minket, elvileg csak holnap jönnek haza, most eltűntek itthonról, anyám el tudta valahogy vinni. Bízok benne, hogy soha többet nem látom, maximum józanul. Ha józan lesz, meg fogom neki ezt említeni, valamint a kollégiumból csak minimális időre járok haza, vagy annyira sem.


Tényleg az a baj, hogy anyukám hagyta beférkőzni a családunkba, hozott ide bútorokat, kellékeket, így még nehezebb lesz kitenni, és mindannyiunktól nagyobb, erősebb, és valószínűleg ezzel is élne vissza.


Nem szeretném, hogy tesómnak ebből bármilyen kellemetlensége legyen túlmenően, nem tudom, hogy ez a gyermekvédő szolgálat hogyan működik, de anyámnak meg fogom mondani, hogy vagy elküldi, vagy pedig feljelentem.


A másik az, hogy anyukám testvérének azt mondta anyám, hogy az illető nem bántott, én véletlen estem a konyhaszekrénynek, szerintem ez szemen szedett hazugság... Anyukámnak bármit mondok, nem hiszi el, szerinte mi vagyunk a hibásak... Szerintem ez szégyen, de a férfinak is megmondom, hogy egy kislányt bántani meg megijeszteni szégyen, meg egy nála 20 évvel fiatalabbat is, és ne vegye apámat a szájára, mert ő semmivel sem különb.:(


Jelenleg még mindig hót ideg vagyok, gyomrom egyben van, remegek az idegességtől, hányingerem van nagyon, kész KO vagyok, és most járunk a vizsgaidőszak közepén... Hurrá... :(

2011. jan. 14. 22:38
 25/34 A kérdező kommentje:
Szerintetek? Vélemény? Ajjj... Elkeseredett vagyok... :S
2011. jan. 14. 23:05
 26/34 anonim ***** válasza:

Érdekes édesanyád van.Egy idegen alkesz tróger fontosabb neki mint a saját vérei.Nonszensz...


Amúgy szerintem anyád jellegzetesen azon nők csoportjába tartozik akik mellett ha egy normális gondolkodású,tisztességes,jól kereső férfi van azt hülyének nézik,megcsalják,kihasználják.Viszont ha egy lezüllött primitív alkesz a társuk,aki veri őket és a gyerekeiket,azokhoz a végsőkig ragaszkodnak és mindent megtesznek értük.

Utálom ezt a nőtípust...


Ne haragudj de ez a véleményem.


De hogy a kérdésre is válaszoljak:

"Kihez forduljak?"


Feleslegesen fordulnál bírósághoz vagy gyermeksegítőkhöz ha az édesanyád úgyis letagadja a dolgokat.

A legjobb ha nagyszülőkhöz vagy közeli rokonokhoz fordulsz segítségért.Azok talán észhez tudnák téríteni a muterod.


20/F

2011. jan. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy este még beszéltünk anyám egyik barátnőjével, ő megpróbál beszélni a fejével és a további incidenseket elkerülve egy rokonunk üres házában aludtunk az éjjel, mert este még "szórakozni" mentek, és nem akartuk, hogy még részegebben még nagyobb patáliát csináljon. Ennek mi volt az eredménye? Anyám feljött reggel, hogy hogy képzelem, hogy a kisgyereket csak úgy elviszem otthonról, meg ez az ember csak az igazságot mondta meg (testvérem egy hülye kis sz.r, én egy hülye b.zi, de anyámnak biztos ez az igazság...) és végre volt valaki, aki helyretette az igazságot. Na, kéremszépen én ebből nem kérek, én szerintem se anyámhoz, se ehhez az illetőhöz nem szólok, maximum alap dolgokat és azt is anyámhoz. Nem hiszem, hogy lenne velük ezek után beszélnivalóm. :/
2011. jan. 15. 08:54
 28/34 anonim ***** válasza:
Amíg nem folyik vér , nem tud igazán mit tenni a rendőrség a családon belüli erőszak ellen. Én anno annyira utáltam anyám alkoholista hőzöngő élettársát , hogy egyszer amikor dühöngött elé álltam és bevállaltam egy orrtörést csak hogy végre megszabaduljunk tőle.
2011. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Ez annyira gáz, hogy ameddig vér nem folyik, addig nem lépnek semmit. Az egészben az a legszebb, hogy apámtól kb. 1 éve vált el, az sem volt zökkenőmentes, most jött ez a "tünemény" a családunkba... Valami elképesztő, hogy ilyet hogy tud anyám kifogni, meg hogy neki van igaza. Amikor csak lehet, én elkerülöm őket, legyenek maguknak, ha bajuk lesz, akkor is, és majd rájönnek idővel, hogy mit hibáztak.
2011. jan. 15. 14:59
 30/34 A kérdező kommentje:
Szerintetek hogy lehet elköltözésre bírni vagy arra, hogy hagyjon minket békén? N em konkrétan mostanról, hanem hosszútávon, mivel lehetne elérni, hogy végre hagyja békén a családunkat??
2011. jan. 15. 17:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!