Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már ilyen szomorú...

Voltatok már ilyen szomorú helyzetben?

Figyelt kérdés
Apám,anyám elvált tavaly,mert anyám talált magának valakit,de hozzam is ragaszkodott...egy faluban élünk én suliba járok városba minden nap.Anyám mostanában kétszinű lett..azt akarja,hogy oda költözzek hozzá,de az a ház olyan rossz állapotba van...dolgozni jár,és október óta nem adott nkm költópénzt,csak novemberben adott annyit,hogy fizessem ki a buszbérletet,apám gondoskodik rólam,anyámnal mindeki fontosabb nálam,már olyan rossz állapotba vannak a farmer nadrágjaim,hogy szégyellek bennük járni,apám akar nekem venni újat,de anyám ma mondta,hogy nincs pénze fizetni a bérletemet fizesse apám,így a nadrág elúszott.Névnapomra,karácsonyra,újévre nem adott semmit,de ő megy kirándulni,a házat teszik rendbe az új pasijával meg minden arra van pénze,de hogy nkm adjon kicsit,h fizessem kia buszbérletett arra már nincs X(...hát anya egy ilyen?...és még ne legyek öngyilkos? csak félek megtenni,amúgy már rég nem élnek,ezenkívül meg jártam egy lánnyal becsapott összejott a saját uncsimmal aki mellesleg 22 én 17 ő meg 16...szal az életem kész csőd...ezenkívül még van sok más...de azt majd máskor:(:(:(
2011. jan. 17. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy vannak ennél rosszab dolgok is, habár ez se baráti. És sajnálom. Miért nem próbálsz meg keresni valami hétvégi vagy diák melót? Én is melóztam gimi mellett. :)
2011. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

ez egy olyan kerdes ami...nehez is meg egyszerü is..


elmesélem az én történetem:remelem majd megvaltozik a gondolat meneted(sajat magadal kapcsolatba)


sosem kaptam zsebpenzt,a tesoim szakadt kinött ruháit kellett viselnem,lany vagyok,fiuk voltak a tesoim.

apam szegeny volt,de szeretett,anyamtol is kaptunk,de csak nevelest,verést.sajnos

jelenleg anyammal nem beszelek,17 évesen elszöktem tölle.azota magam életét élem,lett egy gyönyörü csaladom,boldog vagyok,anyam irigy..mert igy alakult az en életem.


Edesapam,meg büszke rám,es imad a mai napig szegenysegben él.nem varja el hogy eltartask,el van ö maganak a kis helyén,sosem akar semmi penzt elfogadni töllem,bezzeg anyam mar azt varja mikor adok...es neki van penze.


sajnalom hogy ezt kell mondanom.de jobb ha nem a penzt es anyukadat nezed,hanem magadat meg apukadat,akarmilyen nehez is nektek,de az amit te neked apukad tud adni az többet er mindennél,hidd el!en nem beszelek mar anyammal nagyon regota,nem is hianyzik,mert csak a penzt akarja töllem es nem a szeretetet!remelem erthetö volt amit leirtam

2011. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Ne akarj öngyilkos lenni, mert az semmit sem old meg.

Sokkal egyszerübb, ha apukáddal együtt elmentek a gyámhatóságra, és kéred/kéritek, hogy te nála legyél elhelyezve, megindokolni meg azzal lehet, amit itt leirtál.

(A legcélszerübb elöre rendesen megfogalmazva, áttekinthetöen leirni egy levélben.)

Abban az esetben, ha ez elintézödik, anyádnak kell a gyerektartást apukád felé fizetni - akkor nincs olyan, hogy rád nincs pénze, és apukád meg tud rólad rendesen gondolkodni.

2011. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit önző dolognak hangzik, de semmiképpen nem mennék anyukádhoz lakni.Apukád legalább nem fordul el tőled és ha tényleg szeret akkor jóban rosszban melletted van.Gondolj bele anyukáddal tudnál beszélgetni pasis dologról?? :S főleg úgy hogy arra "sincs" pénze hogy fizesse a bérleted, nemhogy egy nadrágot vegyen neked, de elmegy kirándulgatni és ház felújításba fogtak.Szerintem maradj apukáddal.

És az hogy a csajod megcsalt az uncsiddal..hát fog még nagy pofon érni az életben ha ilyeneken kiakadsz!Légy erős, és sose nézz hátra!!Ez van!Megtörtént!

Nem a legjobb megoldás hogy öngyilkos legyél, egy csomó jó dolgoktól megfosztanád magad, csak azért akarnád megtenni mert most kész csőd az életed??

Kitartás!És nézd mindig a dolgok jó oldalát is: lehet hogy jön egy másik csaj aki tiszta szívből fog szeretni, nem úgy mint a volt csajod...

2011. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam, illetve vagyok még mindig. Nem részletezném, mert nem hiszem, hogy az sokban segítene (bár ki tudja). A lényeg az, hogy nekem soha eszembe sem jutott az öngyilkosság. Próbáld a dolgok pozitív oldalát nézni! Semmi sem történik véletlenül, és ami nem öl meg, az megerősít - -tartják a közhelyek, de nem alaptalanul.

Most kell megedződnöd, hogy később az Élet akadályait gördülékenyebben vedd.

2011. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Helló, nézd a jó oldalát, most tudnál önállóvá válni: lakj koliban. Én 14 éves koromtól koliban laktam, alig volt zsebpénzem, de boldogan és lelki terrortól mentesen éltem. A koli zárt világában mindig került csaj, akivel hosszasan lehetett beszélgetni, és néha kicsit mást is... :)

Az öngyilkosság nem rossz ötlet, de kb 1000 más jobb dolog is van nála. És ne feledd, ha kiírod magad az életből, a szüleidnek okozott fájdalmon kívül milyen nyomot hagysz a világban??? 16 éves vagy és egy rakás dolgot kipróbálhatsz. Ne légy hülye.

2011. jan. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!