Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is vénlány vagyok?

Szerintetek is vénlány vagyok?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Az a helyzet, hogy még nem volt komoly kapcsolatom. A szüleim, illetve anyukám, nagyszüleim folyton azt mondják, hogy vénlány vagyok, már ideje lenne megházasodnom stb. Igazából eszem ágában sincs még családot alapítani, ahhoz még gyereknek érzem magamat, de azért nagyon jó lenne, ha lenne már valakim. Amúgy sincs túl sok önbizalmam, de ezek a "vénylányos" beszólogatások csak még inkább rontanak a helyzeten. Rosszul érzem magam emiatt.


Más is van ezzel így?


2011. jan. 14. 23:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

nem vagy ven leany.


30 eves korodik keressel s 30 utan mar tegedet keresnek

2011. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
93%

Majd ha 40 évesen hasonló problémákkal fogsz küzdeni, akkor kezdj el aggódni:P Nem kell emiatt kétségbe esned, és rágörcsölnöd most arra,hogy mindenképpen találj magadnak egy pasit. Majd eljön mindennek a megfelelő ideje!

No para


22/f

2011. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, ne foglalkozz velük.

Egy barátnőm van így: a nővére 21 évesen szült, azóta eltelt hat év és utálja a férjét. A gyerekének soha nem lesz normális családja, tesója tuti nem, mert nem vállalnak ilyen körülmények között. Idegbetegek, rossz nézni őket.

A barátnőmnek meg nincs senkije, 26 éves.

És még ezek után nyaggatja az anyja, hogy szeretne már unokát. Szerencsétlen lány meg hiába mondja, hogy nézzen már rá a nővérére, ő nem akar olyan életet.


Jaj, utálom ezt a mentalitást. Most komolyan, 23 évesen még tök fiatal vagy, de ők belekényszerítenének egy rossz házasságba, mert "ideje".

Esetleg add a kezükbe Németh László: Iszony című könyvét, pontosan ezt a témát vázolja fel. Kérdezd meg, hogy szeretnék-e, ha te is Nellivé válnál.

2011. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
E a vénlányság óvilági fogalom. Ma legfeljebb szingli lehetsz, ami kérdés, hogy kinek jó, kinek rossz, de annyi biztos, hogy nem megbélyegzés. Amúgy meg szélesítsd ki az életedet, biztos nagyon be vagy szűkülve. Úgy értem, ne csak azt az unalmas kötelesség, rend, pihenés életet éld, hanem tanulj zenét, vagy idegennyelvet, utazz, ha nincs pénzed, akkor gyalogolj óriásiakat, szóval vigyél egy kis színt bele. Akkor társat is találsz majd, olyat, akik ugyanazt szeretik.
2011. jan. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Tény, hogy más korodbéli lány nagyon tapasztalt ezen a téren. Azt neked kell eldönteni, hogy te milyen érett vagy egy kapcsolatra, nem a rokonaidnak. Én azért azt javaslom ismerkedj, ha nem is kimondottan párkapcsolati céllal, de barátkozz, járj el. Amúgy meg minden jön magától:)
2011. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Ne aggódj 23 évesen emiatt. Szerencsésebb lenne, ha lenne a hátad mögött mondjuk már egy néhány éves kapcsolat tapasztalatszerzés céljából, de családot alapítani még nagyon-nagyon ráérsz. A családod talán nincs is tudatában, milyen önző dolog, amit "kérnek". Majd ha úgy érzed, készen állsz, akkor kötelezd el magad egy gyerek mellett. Ha kényszerből szülsz, egész életedben az elmulasztott ifjúságodat fogod siratni.

Társat találni sincs még késő. Én azt mondom, van még egy jó 10 éved arra, hogy találj valakit. Szülni még 33 évesen is ráérsz.. (sőt!)A lényeg, hogy a párod megfelelő legyen. Fiatal vagy, ne hagyd, hogy elrontsák:)

2011. jan. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdésnél nem te írtál? Mindegy.


Én is így vagyok mint te, 21 évesen.

Nekem is volt már hogy szóvá tették, hogy miért nincs barátom. Igazán nem is tudom, hogy szeretném-e hogy legyen valakim...Néha jó lenne, néha meg jól érzem magam így. Persze rossz mikor látom hogy a korombelieket ismerőseimet eljegyzik, esküvőjük lesz mostanában, gyereket szülnek, dehát ez van.

Szerencsémre van ellenpélda is a környezetemben, aki 36 évesen még most is keresgél, vagy aki 40 évesen szült. Ilyenkor megnyugszom kicsit, hogy azért nem vagyok lemaradva még.

2011. jan. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ők(anyukád, nagymamád) fiatalok voltak 23 évesen egy nő már vénlánynak számított, de ma már 2011- et írunk és akkor sem leszel vénlány ha 36 évesen még nincs pasid és gyereked.

Élvezd a fiatalságod, majd lesz pasid ne izgulj, nem kell rögtön férjhez menni és gyereket szülni ha az ember nem úgy érzi. 30 évesen sem vagy öreg férjhez menni és szülni.

2011. jan. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad rosszul...Nem azért kell megházasodmi mert a család elvárja,meg mert ideje van...Inkább keresd a megfelelő partnert hozzá, mint, hogy leakassz egy úgysem lesz nála jobbat,és pár év múlva gyerekkel a nyakadon vergődj a válóper vagy a boldogtalanság között...

28N

2011. jan. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

ma 23:46 21, majdnem 22L ugye?? Szerintem rám gondolsz, velem "beszélgettél" a másik kérdésnél, nem én írtam ki a kérdést, de gondlom onnan jött az ihlet a kérdezőnek.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Egyébként vannak akik nem is vágynak komoly kapcsolatra, karrieristák, más nem érdekli őket max futó kalandok, na ők szinglik, én nem tartom annak magam, mert engem a karrier, egy éjszakás kalandok nem vonzanak a legkevésbé sem, szeretnék párt, családot, nyugodt életet, karrier nem vonz. Úgyhogy előbb utóbb valóban vénkisasszony leszek, lehet, hogy valakinek idejétmúlt jelző, de szinglinek nem nevezném magam, mert nem saját akaratomból nem "keltem" még el, hanem mert nem kellettem. Amúgy is faluban lakok (amit nagyon szeretek, nem vágyom nagyvárosra), itt lehetetlen a Szex és New Yorkból megismert szingli életmódot folytatni.

23N

2011. jan. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!