Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legkorábban hány évesen...

Legkorábban hány évesen költözhetek el otthonról?

Figyelt kérdés
18 éves barátom van. (Ezt csak azért írtam, mert remélem számít, hogy ő már felnőtt.) Gimnazista vagyok, nem tanulok már jól, de rendszeresen bejárok, nem lógok, nincs rám panasz. Nem járok bulizni, otthon rengeteget segítek, mindenen spórolok. Anyukámnak hetente másik barátja van, ha ők itt vannak egész nap a szobájában ül velük, én oldjak meg mindent magam, vezetem a háztartást, eljárok boltba kenyérért és felvágottért amit a barátomtól kapok pénzt. (Ők elég jól álltak eddig anyagilag, de most a szülei elválnak, és erre nagyon sok pénzük ráment, most spórolnak ők is.) Amikor hétvégente a barátom itt van mindent mi csinálunk, anyának is és az aktuális barátjának is. Eddig mindent eltűrtem amiket anya csinált velem (Nem részletezném.) De ebben a pillanatban ért haza, és kezdett el ordítani, hogy Ő egész hétvégén takarított meg pakolt, meg főzött nekünk, és mi meg csak vakartuk a s.eggünket egész hétvégén, és soha többet nem akarja itt látni a barátomat. Igazságtalan dolgokat vágott a fejemhez, elvette a vacsorát amit magamnak csináltam és kiszórta az ablakon mondván, hogy eleget zabáltam a hétvégén. Nem túlzok el semmit, és minden úgy van ahogy mondom, nem vagyok egy minta gyerek de ennél jobb nem tudok lenni, elakarok menni innen. Nem nevelőotthonban, apukám Olaszországban él és a felesége utál engem. A nagymamám egy az egyben anya, oda sem mehetek. Könyörgöm segítsetek, nem bírom már tovább.
2011. jan. 17. 20:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
hát ha jól tudom 18 évesen költözhetsz el, vagy ha a szüleid beleegyeznek,akkor hamarabb. Esetleg ha valaki más lenne a gyámod,nem az anyukád - ehhez viszont komoly indok kell.
2011. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ha anyukád elenged, akkor elvileg most is elköltözhetsz a barátodhoz... ha nem, akkor 18 után vagy szabad.


18 éves korodig szülői bejelentés után bármikor hazakényszeríthetnek/vihetnek.

2011. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem van arra lehetőség, hogy a párod szülei örökbe fogadjanak, vagy maga a párod legyen a gyámod, gyámügynél járj utána.

Szívből sajnállak :(

2011. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Én teljes mértékben megértelek Téged.

Az én anyám is ugyanígy viselkedett velem, átérzem a helyzetedet.

Nem írtad, hogy hány éves vagy, de szerintem ez jelen helyzetben nem is fontos. Anyukád nem tudja felmérni a helyzetet, hogy felelősséggel tartozik érted. Biztosan fogják neked tanácsolni, hogy menj apádhoz, de szerintem ez nem valami jó ötlet érettségi előtt, plusz gondolom a barátodat sem akarod itt hagyni.

Egyik ismerősöm 16 évesen ment el otthonról albérletbe. Akármikor elköltözhetsz otthonról, amikor úgy tartja kedved, a lényeg, hogy iskolába járj, anyud ezt az egyet követelheti rajtad. Ha párod szülei szeretnek, próbálkozz az odaköltözéssel, lehet, hogy elég egy-két hét és anyud rájön, hogy nélküled nem boldogul, hiányzol neki.

Ha nem bírod, költözz el, esetleg kérj albérletre pénzt apukádtól, alaposan indokolhatsz is, hiszen az iskola rovására megy anyud viselkedése. Hajrá!

2011. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha már gimnazista vagy, akkor szerintem egyszerűbb kivárni, míg 18 éves leszel (hány éves vagy?), mint belebonyolódni ilyen gyámügyes dolgokba (amiknek elintézéséhez sokszor rengeteg idő kell, és nagyon nyomós indok).

Legalább 15 éves vagy, hidd el, jobb kivárni azt a pár évet, mint egy életre magadra haragítanod édesanyádat. Elhiszem, hogy nagyon nehéz most, de lehet, hogy 10-20 év múlva nagyon megbánnád, ha már nem tartanád a kapcsolatot anyukáddal.

Az más kérdés, hogy ha ő is beleegyezne - akkor akár most is mehetnél, sok középiskolás lakik kollégiumban egész évben úgy, hogy évente egy-kétszer jár csak haza.

2011. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Anya most kutatta át minden ruhámat, a táskáimat, valószínűleg valami olyan dolgot keresett, amibe megint beleköthet, nem talált semmit, és mikor azt mondtam, hogy eddig arra nevelt, hogy ne hazudjak, ő mért nem mondja el, hogy mit keresett, aztán válaszolta, hogy azért nem, mert az ilyen kis k.urvák mint én megérdemlik, hogy a pofájukba hazudjanak. Azt mondta, hogy inkább vett volna óvszert akkor, mikor lefeküdt Apukámmal, mert én nem érem meg azt a pár száz forintot. A legrosszabb, hogy közben a pofámba röhög, biztos benne, hogy igaza van. Nem bírom tovább.
2011. jan. 17. 20:52
 7/23 anonim ***** válasza:
Aztamindenit, azért ez nem semmi :S
2011. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

A gyámhatóságnál kellene érdeklödnöd, ott tudnak tanácsot adni.

A barátod hiába felnött, ha nem keres annyit, hogy el tudjon kettötöket tartani, ezért az nem megoldás.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, apukadról nem irtál, mi van vele, esetleg ö nem tudna elvállalni?

2011. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit csináljak. Hogy kezdjek bele az egészbe? Nagyon félek, miért csinálja ezt velem? Én vagyok a kislánya, mért kell ezt így? Minek vállalt gyereket, ha utána így bánik velem, én nem vállaltam őt, mégis el kell viselnem ezt. Nem merek elmenni, mi van ha visszarángat? Bántani fog. Nem akarok nevelőotthonba kerülni, már mindent elterveztünk. A barátom karácsonykor eljegyzett, most érettségizik, már megvan mit fog dolgozni rögtön utána, most is vannak állásai, és a sporttal is keres pénzt. Nem akart rögtön elköltözni otthonról, mert az apukájának most szüksége van rá, olyan jó volt minden, hogy mehetett így tönkre. :'(
2011. jan. 17. 21:01
 10/23 A kérdező kommentje:
Apukám olasz, és Olaszországban él. Van új felesége aki azt hiszem már a jegyese volt, mikor anya teherbe esett. Azt hiszem így egyértelmű, hogy nem kíváncsi rám, gyűlöl engem. Kérlek ne ítéljetek el, nem tehetek ezekről.
2011. jan. 17. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!