Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám miért akar bele...

Az anyám miért akar bele szólni még felnőttként is az életemben?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok és már nem lakom otthon csak nagyon ritkán járok haza de az anyám minden jobban tud hogy mi a jó nekem....nem tudom erről leszoktatni és olyan dolgokat próbál rámerőltetni amilyen az ő szemlélete...

Én tudom hogy mi a jó nekem,nem tudom megérteni hogy miért kell ezt csinálni?!


2011. szept. 25. 19:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Az ember a saját hibáiból tanul nem??Mindenkinek meg kell tapasztalni a jót és rosszat egyaránt...
2011. szept. 25. 19:34
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem ismerjük az édesanyádat, tehát nem tudjuk megmondani, hogy Ő miért akar beleszólni az életedbe. Szerintem egyszerűen csak ilyen a természete. Mondd meg neki (finoman), hogy hagyjon békén, mert már nagyon zavar téged, nem igazán tudok más javasolni.
2011. szept. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

Mert ő az anyukád. Ötvenéves korodban is az ő kicsi fia leszel, akit óvni kell még a széltől is.

Ne szállj szembe vele, ha találkoztok, fontold meg, amiket mond (nem feltétlen hülyeség), aztán hagyd rá a dolgot.

2011. szept. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Biztosan csinàltàl olyan dolgokat, amelyek nem tetszettek neki és szeretné, ha nem történne meg ùjra. Az igaz, hogy meg kell tapasztalni a jót és rosszat, de ha több a jó lehet nem irànyitana annyit.
2011. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ráhagyom én a dolgokat de teljesen mindegy az,az se hatásos és nem érteni meg hogy ezzel csak eltaszít magától,nem azzal van a probléma hogy valamit mond,ha nem azzal hogy olyan dolgokat próbál az emberre erőltetni ami távol áll az én szemléletemtől....és mindezt agresszivan teszi...
2011. szept. 25. 19:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám a mai napig jobban tudja, hogy szeretem a kávét, mint én. Még akkor is, ha én úgy tudom másképpen szeretem, mint ahogy ő hiszi!


Mégis örülök, hogy ő itt van és "vigyáz" rám!

Remélem még nagyon sokáig jobban fog tudni mindent, mint én!

39/f

2011. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy mindig önálló ember voltam akinek voltak elképzelései,voltam rossz helyzetekben amikből sikerült feltápászkodnom.
2011. szept. 25. 19:42
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

19:42


Nem mindegy, hogy valakit szeretettel irànyitanak vagy erõszakkal, vagy agresszivitàssal.

Kérdezõ akkor egy darabig ne menjél haza, talàn igy lead az anyud magàból.

2011. szept. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A 19:42 percesmek:


Nagyon látszik, hogy szereted az anyukádat, látszik hogy már felnőttél ezért tisztában vagy vele, hogy akármilyen, szeretni kell és el kell fogadni olyannak amilyen, hiszen úgy sem változik már. Viszont milyen nagy baj lenne ha nem lenne neked. Én is így érzek az enyémmel kapcsolatban. Remélem egyszer ha lesz fiam, ő is így fog gondolkodni rólam mint te anyukádról. 35/N

2011. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Az enyém is ilyen, nincs rá megoldás. Neki az a fixa ideája, hogy ő mindenkinél jobban tud mindent, és meglátása szerint szó nélkül köteles lennék elfogadni a véleményét pusztán azért, mert az anyám és idősebb. Nem tűri, hogy saját véleményem van, gyerekkoromban sem tűrte, és nem is változott semmi azóta sem. Millió olyan eset van, hogy amiről úgy gondolja, hogy kizárólag úgy helyes, az helyes lehetett mondjuk a hatvanas években, de ma már nem. Pl. nem érti meg, hogy ma már nem előny, hanem hátrány ha valakinek gyereke van, nem munkaidő-kedvezmény jár vele, hanem kockáztatja az ember a kirúgást egy gyakran beteg gyerekkel, meg sorolhatnám. Egyszerűen a mai világban nem állja meg a helyét az ő "tapasztalata" és ezt nem hajlandó belátni, mindenkire ráerőltetné az életvitelét, miközben ő - hiába még csak 60 éves - vagy harminc éve nem hajlandó tudomást venni a világ változásáról. Az sem jó megoldás, ha az ember a béke kedvéért ráhagyja és mégis a saját döntése alapján csinálja a dolgokat, mert utána azon megy a hiszti, hogy igazat adtam neki és mégsem úgy csináltam, tehát csakazértisből ellenkezem. Így aztán nekem egész életemben konfliktusom volt és van anyámmal, mert képtelen felfogni, hogy nem a picikislánya vagyok 40 évesen, és az én életemet nem ő fogja irányítani. Irányította a családban mindenkiét, nálam nem működött, és ezt nem viseli el. Szerintem 50-60 évesen pont hogy lehetne már annyi esze és tapasztalata egy embernek, hogy felfogja: nemcsak egy helyes megoldás létezik, nemcsak egyféleképpen lehet élni az életet. Ha ezt nem érti, akkor sajnálom, csak a kora miatt és amiatt, hogy az anyám, nem fogok bólogatni minden hülyeségére, erre semmi sem jogosítja fel. Szerintem vállald fel a konfliktusokat nyugodtan, persze, lesznek mosolyszünetek, nálunk is van, hogy hetekre megsértődik, felhúzza az orrát és nem beszélünk, de még mindig jobb, mintha az egész életemet az ő elképzelése szerint kéne élnem.
2011. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!