Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen végre felnőttként...

20 évesen végre felnőttként fognak kezelni?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a 20. szülinapom. Én ezt különlegesebbnek érzem mint a 18at, de volt aki leszólt, hogy áh nem változik semmi. :) Szerintem változik, hiszen eddig belesoroltak a tinédzser kategóriába, sok hivatalos helyen komolyan sem vettek, csak mert tizen-nel kezdődött a korom. Most nem a valódi felnőttségre gondolok, tudom hogy az az önnállóssággal, viselkedéssel kezdődik főleg. Hanem arra hogy ti, ha meghalljátok hogy valaki 19 éves, vagy ha azt halljátok hogy 20, akkor tesztek különbséget, komolyabban veszitek a 20 évest?
2011. okt. 18. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem veszem komolyabban
2011. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Jól mondják semmi sem változik attól,hogy 20 lettél.

Nem tesznek különbséget a 19 és 20 között.Ha 17 évesen felnőttként viselkedik valaki,ha érettebb a koránál,ha értelmes,komoly akkor 17 évesen is felnőtt emberként fogják kezelni.Komolyan veszik.Ha valaki gyerekes,hülye dolgai vannak,buta, akkor lehet akár 25 éves is akkor is gyerekes lesz,és nem fogják komolyan venni,nem fogják tisztelni..Nem a 19 vagy a 20-as szám dönti el..

Ha így gondolod,akkor te még messze nem vagy felnőtt,így nem is fognak komolyan venni.

2011. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne reménykedj.:-) Én 25 vagyok (bár 16-nak nézek ki), dolgozom több éve, van 2 diplomám, férjnél vagyok, vettünk lakást, háztartást vezetek, mégis sokan nem vesznek felnőttnek.
2011. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Most nem tudom hogy mi a konkrét problémád ezzel de én sem vagyok még 20 éves és mindenhol mindenki komolyan vesz engem, lehet a megjelenésem miatt, nem tudom. De engem már 16-17 évesen is 20 nak néztek és sok helyen így álltak hozzám mert önállósultam. Igazából nem fogsz így változni hogy 20 leszel csak te fogod öregebbnek érezni magad. Egyébként más országban ott 21 éves kortól lesz valaki nagykorú hivatalosan. Egyébként igazán csak akkor változol ha önállósodsz és mindent képes vagy egyedül határozottan elintézni. Boldog szülinapot előre is :)
2011. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...

Én 33 vagyok,de néha a szüleim még mindig gyerekként kezelnek!

2011. okt. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, van annak létjogosultsága, amit Amerikában praktizálnak - történetesen, hogy 21 éves korától számít az ember nagykorúnak. Történik akkor az emberrel egyfajta szemléletváltás...legalább is én ezt tapasztaltam magamon :)
2011. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Valószínűleg semmi nem fog változni, a hivatalos helyen lévő személyeknél így is sokkal fiatalabb leszel, plusz alapból lekezelőek szoktak lenni!

De hát a munkafeszültséget le kell vezetniük nekik is!


Egyébként sem fogják mindenhol elkérni a személyid hogy ugyan, 19 vagy 20 éves vagy!


Plusz a hivatalos személyeknek te csak egy leszel a sok közül, nekik igazából mindegy!


Igazán komolyan akkor fognak venni, persze még akkor sem mindenki, ha lesz munkád, jövedelmed, házad, családod stb.

Aki anyuci szoknyája alatt van azon nincs mit tisztelni, legalább is nem jobban mint tizenévesen.


És persze nem elhanyagolható a külső sem, lehetsz te akár 30 is, ha nincs tiszteletet parancsoló megjelenésed,

akkor tesznek rád magasról, de lehetsz 18 is, ha olyan a megjelenésed, komolyan fognak venni!

2011. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem fog változni semmi :) Egyébként hülyeség,nyilván,ha azt allanám,hogy X 19éves Y 20,akkor semmi különbséget nem érzek azért,hogy az előbbinek tizen...-nel kezdődik az életkora...Én már 22elmúltam,de szerintem nem változott semmi,ugyanúgy kezelnek,mint 4-5évvel ezelőtt-boltban,hivatalban,bárhol-mivel ott 18évesen sem kezelhetnek gyerekként.Ha meg idegenekkel találkozom-akkor meg marad, a "kislány" stb.elnevezések(bár ez az idősebbekre jellemző természetesen :)

22L

2011. okt. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem fog semmi valtozni, 20 vagyok.


Mondjuk most masabb a hajam, idosebbnek is neznek es nem gyerekkent kezelnek tobb helyen.


/ elzonek: azt h aki anyucu szoknyajanap van az nem tisztelendobb mint egy tini azt kikerem magamnak es tobbezer masik egyetemista neveben akik nem "bufeszakon" tanulnak, hanem komolyabb helyeken, de ha tovabbra is lenezel atpostazok neked jopar kilonyi orvosi konyvet es tanuld meg oket :) /

2011. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan jött az anyuci szoknyája dolog, én márciusban végzek a tanulással (okj), és nem tervezek sokáig itthon ülni. Aki boldog szülinapot kívánt annak Köszönöm, meg az eddigi válaszolóknak is :)
2011. okt. 18. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!