Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azt felnőttként...

Hogyan lehet azt felnőttként feldolgozni és kezelni, ha a szüleim felelőtlenek és nem gondolnak a jövőjükre?

Figyelt kérdés

Na ez hosszú lesz :)

30 éves vagyok, 4 éve külön élek, 2 gyermekem és saját családom van már.

Nagyon szeretem a szüleimet, de pár dolog miatt egyszerűen nem tudom tisztelni őket és ez rettenetesen nyomaszt és fáj, nehéz így bármiben is érvényesülnöm.

A sztori:

15 éve albérletben élnek, a lakásukat egy jónak tűnő üzlet miatt eladták, ami persze befuccsolt... Azóta tulajdonképpen máról a holnapra élnek, soha nincs félretett pénzük, merthogy milyen drága az albérlet.

A rezsit sem nagyon fizetik, nemrég több százezer ft-os tartozásuk volt, már majdnem kikapcsolták a villanyt, végül a főbérlő fizette ki, aki nagyon rendes volt, mert nem tette utcára őket, hanem részletekben kell kifizetniük.

Anyu már évek óta csak hébe-hóba dolgozik, mindig belekezd valami szemfényvesztős mlm-es baromságba, amitől azt hiszi, hogy milliomosok lesznek, beleöl egy csomó pénzt, időt és energiát, de persze semmi sincs belőle, max. pár ezer ft.

Apu dolgozik, de elég szarul keres, max. 110-120 ezret. Ő elég meghunyászkodó típus, ha nem szeretném annyira, akkor papucsnak mondanám, mivel nem képes a sarkára állni és megmondani Anyunak, hogy húzzon el valahova dolgozni, ahol havi fix bért kap, amivel hozzájárulna a kiadásokhoz és hogy ne csak a net előtt üljön és a telefonon lógjon egész nap a hülye mlm-es munkáit színlelve.

Szóval rá emiatt haragszom, Anyura meg amiatt, hogy nem dolgozik.

Ha megpróbálok velük beszélni erről, akkor mindig leráznak, hogy ez az ő dolguk, ne szóljunk bele (3-an vagyunk testvérek), mi közünk hozzá, rosszul látjuk stb. Nem értik meg, hogy ezzel a hozzáállásukkal az utcán találhatják magukat, akkor meg nekünk kell segítenünk nekik, tehát van közünk hozzá!

A párom és a családja pont az ellenkezője a szüleimnek, ők minden csekket napra pontosan fizetnek és elképzelni sem tudják szerintem, hogy hogy lehet úgy élni, ahogy Anyuék (nem is tudják, mivel én ezt nagyon szégyellem).

Egyszerűen nem tudom mit csináljak velük, hogy ráébredjenek végre, hogy milyen gáz, ahogy élnek és mennyire felelőtlenek.

Szerintetek?


2011. jan. 17. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem gondolom, hogy a te felelősséged lenne "megnevelni" a szüleidet. A Te dolgod most már az, hogy úgy neveljétek fel a gyermekeiteket, hogy ők majd felelősséget tudjanak vállalni önmagukért, aztán a saját gyerekeikért is.
2011. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Anyagilag segítitek őket? Ha igen, akkor van beleszólásod, hogy mit csinálnak a pénzükkel, az életükkel. Egyébként nem.Csak tanácsot adhatsz, amit elfogadnak, vagy nem.
2011. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Szemmel láthatóan semmit se tehetsz.

Csak közöld velük, ha most nincs semmi közöd a helyzetükhöz, és ahhoz, ahogy élnek, akkor ez legyen a véleményük akkor is, amikor pénz kéne, meg kirakják őket az albérletből. Mert az fog következni, ha nem fizetnek.

2011. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

hasonlóan vagyok

18 évesen költöztem el tőlük,suli mellett tartottam fenn egyedül az albérletem,ha kellett éjjel is dolgoztam csak hogy ki legyen fizetve minden...

Ők meg...vállalkozásuk van jóideje,bejön félmillió körüli összeg,és az apeh felé fizetendő 70ezret nem képes befizetni,nemhogy számlát vagy valamit...

én rendezem a könyvelését,ha nem megyek 2hónapig,akkor ott van minden szerte szét,minden pénz elköltve hülyeségre,semmi nincsbefizetve,nemtudom honnan tanultam meg beosztani a pénzem...


párom szülei meg olyanok mint párod szülei...nem keresnek annyit mint az enyéim,mégis mindig minden időben befizetve,és csak utána kezdenek költekezni abból ami megmaradt...



feldolgozni? sehogy..egy ideig próbálod helyesebb irányba terelni őket,gyorskölcsönöket nyújtani amit sose kapsz vissza,aztán feladod,csinálják,elvileg felnőtt emberek...

öcsémet sajnálom csak,ő még alig 10 éves...

2011. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem pedig igenis van "beleszólása" a kérdezőnek. Ha végiggondoljuk, és egyszercsak az utcára teszik őket, akkor a kérdezőnek és testvéreinek "kell" megoldani a helyzetet, ami nem két fillér lesz.


Ezek szerint még nem nyugdíjasok a szüleid? Azt kell felmérni jó előre szerintem, hogy már csak nyugdíjból fogják-e tudni fizetni az albérletet + rezsit + megélhetést...

