Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Sokal roszab...

Mit tegyek? Sokal roszab helyzetben is vanak emberek de általánoságban jobban szomorú vok mit csináljak? :S

Figyelt kérdés
Rosszul áll a szénám részben magamnak köszönhetem (19f)enyi idös létemre 10edikbe járok gimi és mostis bukok és utáloksok hülyeséget tanulni mert dogáknál feleléseknél lesokolok és elfelejtem amit tanultam és tanárok is kiskoromtol kezdve nem szeretnek szivatnak bár ez csak általánosba volt nem mondom h jo gyerek voltam de azért sokszor kivételeztek velem helyzet még az h nemtudom mit tanulak szakma kéne lányoknál befürdök pedig roszul se nézek ki de mindig szerencsétlen vok nagyon:/ nemtudom mit tanuljak kb semi se érdekle anyira h hajtsak érte anyám utálom mert buta idegesitő és miata buktam 2x általánosba nem rsézletezem mért de miata apám külön lakik töülünk tesz rám magasrol inkáb a mostohagyerekét szereti karácsonykor is 10ezret adot neki és 12 éves a srác és hazudozos hülye nekem semit se adot mint mindig roszul esik.Anyám gátol midnenben nemtudok töle semit se csinálni ingerlö utálom és nem tul nagy házban 1 szobában kel vele laknom semmi magánélet és nemtudok töle se tanulni se semi megörjít nemtudom mit kezdhetnék magamal :( kiabálok és szidom mindig anyám mert retentö buta szerencsére nem örökölte manyira inkáb tesom még aki ien esztelen én is valahol de csak mert ijen az életfelfogásom de kész szenvedés nekem midnen nap ithon leni suliba se járok mást se csinálok csak konditerem és alvás és unatkozás minden nap idén buktam már nem tom hanyadszora 9éves korom ota nincs csak anyám aki minden csak nem szülö mit tudnák csinálni ami leköt és megélek belöle munkát se találok se neten sehol kb senkim és senkim nincs kicsit jobb szülök olyan boldog lehetnék ://
2010. jan. 4. 00:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Te szent ég.


Vegyük sorra.


Marha rossz a helyesírásod, de ennyi bukás után nem csodálom. A csajok persze, hogy lekopnak, nem vagy túl nagy parti, barátom, hogy 19 évesen háromszor buktál, és az életnek egyetlen területén sem vagy egy lángész.

Szóval rendezni kellene a soraidat.

Először is: ezerrel a tanulásra koncentrálni, csak az lebegjen a szemeid előtt, hogy szedjed sorra a ketteseket, nem kell jobb, csak meglegyen. Ilyen idősen már ne számítsanak a szülők, magadnak tanulsz vagy nem, és te élvezed az előnyeit, vagy te szívod a fogad, mint a mellékelt ábra is mutatja, nem az édesanyád vagy az édesapád.

Azzal is fel lehetne hagyni, hogy anyádat szidod, gondold el, ő nevelt fel téged, hogy apád elment, persze őt se hibáztasd, mindenki meghoz egy döntést, ahogy a legjobbnak látja. Gondolj bele, hogy jobb ez így annál, hogy minden nap veszekedés lett volna esetleg, vagy ne adj' Isten verekedés.

Anyukádat ne butázzad, mert először is, te sem vagy egy lángész, másodszor azért már ő letett vmit az asztalra, míg te semmit sem. Harmadrészt pedig szabad nála okosabbnak lenni, de nem azért, hogy őt a földbe döngöld, hanem azért, hogy segíts neki. Ennél okosabb már úgysem lesz, csak szenilisebb, ahogy öregszik, neked pedig az egyetlen édesanyád, szeresd és segítsd őt.

Valamint találj ki új hobbikat, időtöltést magadnak, de ne a tanulás rovására, csak olyanokat, amiktől jobban éreznéd magad, amit érdemes várni a tanulás után.

Lépj ki a kamaszkorból, mert bár még középiskolás vagy, de a korod szerint lassan illene felnőni, azaz legyél felelősségteljesebb. Csináld meg az érettségit, mert az nagyon kell egy férfinak, ha nem akar manapság éhenhalni később, ez a minimum, és menj el dolgozni. Látod, most is édesanyád tart el téged, még így is, hogy szidod, különben megnézhetnéd magad, gondolj bele, úgyhogy szerintem az a minimum, hogy hálával tartozol neki, és felhagysz a szidásával sürgősen. Persze, ehhez fel kell nőnöd, hogy ezt megértsd.

