Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim nem engednek el...

Szüleim nem engednek el sehova . Mit tegyek? 14f

Figyelt kérdés
TÉnyleg még nem szabadna mennem a félsziget fesztiválra?a környezetemben mindenki megy hogy gyozzem meg a szuleimet hogy elengedjenek
2011. aug. 13. 18:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

szerintem 14 évesen te még kicsi vagy (értsd jól)

én sem engednélek el.

ott sokan piálnak és gondolom a szüleid nem akarják hogy te is ezt tedd és belekeveredj vmibe

vagy hogy eltűnj, vagy vmi bajod essen.

2011. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is fiatal vagy még ahhoz, nem neked való! Én sem engednélek el. Bocsi
2011. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Kicsi vagy még.

Nem is vagy oda való.

Én sem engednélek el.

Nem a te életkorodnak valók a fesztiválok.

Ráérsz erre később.

2011. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Őszintén szólva...Ne sajnáld , hogy nem engednek, valami kulturáltabb helyen szórakozni jobb lenne neked is.
2011. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De akkor az osztálytársaim miért mehetnek mindenhova ahova akarnak?engem ha fesztiválra nem is legalább korcsolyazni elengedhetnének egyedül de sehova nem engednek
2011. aug. 13. 18:21
 6/20 A kérdező kommentje:
amugy a szabályzat szerint 14 even alul kell szuloi felugyelet
2011. aug. 13. 18:22
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Az osztálytársaid szülei gondolkodnak rosszul.

14 éves gyerek nem való fesztiválokra, sem kocsmázni, sem partizni.

Ezeknek későbbi életkorokban jön el az ideje.

Jól gondolkodnak a szüleid, később még örülni fogsz ennek.

2011. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

harcolj, és nyerd el a bizalmukat. én is így tettem.. a lényeg, hogy állj a sarkadra, és szép, választékos beszéddel magyarázd meg, miért kéne menned. ha pedig nem engednek, csendesen fogadd el. idővel beletörődnek, hogy neked is menned kéne.

idén mentem voltra, szigetre és ördögkatlan fesztiválra is :)

15/l

2011. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Az,hogy szigetre nem engednek el teljesen érthető. Majd ha kicsit idősebb leszel biztos megenyhülnek. Nem azért nem engedik meg, mert ki akarnak veled tolni, hanem mert féltenek. Amilyen világban élünk sokszor sajnos jogosan. Ne értsd félre, nem veled van a gond, hanem a társadalmunk olyan polgáraival akik nem képesek felmérni tetteik súlyát. Nem tudom mennyire szoktál híreket nézni, de nem is olyan régen volt, talán 1-2 éve, hogy egy 14 éves kislányt ölt meg egy r.hadék amikor épp éjjel hazafelé tartott. A szüleid ezt nem akarják. Soha nem lehet tudni előre, hogy mi fog történni. Nem feltétlenül a fesztiválon, hanem akár előtte-utána. Tudom, hogy idegesítő, de hidd el, csak téged akarnak védeni. Majd, ha azt sem engedik meg, hogy pl. elmenj biciklizni a barátaiddal nappal, akkor panaszkodj.

2011. aug. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Nekem beszélhetne a 14 éves lányom szépen,és választékosan,és magyarázhatná hogy miért kell egy 14 évesnek a szigeten vagy fesztiválon lennie.Én is szépen,választékosan,érthetően elmondanám neki,hogy nem mehet.

14 évesen még nagyon gyerek vagy,és ilyen helyekre rá érsz pár év múlva is elmenni.

2011. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!