Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, hogy meghal,...

Nagyon félek, hogy meghal, rendszeresen rémálmaim vannak, hogyan győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

A férjemet 19 évesen ismertem meg, 18 évvel idősebb nálam, akkor Ő már érett férfi volt, én pedig még szinte gyerek, legalábbis nagyon tapasztalatlan egyetemista voltam. Művtörit tanultam, az Ő festményei pedig ki voltak állítva egy galériában, ahol egy egyetemi „kirándulás” keretében jártunk, Ő is ott volt, beszélgettünk, megadta az elérhetőségét, hogy keressem meg, ha bármi segítségre van szükségem. Nem volt apakomplexusom, nem volt sok pénze sem, csak is a személye érdekelt, sokat beszélgettünk, barátok lettünk, majd szerelmek. 2 éve összeházasodtunk titokban, már 3 hónap után összeköltöztünk és nagyon boldogok voltunk 3 éven keresztül, majd egyre többször panaszkodott az egészségére, sokat köhögött, az asztmája is egyre kezelhetetlenebbé vált és kiderült, hogy komolyan tüdőbeteg, ami már évekkel ezelőtt alakult ki, azért fulladt annyiszor. Jár kezelésre, de az elmúlt 1 évben sokszor került kórházba és már itthon is sokat marad ágyban, a gyógyszerek alig hatnak, egyre többször van megfázva, elkap mindenféle betegséget. Kezdek teljesen összetörni, hónapok óta rémálmaim vannak, nem alszom jól, gyakran rám tör a sírás napközben. Egyszerűen nem bírom. Tudom, hogy nem kéne ilyenekre gondolnom, de nagyon félek, hogy megtörténik a legrosszabb. Sokat kell itthon is ápolni, mert van olyan nap, mikor nincs jól ahhoz, hogy felkeljen és kimozduljon. Próbálom nem kimutatni, hogy mennyire félek, de nagyon nehéz. Ami a legrosszabb, hogy mostanában Ő is elkezdett arról beszélni, hogy milyen lesz, ha meghal, és hogy mi lesz ezután. Persze ilyenkor nagyon nehéz visszatartanom, hogy ne boruljak ki, de inkább csitítom, hogy hagyja ezeket a hülyeségeket. Szeretném, ha meggyógyulna, vagy gyakrabban lenne jobban, szeretnék neki boldogabb életet. Egyszerűen kezdek már tönkremenni és nem tudok senkire támaszkodni, a barátaim az évek alatt lemorzsolódtak, családom sincs, illetve az anyám külföldön dolgozik. Hogyan viselhetném ezt el segítség nélkül? Ez idáig bírtam, de már mindennap úgy kelek és fekszem, hogy rettegek.

Köszönöm annak, aki elolvasta, és elnézést, hogy hosszú lett, nem panaszkodni akarok, csak már nem tudom, hogy mihez kezdjek.

24/L


2011. okt. 22. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagymamámmal voltam így. Nem akartam őt elveszíteni, de már egy pár éve amióta rosszabb lett az állapota, felkészültem a halálára. Aztán amikor utoljára kórházba került, már tudtam, hogy onnan már nem fog kijönni.(sajnos be is jött az érzésem) így nem volt annyira váratlan a halála, mert már elbúcsúztam tőle.
2011. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Még most is csak 52 éves? És már ilyen rossz az egészségi állapota? Szomorú.
2011. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
42 éves nem 52....
2011. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Pláne.
2011. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha jól számolok a párod 42éves.Mi okozza nála ezt a nagyfokú leépülést?Csak az asztmába azért nem szoktak belehalni.

Ha pedig ilyen rossz az állapota,akkor nem csoda hogy eszedbe jutnak ilyenek.

Igazából nem tudok mit mondani, csak hogy nagyon sok erőt és kitartás neked. És a párod ne hagyja el magát,mert akkor nem is fog javulni az állapota.

2011. okt. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
52 éves? Ezt hogy számoltad ki? 24+18=42
2011. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Oké, tudom, elírtam. Bocsánat.
2011. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jól elvagytok! A válaszra várva, nem sokat tudsz tenni.
2011. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Beszélgess vele, bármiről, akár erről is, nyíltan... Nyugodtan kiborulhatsz, ez természetes, ember vagy... Ha vele nem mersz erről beszélni, menj el egy pszichológushoz, akinek elmondhatod, hogy mi bánt...
2011. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Megértelek és együtt érzek veled.

Lehet mégis csak jó lenne ha elmesélnéd neki a félelmeidet. Neked sem tesz jót, ha gyűjtöd magadban, előbb utóbb kibukik belőled, jobb még most beszélni a félelmeidről vele. Minél tovább tartod magadban, annál feszültebb leszel, ezt meg ő is érezni fogja vagy már érzi is. És tudja, hogy mitől vagy feszült, talán pont ezért hozta fel az elmúlás gondolatát. Biztos nagyon szeret és félt téged, talán neki is könnyebb lenne ha meghallgatnád, amit ilyenkor mondani szeretne. Kívánok számodra erőt és kitartást, párodnak mielőbbi gyógyulást!

2011. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!