Miután így rendezed ezeket magadban és magad körül, hidd el, jobban fogod magad érezni, és a sikerek is megjönnek. Ne a szülőket, illetve mindig másokat okolj mindenért, felnőttél, változtasd meg a gondolkodásod, tudsz magadon ilyen módon segíteni, ahogy leírtam, úgyhogy hajrá, csak rajtad múlik.


24/L

2010. jan. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Írj privit, barátkozzunk, hátha fel tudlak vidítani egy kicsit ;)

Nézzük a pozitív dolgokat:

ez még csak a félév, még javíthatsz,

továbbtanulásnál ezt az évet még nem nézik.

És gondolkodj egy kicsit pozitívabban, mindig vannak lehetőségek, csak látni kell őket. A célokat meg, meg kell találni, hogy azok motiváljanak.

2010. jan. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Az első válaszolónak cakkos piros pont, hogy így összeszedte a dolgokat. Ehhez nincs is mit hozzátenni, csak csatlakozni szeretnék. Fogadd meg minden szavát!
2010. jan. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért ne felejtsd el hogy anyád nélkül sehol nem lennél, még ha idegesítő is, hogy lehet olyat mondani hogy utálod? Ő is állhatna így hozzád, de akkor már az utcán lennél a csövesek közt.

Ha miatta nem tudsz tanulni akkor én azt mondom keress diákmelót (lépj be ilyen szövetségbe, fürgediák vagy több másik is van), mellette tanulhatsz és egy olcsó albérletre is futná ha összeállsz pár másik sráccal, vagy kolesz is megoldás lehet.

2010. jan. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is az első válaszolóval értek egyet.


Édesanyádat pedig, ha ennyire utálod, akkor menj el otthonról és próbálkozz egyedül tanulni, dolgozni, megélni. Akkor majd kiderül mekkora szükséged is van az édesanyádra, amire így nem fogsz rájönni, csak, ha már nem lesz melletted. Könnyű őt hibáztatni a saját problémáid miatt, arról nem ő tehet, hogy téged nem érdekel semmi. Magadban keresd a hibát, ne benne.


Vagy szabad apucihoz menni, hátha ott könnyebb lesz sorod.

2010. jan. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Helyesirásra nem figyeltem bocsi,késő este irtam a kérdést és nem volt kedvem átnézni a heylesírási hibákat meg ugy átsem olvastam az egészet
2010. jan. 4. 12:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Első válaszó, megfogadom tanácsod, vagyis megprobálom.Sajnos estire járok és így nemtudok menni diákszövetkezetbe sem már probáltam.Második válaszolonak: félév van igen de enyit már nehezen tudok/lehet hozni.Hobbim meg a kondi azt szeretem is csinálni és köszi a hozzászólásokat:)
2010. jan. 4. 12:12
 8/11 anonim ***** válasza:

"nem volt kedvem átnézni a heylesírási hibákat meg ugy átsem olvastam az egészet"


Mi pedig azért olvassuk el háromszor egy idegen írását a benne foglaltak megértéséhez, mert te nem vagy képes arra, hogy egyszer átolvasd a saját írásod?


Amúgy le a kalappal a helyesírásodért...

Nem vagy véletlenül hátrányos helyzetű kisebbségi?

2010. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se kissebségi se hátrányos helyzetü csak sokmidnenel mint az irásal is ugyvagyok hogy mind1 olvashato és kész.Tudom elöbb is elirtam egy szót.Álmos voltam félegy fele inkább csak elmélkedtem és mondom mind1 hogy hány helyesirási hiba van benne.Tudom tudom hozzáállás...azon kéne javítani
2010. jan. 4. 16:47
 10/11 A kérdező kommentje:

Bár a legnagyobb gondom az lenne hogy nem szeretek olyan fudeszépen irkálni...

Áltánosban volt olyan osztályom hogy én tudtam a leghelyeseben irni legjobb voltam nyelvtanból csak ma már anyira nem izgat hogy ha féreirok valammit de most nem ezen van a lényeg hogy hogy irok.Mielöt mondanátok hogy "jo hüyle osztály lehetet" hát nem volt az telivolt jotanulokal jo sulba jártam szigoru is volt.Na csak ezt akartam a végére még.

2010. jan. 4. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!