Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnál segíteni ebben a...

Tudnál segíteni ebben a szomorú helyzetben?

Figyelt kérdés

Harmadik trimeszterben vagyok. Édesanyámnak sajnos kemoterápiára kell járnia (súlyos fokozat, 3 hetente, 8-szor), majd sugárkezelésre. Ezek alatt szabad a közelében tartózkodnom?

Olyan válaszoljon, aki tényleg tudja, azt ne írjátok, hogy szerintem, meg úgy gondolom...Köszi


2010. jún. 4. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Egyszerűen nem is értem mitől félsz???


Ezek a betegségek nem fertőzőek. Ebben a helyzetben nemhogy szabad, mellette kell lenned. Attól, hogy sugarazzák, ő még nem veszélyes rátok.

2010. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt csak a saját véleményünket tudjuk megírni. Ilyen fontos dolgokban orvossal, sőt több orvossal kell beszélni. Sok kitartást és kívánom a lehető legjobbakat.
2010. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá az orvosától, mert valóban van olyan, hogy a beteg is "sugárzik" valameddig, s az káros a babára. A doki megmondja.

Kitartást és jobbulást anyukádnak!

2010. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom:(


Múltkro volt ilyen kérdés...és írt valamennyi időt,amit kemo után nem lehet együtt tölteni...pár óra azthiszem

2010. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kemo alatt nyugodtan mellette lehetsz, sugárkezelés után 24 óra kihagyást szoktak javasolni, amikor nem lehetnek az érintett mellett gyerekek sem!
2010. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben voltam, apukámat kemozták a terhességem alatt, majd amikor hazajöttem az újszülött lányommal, akkor kezdték sugarazni. Apu rákérdezett az orvosánál, és azt mondta nyugodtan ölelgethet puszilgathat engem is, meg a babát is.

Jobbulást kívánok az anyukádnak, és szép, könnyű szülést és egészséges babát neked.

2010. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az elsőnek válaszolónak: NEM a betegség fertőző, amitől én félnék, én nem értem miért háborogsz. De van pl. olyan vizsgálat, ami után a beteg igenis radioaktív anyagot sugároz (pl.pajzsmirigy izotópos vizsg.)erről volt tapasztalatom, de a mostani kezelésről nem.

A második válaszolónak: persze, hogy a saját véleményeket írjátok, én azt kértem az írjon, aki tudja a választ( esetleg tapasztalatból), ne az aki úgy sejti csak.

Köszi.

2010. jún. 5. 09:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én három évvel ezelőtt kaptam kemót is, sugarat is..sugárnál úgy néztem ki mint egy céltábla:)) úgy berajzoltak azzal a tollal előtte..na a lényeg, nekem a sógornőm volt akkor terhes, és megkérdeztük mivel épp babás volt, a doki annyit mondott, hogy probléma akkor lenne, ha én lennék terhes és nem ő..annyira kicsi ez a sugárzás őrá nézve, hogy ne aggódjunk, csak a kezelés után egy fél napot várjunk .
2010. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az öcsém volt beteg, őt sugarazták, akkor én 9 éves voltam, ő 5. Soha nem volt ilyen probléma, hogy "sugárzik", ezért nem értettem a kérdést, sajnos tapasztalatból írtam.


1. válaszoló

2010. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!