Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, hogy ne...

Mit tudok tenni, hogy ne érezzem magam rosszul, amíg nem költözhetek el?

Figyelt kérdés

Anyámmal vannak gondok,vele és a tesómmal élek egy házban.(szüleim elváltak,de szoktam apámat látogatni,kb.1 hónapban 2x). 18 éves leszek. Az a bajom,hogy anyám mindig \'bánt\'lelkileg,és főleg úgy,hogy a tesómat védi közben.Most is eszünk,tesóm tesz rám valami bántó megjegyzést,én halkan visszaszólok,anyám meg őt védi,és mondja,hogy ne legyek szemtelen.És rengetegszer van ez így.Én sokszor sírok emiatt,most is.Nem tudom megállni,hogy ne,persze nem előttük.Kiskoromban lehet,hogy szemtelen voltam (néha akarattal),de mostmár megkomolyodtam,és nem vagyok olyan.Az is baj,hogy anyámmal elég rossz a kapcsolatom,de én mindig próbálok tenni,kedveskedni stb.,viszont ő velem nem kedves.Pl.régebben vettem ajándékot neki nők napjára,karácsonyra,mostmár nem,mert mindig kommentározta,hogy mit vettem,hogy ronda stb. és így akkor úgy gondoltam,hogy nem is veszek semmit.Lehet,hogy néha az akar lenni,de én nem érzem.Nem kommunikálunk,nem is tudunk miről,apámmal se.Apám el tud beszélgetni a barátommal,de velem nem,ez is érdekes.Nem is ismernek.Lehet,hogy anyám depressziós (de akkor már évek óta),azért ilyen.Rengeteg rossz szokást,tulajdonságot kaptam tőle,amit csak nagy erőfeszítések árán tudok megváltoztani.Pl.hideg vagyok az emberekkel,nem tudtam ismerkedni,kapcsolatokat kialakítani,ezeken változtattam,de attól félek,hogyha lenne pl.gyerekem,főleg,ha lány,nem tudnám szeretni.Annyit tudok,hogy nem akarom úgy nevelni,mint anyám engem,beszélgetnék vele,barátnője lennék,de félek,hogy nem tudnám szeretni. Rengeteg ilyesmi van.

Tesóm 30 éves,még itt lakik,szerintem el se fog költözni.Komolyan úgy viselkedik,mint én kiskoromban,mikor utálatos voltam.Nem is köszönünk egymásnak,nem is beszélünk.Szerintem vele már nem is lesz jobb a kapcsolatom,de nem is nagyon akarom.

Nagyon hiányzik az anyai kapcsolat és a szeretet.Ezt itthon nem kapom meg.

Szerencsére már 2 éve van egy barátom,ő megért (mert ha másnak mondom,egyszerűen nem értik meg ezt az abszurd helyzetet).Vele szoktam erről beszélgetni,de félek,hogy néha már sok neki (persze,mindig megnyugtat,és jól érzem magam,ha elmondom neki ezt,és kisírom magam-ha kettesben vagyunk,akkor szinte mindig sírok a találkozásunk után valamennyit,mert addig nem tudok vele beszélgetni se normálisan).Anyám mintha utálná,de lehet,hogy csak nem tudja kimutatni az érzelmeit.Az a legrosszabb,hogy ezt a tulajdonságot is átvettem,nagyon nehezen tudom szeretni a barátomat,és nem tudom elhinni,hogy szeret (azt se fogom fel,hogy engem szerethet valaki).Próbáltam anyámmal beszélni,egyszer el is sírtam magam,de tulajdonképpen nem történt semmi.Szoktam neki mondani,hobgy miért nem szól hozzám kedvesebben,akkor nem szól semmit,de nem változtat.És ezt az egészet nem tudom magamban elrendezni,mert valahogy ki kell jönnie (már írtam a sírást).


Az lenne a kérdésem,hogy nektek volt-e hasonló tapasztalatotok?Hogy bírtátok ki?

Egyedüli reménysugár az életemben a barátom,és a lehetőség,hogy 4. után,azaz egy év múlva elköltözök másik városba egyetemre (hetenként járhatnék onnan haza,de kevesebbszer szeretnék),utána meg külön lakásba költözök.Nagyon nehéz ezt kibírni,állandó jelleggel...


2008. aug. 18. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

En nem vagyok megcsak hasonlo helyzetben sem, de en is szeretnek elkoltozni mar itthonrol..

En is anyukammal nem eggyezek annyira jol, nem alladno jelleggel, de bennem lakik, es na...ugy kezel mint egy ovodast de ez mas lapra tartozik...

ugyh nem tehetek mast, mint megprobalok tanacsot adni, ez a legkevesebb, es egyben a legtobb amit tehetek. szoval...en ugy gondolom, h mindenkepp a baratodnal lelhetsz menedeket, es szerencsed van, h Ot megtalaltad:)joba vagy a szuleivel? kesobb akar oda is koltozhetsz ha lehetoseg van ra...

viszont te arra az idore keresed a valaszt amit otthon kell eltoltsel...van sajat szobad? akkor egyszeruen huzd be magad utan az ajtot, hallgass zenet, legy a baratoddal, tanuljal...probald meg kizarni a "csaladodat"...tudom h nehez idoszak lesz ez neked, de az a legfontosabb h mindig legyen valaki akivel bezelgessel, mint pl a baratod. Vigyazz arra, h allandoan ne panaszkodj meg akkor sem ha mindig az van a szadon, mert egy ido utan buskomorra valik minden korulotted. Probalj meg szorakozni, es orulj annak amid van, probald megkeresni az eletedben a szepsegeket, es ezeknek orvendeni:) meglatod, felfogas kerdese...

