Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legkorábban hány évesen...

Legkorábban hány évesen költözhetek el otthonról?

Figyelt kérdés
18 éves barátom van. (Ezt csak azért írtam, mert remélem számít, hogy ő már felnőtt.) Gimnazista vagyok, nem tanulok már jól, de rendszeresen bejárok, nem lógok, nincs rám panasz. Nem járok bulizni, otthon rengeteget segítek, mindenen spórolok. Anyukámnak hetente másik barátja van, ha ők itt vannak egész nap a szobájában ül velük, én oldjak meg mindent magam, vezetem a háztartást, eljárok boltba kenyérért és felvágottért amit a barátomtól kapok pénzt. (Ők elég jól álltak eddig anyagilag, de most a szülei elválnak, és erre nagyon sok pénzük ráment, most spórolnak ők is.) Amikor hétvégente a barátom itt van mindent mi csinálunk, anyának is és az aktuális barátjának is. Eddig mindent eltűrtem amiket anya csinált velem (Nem részletezném.) De ebben a pillanatban ért haza, és kezdett el ordítani, hogy Ő egész hétvégén takarított meg pakolt, meg főzött nekünk, és mi meg csak vakartuk a s.eggünket egész hétvégén, és soha többet nem akarja itt látni a barátomat. Igazságtalan dolgokat vágott a fejemhez, elvette a vacsorát amit magamnak csináltam és kiszórta az ablakon mondván, hogy eleget zabáltam a hétvégén. Nem túlzok el semmit, és minden úgy van ahogy mondom, nem vagyok egy minta gyerek de ennél jobb nem tudok lenni, elakarok menni innen. Nem nevelőotthonban, apukám Olaszországban él és a felesége utál engem. A nagymamám egy az egyben anya, oda sem mehetek. Könyörgöm segítsetek, nem bírom már tovább.
2011. jan. 17. 20:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A barátod feleségül vehet, ha már elmúltál 16, és ez esetben automatikusan nagykorúsítanak és nem rángathat sehová anyukád.
2011. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Szülői beleegyezés nélkül feleségül vehet?
2011. jan. 17. 21:05
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

apukád szeret?

ha a felesége még most nem is, idővel megérti a helyzetet és megis szerethet, ha odamennél, megpróbálnál nekik is segíteni miben tudsz, szerintem jobban járnál azzal minthogy ott maradj (talán a barátod miatt, mert tudjuk milyen a szerelem), de ha lehet, akkor próbáld meg apuddal

2011. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Na hát ezt nem tudom, hogy a házasság hogy megy, de ha ilyen rossz a viszonyotok, akkor szerintem beleegyezne anyukád a dologba.
2011. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szerintem kell szülői beleeggyezés a házasságba :S
2011. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Jó. Csak az előbb valaki azt írta, hogy 16 évesen feleségül vehet, azért azt hittem, hogy szülői beleegyezés nélkül, mert én úgy tudtam, hogy szülői beleegyezéssel 14 évesen is feleségül vehetnek valakit, ezek szerint rosszul. Apukámhoz nem tudnék menni, már megpróbáltam egy évvel ezelőtt, ugyan ilyen volt a helyzet, aztán azt hittem minden jobbra fordul, változtattam, hogy velem is könnyebb legyen, mára már én nem tudok jobbá változni, ez már rajtam nem múlik, nem sajnálom magam, de most már azt hiszem csak az áldozat vagyok.
2011. jan. 17. 21:13
 17/23 anonim ***** válasza:
A házassághoz vagy szülöi beleeegyezés kell VAGY a gyámhatóság is adhat indolkolt esetben engedélyt.
2011. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Minden annyira bizonytalan. Mit csinálnátok a helyemben? Kérlek ne azt mondjátok, hogy várnátok, mert nem bírok várni. :'(
2011. jan. 17. 21:31
 19/23 anonim ***** válasza:
Fordulj a gyámhatósághoz!
2011. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Elég rossz helyzetben vagy. Megértelek. :(

Nekem az anyukám (aki amúgy idegbeteg) állandóan kiabál rám, hogy milyen egy haszontalan kis ku*va vagyok, pedig állandóan segítek neki. Takarítok, a főzésben is segítek és soha nem pofázok neki vissza.

Meg volt, hogy egyszer olyat mondott nekem, hogy minek kellett gyereket szülnie. Meg kiskoromban is sokszor felpofozott pedig oka nem volt rá.

Nagyon félek tőle és már alig várom, hogy betölthessem a 18-at de addig még 3 évem van.

2011. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!