Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy férjhez menjek...

Nem tudom hogy férjhez menjek e és vállaljak gyereket?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam régebben is ezeket az oldalakat, éppen a rólam is szóló aktuális témában.

Most kezdtem csak el a Pl: milyen a jó feleség?

milyen a jó férj?

vállaljak e 2. gyereket? hogy oldjam meg 2 gyerek nevelését? Hány áv után váltatok el a gyerek születése után? Mi hiányzik a régi életetekből?...........stb.

Hát számomra lesújtóak a válaszok, és 98%-ban szenvednek a nők. Tisztelet a kivételnek.

Ha férjhez megyünk, gyereket, gyerekeket szülünk minden ellaposodik és unalmas lesz és depressziósak lesznek az anyukák? Boldogok vagytok?

35 múltam és nagyon jó életem volt eddig, amiért keményen megdolgoztam, és már nem vagyok biztos benne, hogy ezt fel tudnám adni.

Pedig szeretem a párom, de ha végig gondolom, bizony ő is olyan típus, hogy inkább gyerek mint férj lenne, akit ki kell szolgálni, irányítani kell.

Eddig ezt észre sem vettem, pedig együtt élünk, igaz hol az egyik lakásban hol a másikban.

Ő pesttől 50km-re lakik, eddig úgy volt oda költözünk, de azt hiszem mégsem.

Normális ez így?


2011. jan. 16. 22:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%
Te még jókor kaptál észbe. Sajnos jól látod a dolgokat. Gyerekkel már nem habostorta az élet
2011. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Rövden és tömören: szinte minden rajtad múlik. Hogy hogy állsz a terhességhez (végigparázod vagy kiegyensúlyozott maradsz) , szülés utáni dolgokhoz (elkezdesz enni bánatodban mert "senki sem ért meg" vagy rájössz, hogy ANYA vagy és feladataid vannak), és bezony az is nagyon rajtad múlik hogy a leendő férjed gyerek marad, vagy próbál felnőni ....:)

2011. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Én is ugyanebben a cipőben jártam még pár éve, mint Te! :) 34 éves koromig éltem a gondalan, jó fizetéssel és egzisztenciával rendelkező nők életét, házasok voltunk akkor már 15 éve. Aztán egyszercsak hirtelen elkezdett hiányozni valami. Valami meghittség, melegség a kapcsolatunkból, és rájöttem, a gyerek hiányzik.


35 évesen terhes is lettem, de elment a baba. Aztán hamar terhes lettem újra, és meg is született. Két éves múlt már. Életem legjobb döntése volt! :) Nagyon boldog vagyok.


Másodikat már nem szeretnék, egyrészt a korom miatt sem (38 vagyok) másrészt a jövő bizonytalansága, a sok-sok kilátástalanság miatt... mert nem gondolnám, hogy ez jobb lesz.. :(

2011. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
49%

én 34 éves nő vagyok, és hasonlóan látom a helyzetet.. Néha összeszorul a szívem, hogy miért nincs még babám, de amikor a józan ész kerekedik felül, egyrészt arra gondolok, h Úristen, erre a világra?

Nehéz ez nagyon, nehéz...

2011. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
48%

Így ne menjél férjhez.


Hasonló kérdéseken töröm a fejem.

Megrögzött szingli vagyok. Bár jól esne egy társ de annyira nem, hogy tegyek is érte. Tudod nekem egyszer azt mondták, ha nem akarom feladni azt a nagy önnállóságomat, akkor önző vagyok. Amúgy se sokat ér egyedűl. Van benne valami...

2011. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
31%

Ugyan!!! Ez nem így van. Az itteni válaszok sosem tükrözték a valóságot. Nézz be a politika rovatba, kb. szöges ellentéte annak, ami kívül van, így van ez ebben a témában is. A nők csak annyira szenvednek, mint a férfiak.

Viszont neked kell tudni,hogy akarod-e a gyereket vagy sem. Én sem akarnám, de nem abból az okból, mint te. Erős, felnőtt értelmes nő vagyok, miért ne bírnám? Egyszerűen nem nekem való.

Szóval jól gondold végig!

2011. jan. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%
"Gyerekkel már nem habostorta az élet" Évekig neveltem három gyereket. Még ha nem is az enyéim voltak. Nem tudok ennél jobbat elképzelni. Sajnálom aki ezt másképpen éli meg.
2011. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%

Ez felfogás kérdése. És bizony kell hozzá egy bizonyos fokú szellemi és érzelmi érettség is.


Ha valalki eljutott addig a pontig hogy már nem csak a saját meg a pasija/férje életét és örömeit szeretné kielégíteni hanem egy kis emberét is, akkor feljebb lépett arra a szintre hogy képes érzelmileg és lrtelmileg is helytállni egy teljesen új szerepben: az ÉDESANYA szerepében is.


Ennek következő lépcsőfoka, hogy hogyan fogjuk fel a dolgokat. Nagyon jól írta valaki, lehet mindent szenvedősen és lehet minden úgy is felfogni hogy igen ez most épp nem fenékig tejfel de túl kell esni hogy jobb legyen. Magyarán amikor nagy has miatt, vagy bömbölő gyerek miatt nem tud elmenni utazni vagy romantikus vacsira a párjával a nő, akkor nem mindengy hogy ezt katasztrófaként éli meg és szerencsétlennek meg nyomoroncnak titulálja magát, vagy leköti magát a gyerekével és úgy van vele sebaj majd elmennek/megcsinálják ha a gyermek nagyobb lesz, hiszen az élet rendje hogy a kisbabával otthon kell lenni ha már megszültük és vállaltuk hogy őérte is felelősek leszünk nem csak a szerelmi kapcsolatunk és saját jókedvünk menedszeléséért....és ez itt a lényeg.


Anyának lenni felelősség, áldozat, amire nem mindenki képes. De aki igen, az mindenre képes, mert ha saját magunkat átmenetlieg háttérbe szorítjuk, annál egy mai nő számára nincs nagyobb próbatétel. De megéri, mert az eredmény több és jobb, mint bármilyen luxusút vagy kettesbenlét vagy karrier amit csak a világ adhat.


Ha úgy gondolod azok közé tartozol-e akik nekivágnak ennek a hosszú útnak, hajrá :)

2011. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
45%
bocsi a hibákért :) PL. utolsó mondatban minusz egy "-e"
2011. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Miért ne legyen az ember önzö?

Hiszen ha már család van, akkor magadra nem jut annyi idő, mint eddig. Vagy semmi, hiszen ahogy már többször olvastam a hajmosás egy ajándék.

Igen a gyerek. Kb 20éves korom óta vágyom arra hogy legyen. És ne 1 hanem 2.

Van egy barátnőm 41éves, 1 éves a kisfia, és csak azért vállalná a másodikat hogy ne legyen egyke a gyereke, még akkor sem ha felnő.

Ö is hasonlóan gondolkodott mint én most de ő feladta a szabadságát, és azt mondja ne kérjek tőle véleményt.

És a férje 3 év után is szerelmes belé.

Ti boldogok vagytok?

2011. jan. 16. 22:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!