Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihez forduljak? (könnyű...

Kihez forduljak? (könnyű testi sértés) Sürgős!

Figyelt kérdés

Anyukám élettársa kezet emelt rám, már elmúltam 18 éves, nem szeretném, hogy tovább velünk éljen és szeretném, hogy felelősségre vonják emiatt. Anyukám nem tudom, hogy kiteszi-e a lakásunkból. A rendőrségre kell mennem, vagy hova? Ennek milyen következményei lesznek, ha van egy kiskorú testvérem? Gyámügyet, vagy valamit értesítenek?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. jan. 14. 21:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
85%
Anyukád nem anya,nagyon sok nő elfelejti,hogy anya,mert a puncijuk fontosabb,meg a piás fazonok előrébb vannak ,mint a hasonló gyerekek...Gyűmügy.Családsegítő.Iskolai gyermekvédelmi felelős...De ők sem tudják anyád gondolkodását megváltoztatni,ha neki a piás fószer többet ér...
2011. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Először is anyukádnak mondd el, meglátod onnantól mi lesz. Lehet hogy egyből ő teszi ki, ln legalábbis ezt tenném a helyében.


Azonban feljelentést rendőrségen tehetsz, akárhogyan is dönt anyukád, ehhez nem kell a beleegyezése, de azért nem árt ha melletted áll de nekem ez alap lenne....ha nem akarodf egyedül intézni, kérheted támogatónak aki elkísér nagyszülődet, stb..


Feljelentéshez én is úgy tudom látlelet kell, legalábbis valami ami bizonyítja. Amíg nincs a dolog bizonyítva, a rendőrség egy pofon miatt nem fog tenni semmit. Max kivizsgálhatják mint sokezredik kisebb ügyet de ennyi, beszélnek mindenkivel a családból.


A gyermekvédelmiseknél is jelentheted a dolgot, kisebb tesód miatt. Ők jobban ki fogják vizsgálni mint a rendőrség.


Mindazonáltal ilyen ügyek sokmindent maguk után vonnak, azt nem fogják hogy kimennek hozzátok és elviszik, meg utasítják hogy cuccoljon és menjen el, ez biztos. (sajnos....pedig hány családon belül van erőszak és senki nem tesz semmit).


Mindenekelőtt akkoris anyuddal beszélj! Ha a pártodra áll, könnyebb lesz, talán beszél a pasi fejével és megmondja neki hogyha mégegyszer akár randán is néz rátok akkor ő személyesen rakja ki.

2011. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
61%

A mostani eset sajnos még kevés ahhoz, hogy a rendőrség bármit tegyen.

Próbálj beszélni az anyukáddal, hogy tegye ki a szűrét!

Ezenkívül, ha részegen csinálja a fesztivált legközelebb, akkor vedd fel a mobiltelefonod diktafonjára, így lesz bizonyíték. Bármikor jól jöhet. Persze, ne feltűnően csináld!

Csak tedd valahova a helységbe és takard le egy vékony textillel, hogy ne lássa.

2011. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

21.25. vagyok, nem láttam hogy közebn írtál hogy már elmondtad neki. Elszomorító :(


Akkor azt mondd el neki hogy egyikőtök lépni fog, vagy ő vagy te- te pedig a rendőrségen fogod!

2011. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
A telefonos felvétel szuper ötlet! Bizonyíték kellene fog, ez tuti.
2011. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
50%

Menj el a helyi rendőrkapítányságra és egy tisztél ahova lehúzod a sorszámot majd megkérdezhetet hogy mi a teendő...a bejáratnál az őrők szívesen segítenek, a tiszt elösször ugyis azt javasolja majd hogy probáljátok meg másképp megoldani de fel is jelentheted...Anyáddal meg külön harcot kell majd megvívnod...

Öszínte leszek nem írigyellek!!!

De csinálhatod azt is ha a csávó hullamata részeg akkor ess neki egy kalapáccsal de aztán meg ne őld...mert egy ilyenért nem érdemes börtönbe kerülni...de ha védekezésből sérted az már önvédelemnek számít....

Én a helyedben mennék a haverokkal és helyre intézném a dolgokat egy csendes éjszakán...és megfenyítttetném ugy hogy magától menjen el,mert különben...

Probáld meg elösször megbeszélni mindenkivel közösen leülve ha ugy sem megy akkor lépj a következő szintre!

Üdv!

2011. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Amennyiben kiskorú,vagyis 14 év alatti a tesód,akkor megállhat a kiskorú veszélyeztetése is.

Könnyű testi sértés miatt,be mész a kórházba,csináltatsz látleletet(2000ft) és azzal a kezedben bemész a rendőrségre és megteszed a feljelentésedet.

Mivel mindez kiskorú eltt történt,ill. azt akarta bántalmazni,megfog állni a kis.k.veszélyeztetése is.

2011. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
2%

21:27 vagyok.

Vagy tedd el láb alól a fickót! Csak ügyesen csináld!

A különféle helyszínelős és nyomozós sorozatok alapján szerezhetsz ötleteket és megtudhatod, hogyan kell eltüntetni a nyomokat...

2011. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
látlelet után rendőrség - nem elszomorítani akarlak, de a mai rendőrségünktől ne várj sokat
2011. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Én úgy dobnám ki a részeget, a piálástól is elmenne a keve.

Jobb megoldás lenne, ha ilyenkor ti költöztök el, de gondolom ez nem lehetséges.

2011. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!