anyukad meg nemtudom miert vedi a testveredet allandoan, 30 eves letere mar o kene kezdjen valamit magaval, es teged kene tamogassanak (akar mind a ketten)...

legy eross, itt a koltozes a megoldas. kitartast kivanok. minden jot, egy szinten 18 eves lany

2008. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,hát jóban vagyok a barátom szüleivel,nagyon kedvesek meg minden,csak az a baj,hogy sokan laknak náluk,szóval én nem is férnék el ott.Az nagyon érdekes,hogy szegények,meg nincs hely,de így is adni akarnak,anyáméknak meg viszonylag elég sok pénzük van,nem nélkülözünk,és ilyenek...Anyám nem is engedne,már azt is kommentározza,hogy elmegyek valahova,és rámmordul,hogy:Hova mész?Ez se esik jól,de mindegy...igen,van saját szobám,mikor itthon vagyok,tulajdonképpen csak ez a 4 fal között élem az életem...köszi a tanácsokat,és köszi,hogy írtál!
2008. aug. 18. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

tisztára olyan vagy, mint a volt barátnőm. ő is dettó ugyanilyen volt, annyi különbséggel, hogy nincs testvére. ő sem tudta elhinni, hogy szeretem (illetve konkrétan azt nem, hogy őt is lehet szeretni), rá is ment a kapcsolatunk.


sok jóval nem tudlak kecsegtetni, ha ennyire nem jössz ki a családoddal, akkor csak a költözés fog segiteni. tartsd meg a pasidat mindenáron.

2008. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze,hogy megtartom,annyira nem vagyok önző,hogy ha nekem rossz kedvem van,akkor legyen neki is.Ha kisírom magam,akkor jobb,és próbálom a jókedvet magamra erőltetni.Menni szokott :-) és utána jól érezzük magunkat.Köszi,hogy írtál!
2008. aug. 18. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon meghatott a leveled, és átérzem a fájdalmadat. Engem nem a szüleim neveltek, anyámnak nem kellettem, apámnak meg nem adtak oda, úgyhogy nem is alakult ki vele kapcsolat. A nagyszüleimnél laktam, mamám alkoholista volt, nagyapám meg egy agresszív barom - még gondolni sem szeretek a gyerekkoromra. Alig van kedves emlékem ebből az időből, én is úgy nőttem fel, hogy úgy éreztem, nem szeret senki, és én sem tudtam közeledni sokáig senkihez. Neked van egy nagy előnyöd: okos vagy, és felismered a problémádat, tudsz róla nyíltan beszélni!! És hidd el, ez nagyon fontos!! Csak előre nézz, mert még nagyon fiatal vagy, és gyönyörű életed lesz, nem szabad, hogy gyötörd magad valamin, amin nem tudsz változtatni. Anyukád egyszer majd nagyon megbánja, amit most veled tesz, ő is megöregszik egyszer, és szüksége lenne majd rád - egyébként kíváncsi lennék arra, hogy ő mitől ilyen keserű. Valószínűleg az ő élete sem lehetett fenékig tejfel. De azt ne gondold, hogy Te miatta nem fogod szeretni a majdani gyerekedet!! Imádni fogod, talán éppen ezért, meg akarsz neki adni mindent, amit Te nem kaptál meg. És még valami: SZERETETRE MÉLTÓ vagy - ez biztos!!!! :)) Minden jót, és fel a fejjel!! J.
2008. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segített a leveled,utolsó válaszadó!

Nagyon köszönöm a pozitív gondolatokat,és hogy írtál!

2008. aug. 19. 08:45
 7/8 anonim válasza:
100%
kedves 18 éves leány! Mintha csak láthatatlan "testvérek" lennénk, mivel 18 évig én is anno ebben a helyzetben voltam, kiegészítve azzal hogy engem apám és fiú testvérem tiport lelkileg padlóra. Na de hogy próbáljak neked segíteni a sok hasznos tanács között amit már előttem is lejegyeztek: vigyázz arra hogy a mostani kapcsolataid (barátnőd, barátod) ne veszítesd el a rossz körülményeid miatt, azaz persze sírd ki nekik magad (semmiképp sem fojtsd el), ezután pedig vegyetek észre együtt minden szépet amit csak lehet, ne engedd hogy ez a helyzet rátelepedjen a kapcsolataidra! Másrészt: ha van álmod -gondolom van ( nekem 18 éves koromig az elköltözés és a főiskola vágya tartott életben!) nem fel adni! Minden áldot tna, minden egyes sértett szó után ha erre gondolsz, hiszel benne, megerősíted ezt magadban, nem hogy eléred, de olyan leszel mint egy fal! Édesanyád élete valahogyan biztosan nem úgy alakult amint szerette volna, talán depressziós, önvád is lehet benne a dologban, talán a gyerekkora rossz volt, de majdnem biztos hogy elfojt sok midnent magában és nem tudja ezeket kimutat, nem tud vagy nem akar beszélni, közel kerülni hozzád. Soka oka lehet. Próbálj meg az ő keserűségétől elszakadni, nem átvenni ezt az életformáját, és még csak véletlenül sem válj olyanná mint te. Méghogy nem fogod tudni szeretni a gyerekeidet?! :) Nálad jobban senki sem fogja tudni! Édesanyáddal kapcsolatban lenne egy "ötletem" hogy hogyan tudnád javítani a kapcsolatot vele (persze ha szeretnéd), nekem bevált ez a módszer, viszont nem szeretném publikálni ezt. Zárásképpen soha ne felejtsd el: a választás mindig a te kezedben van! Te döntöd el hogy hogyan élsz meg egy helyzetet, mit mondasz vagy mit gondolsz, mit határozol el, és mit teszel!
2008. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Írtam privát e-mailt.
2008. aug. 20. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!