Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel harcoljam ki? A szüleim...

Mivel harcoljam ki? A szüleim nem engednek meg nekem egy lovat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 10:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez komoly, akkor nagyon szégyellheted magad, miért nem mindjárt egy kacsalábon forgó palotát akarsz?!?!?!?!?!?


Nem tudod elképzelni, hogy mennyibe kerül egy ló meg a tartása? A legtöbb embernek ennyi pénze nincs a saját megéltésére sem.

2011. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy tudják, hogy felelőtlen vagy, és nem látnád el? Vagy esetleg anyagi okai nem lehetnek a tiltásnak?
2011. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Szegeny, milyen szemetek. Tolem a szuleim egy afrikai elefantot tagadtak meg, tehat melysegesen egyutt erzek!
2011. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Hol laktok?Nagy kertetek van?Van a ló tartásához elég hely?

Rendben tudnád tartani?Vagy ezt a szüleidnek kellene?Egyáltalán van elég pénzetek hozzá?Én úgy tudom,hogy egy jófajta ló több millióba is kerül....

2011. jan. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se engedtek.Nem fogták fel a hülyék,hogy a 7. emeleten ez nem olyan gáz.:)))
2011. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés
2011. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
100%

gondold át, hogy tényleg megtehetitek -e.

1. a lovat nem megvenni, hanem eltartani kell (tartás, takarmányozás, ápolás, kovács, állatorvos, gondozó, stb.)

2, a ló eredetileg napi 16 órát mozog, ez könnyű munkánál 8 óra (pl egy hobbilovas könnyű munkát végeztet a lóval) közepes intenzitású munka esetén min. 4 óra, és intenzív munkával (nagyteljesítményű sportlovak) 2-3 óra/nap. Van arra lehetőséged, hogy ezt biztosítsd a lovadnak?

ha most kierőszakolod, és 2-3 hónap múlva rájössz, hogy ez nem is olyan poén, egy nap alatt nem tudod eladni...

gondold csak át még egyszer

egy lótenyésztő

2011. jan. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Mit?

Egyszerű. Suli után eljársz dolgozni, gyűjtögeted a pénzt, és ha bebizonyítod, hogy akár egyedül is el tudsz tartani egy lovat, akkor biztos megengedik.

Egy ló bértartására itt a faluban havi kb. 50 ezret kérnek el, plusz kiutazás hetente kétszer-háromszor lovagolni, megfelelő öltözet, minimum 100 ezer, felszerelés a pacinak kb. 200 ezer, feltéve, hogy nem más vackait veszed meg használtan.

Plusz a lónak az ára, ami egy gebe esetében is minimum 120 ezer, de az csak szekér elé jó, hátaslovat kb. 500 ezerért kapsz.

Tényleg, nem is értem, miért nem tudnak neked egy hóbortra előteremteni egymilliót. Esetleg próbáld meg önerőből előteremteni, ha sikerül: lesz egy lovad.

Ha nem sikerül: sokkal, de sokkal többet fogsz tudni az életről.

2011. jan. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
Tedd őket lóvá és vegyél magadnak egyet csak azért is!
2011. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Bocipók ***** válasza:
100%

Én meg külön szobáért (panelban) sírtam, de sosem kaptam meg.

Remélem érzed a különbséget!

2011. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!