2011. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy köteles a szüleidet megnevelni, sőt a hülyeségeik következményeit is csak adott kereteken belül kell vállalnod. Te elmondtad a véleményed, nem is egyszer gondolom, innentől kezdve azt csinálnak amit akarnak, és viseljék a következményeit. Nyilván az ember nem hagyja, hogy éhen haljanak a szülei, de feltételeket jogodban állna támasztani, ha neked kellene eltartanod őket. Ha a feltételeket nem teljesítik, pl. édesanyád továbbra is csak szórja s nem keresi a pénzt, nem lenne kötelességed gondoskodni róla. Erkölcsi szempontból legalábbis én így gondolom. Az már kérdés, hogy fáj,és a szíved mást fog diktálni. Ne hagyd, hogy kiborítsanak, ne foglalkozz ezzel. Csak a saját családod a fontos jelenleg. Elég minden napnak a maga baja...
2011. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Hidd el, nem annyira szégyen ez, mert nagyon sok ilyen felelőtlen ember van.

Az én anyósom hitelből fizeti a hiteleit, 400k-s villany tartozása van, és emellett 2milla egyéb tartozása.

Az ELMŰ, a végrehajtók a nyakán, ő pedig nem tesz semmit, levelezéssel húzza az időt. Ő 50éves, a fizetéséből 30k-t lát havonta. Az apósom 75 éves, és ő dolgozik inkább a nyugdíja mellett, így meg tudnak élni még valamennyire, de ők már tényleg úgy, hogy bármelyik nap rájuk szakadhat az egész.

Persze a felnőtt, saját családjukkal élő gyerekeiket pumpolják folyton, az egyikük kezesként, a másikuk pedig úgy került BAR-ra, hogy ő vette fel nekik a hitelt, elhitte a kis naiv hogy majd rendesen fogják fizetni...

A párom és én kaját vásárolunk nekik általában, ez az egyetlen épeszű dolog, amivel segíteni lehet rajtuk.


Sajnos nem lehet mit csinálni velük, felnőni sose fognak, és mindig azt várják, hogy valaki jöjjön és kimentse őket a szarból... 22/L

2011. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, de rossz ilyeneket olvasni lányok! :( Mennyit aggódunk amúgy is a szülőkért, mikor már idősödnek, és egyedül maradnak.. :( Nekem Anyukám él még, hálistennek még dolgozik is, pedig már 70 éves, nyugdíjas. Nagyon spórol, megfog minden fillért, és nekünk gyűjtöget, holott nincs rá szükségünk (hálistennek).


De épp most vagyunk lakás eladásban (eladjuk az övét és a miénket is) és összeköltözünk egy házba, mert az állapota nem lesz jobb (eléggé fáj már mindene), és én szeretném magam mellett tudni élete végéig.


Valami megoldást csak sikerül találnotok!

2011. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem fontos lenne, hogy a testvéreiddel beszéld át a helyzetet, és együtt lépjetek színre.

Hívjátok fel a figyelmet arra, hogy anyukád nem fog kapni nyugdíjat, apukád nyugdíjából meg nem fognak megélni, mert az még kevesebb lesz, mint amit most kap, márpedig ők maholnap nyugdíjasok lesznek.

Ha látjátok, hogy gondban vannak, néha vihettek nekik tartós élelmiszert, vagy fagyaszthatót, esetleg használati tárgyakat (lakástextil jellegűeket pl.), de sose pénzt! Szerintem ez őket is át fogja formálni.

2011. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt a helyzetet én a másik oldalról láttam, anno a lakástulajdonos oldaláról. A mi bérlőink voltak ilyenek, ránk hagyták a 150 ezer forintos rezsijüket, azzal a különbséggel, hogy nyilván rögtön ki lettek rakva, és a részletfizetés csak ígérgetés volt. Életemben olyan dühös és elkeseredett még nem voltam, mint akkor. Nekem kellett utánuk járni és a pénzt darabokban kicsikarni tőlük, szinte ezer forintonként. Nem tudom, hogy hogyan képes egy felnőtt ember ilyen felelőtlen lenni, hogy az egész egész családját és már idegen embereket is rákényszerítsen arra, hogy tűrje el ezt a életvitelt, ami nem más, mint élősködés.


Viszont ha titeket felneveltek tisztességgel, és "csak" kb 15 éve csinálják ezt (ezek szerint még neked is volt benne közelről részed), akkor anyud simán csak egy hiszékeny ember volt AKKOR. Ami nem mentség arra, amit most csinál. Már rég rájöhetett volna arra, hogy tévedett, és elmehetett volna dolgozni. De nyilván megszokta, hogy így kényelmesebb, és nem is nagyon akar kitörni. Pszichológus kellene (mondom én, de persze senki emberfia az ilyen embert rá nem veszi, hogy menjen el), mert ez is egyfajta szenvedély, amiből nehéz önerőből kitörni, ilyenkor jön a hárítás. A gyerekeikre meg főleg nem hallgatnak, mert "kik ők, hogy a szülőknek beszéljenek". Olyan embertől kellene ezt hallaniuk, akinek a szavára adnak, és ez nem a gyerekeik lesznek.


Azt tudjátok, ugye, hogy a lakástulajdonos kezében vagytok, mert ha egyszer már kisegített titeket, nem valószínű, hogy még egyszer ki fog, senki jóindulatával nem lehet visszaélni, és akkor jön az utca.

2011. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!