Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól költözhetek...

Hány éves kortól költözhetek el otthonról?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és barátommal szeretnénk össze költözni....mármint ugy hogy én költöznék oda hozzájuk... másfél éve együtt vagyunk....idén tervezzük az eljegyzést, aztán miután kijárjuk a sulit (2 év) utána az esküvőt...tudom hogy még fiatalok vagyunk ehhez meg hogy 'ilyeneken járjon az agyunk' de tényleg ugy gondoljuk hogy mi már egymáséi vagyunk... azt is tudom hogy sokan gondoljátok ugy hogy "áhh ez csak egy kis tinédzser szerelem, majd elmullik" de én nem így érzem...tényleg komolyak a szándékaink...arra lennék kiváncsi hogy hivatalosan hny éves kortól költözhetnék el?? én ugy halottam hogy 18 (nagykorúság) de ha mi most szeretnénk, esetleg mik kellenek hozzá?? kérlek kiéljetek meg a bunkó, és gúnyos hozzászólásokkal....ha véleményed van, nagyon szivesen elolvasom....szépen is lehet véleményt alkotni :) köszi szépen előre is
2011. márc. 29. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha a szüleid nem tiltakoznak akár már ma is oda költözhetsz.hivatalosan ha már nem jársz suliba, ha dolgozol, ha el tudod magad tartani
2011. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

18 éves kortól minden engedély nélkül elköltözhetsz,házasodhatsz.

Ha előbb akarsz ,akkor csak úgy lehet a gyámjaid vagyis a szüleid beleegyeznek..

2011. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
én 17 vagyok és énis elakarok költözni apa rendőr (sajnos :D) és 18 éves korodig a szülő a felelős érted szóval elköltözhetsz de ha ez kiderül az ilyen gyermekvédelmiseknél vagy bármi bajod lesz azért 18 éves korodig a szüleid felelősek..hidd el ez tuti h ígyvan
2011. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem kicsit korai még. Én 20 voltam mikor külön mentem a szüleimtől. 21 évesen mentem férjhez, szerintem várhattam volna.
2011. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
81%

A sok ostobaság helyett, amit írtak az előttem szólóak, álljanak itt a tények és a hatályos törvény, először az elköltözésről:


Csjt. 75. § (2): A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll.


Most pedig a házasságkötésről:


Csjt. 10. § (2) Kiskorú csak a gyámhatóság előzetes engedélyével köthet házasságot.(3) A gyámhatóság a házasságkötésre indokolt esetben és csak akkor adhat engedélyt, ha a házasuló a tizenhatodik életévét betöltötte. (4) Az engedély megadásáról vagy megtagadásáról a gyámhatóság a szülő (törvényes képviselő) meghallgatása után határoz. (5) Érvénytelen az a házasság, amelyet a házasuló a gyámhatóság engedélye nélkül, vagy a (3) bekezdésben megjelölt életkor elérése előtt kötött.



A gyengébbek kedvéért kiemelném a lényeget:


Elköltözés: 16 ÉV FELETT GYÁMHATÓSÁGI ENGEDÉLLYEL A SZÜLŐK AKARATA ELLENÉRE IS EL LEHET KÖLTÖZNI!


Házasság: 16 ÉV FELETT GYÁMHATÓSÁGI ENGEDÉLLYEL HÁZASSÁGOT LEHET KÖTNI!


Ennyi, kár ragozni tovább.

2011. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok ostobaság?

A Csjt. 75. § (2): ugyanaz mint az első hsz

2011. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
36%

Nem ugyanaz. A Csjt. a gyámHATÓSÁGRÓL beszél, a 2. hozzászóló pedig arról, hogy a szülei a gyámok. Pedig nagyon nem.


Leülhetsz, egyes.

2011. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Valóban a gyámhatóság adhat engedély, azonban ilyenekre nem adnak, ha jó az otthoni környezet, 18 éves korodig várni kell. De áruld már el nekem, meglesz az érettségid, barátod az mit csinál? Összeházasodtok és utána miből fogjátok fenntartani magatokat? Vagy továbbra is házasként eltartatjátok magatokat a barátod szüleivel? Annyira gyerekes vagy és éretlen, ahelyett, hogy azon járna az eszed, hogy a jövődet megalapozd, tanulj és munkát találj majd, és utána házasodj, a szerelemből nem fogtok megélni!
2011. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
"annyira gyerekes vagy és éretlen" – jogos a kérdés, hogy miből fognak élni, de a kérdező nem írt erre vonatkozólag semmit, lehet, hogy vannak tervei csak nem írta, szóval korai leoltani
2011. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
egy szóval se irtam hogy barátom szülei tartanának el minket...és ha tudni szeretnéd, barátom dolgozik iskola melett (és még csak 17 éves) nyáron pedig már én is megyek dolgozni...nem tudom hogy mitől lennék gyerekes....attól hogy oda szeretnék költözni, egy szóval semondtam bocsi vagyis irtam hogy nem járnék iskolába...tisztába vagyok vele hogy akkor is ugyan ugy lennének kötelezetségeim mint most...ugyan ugy járnék iskolába és ugyan ugy tanulnék...annyi külömbséggel hogy nem otthonról megyek suliba, és suliból nem haza megyek hanem barátomékhoz...amugy meg vissza térve ehez az "élősködéshez" hidd el kedves utólsó elötti hogy nem ők tartanának el...igaz nem irtam, de nevelőszülőknél élek...az igazi édesanyám is támogatna és én is amiben tudnék segitenék bármiben...na mind1... nem irok tovább mert nagyon gyerekes a gondolkodásom...
2011. márc. 30. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!