Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg csak szerelem kell?...

Tényleg csak szerelem kell? Semmi mas a boldogsaghoz?

Figyelt kérdés

Az imént beszélgettem msn-en egy kedves baràtommal,bemasolt nekem egy nagyon régi dalszoveget, ami kb arrol szol, hogy sok ember hagyja , hogy az élet kifolyjon a kezei kozul, belefàradnak az életbe, stb, pedig annyira egyszeru a megoldàs: szeressenek ok is ugy, ahogy én szeretlek téged. ( természetesen a dalszovegrol van szo)

Mit gondoltok? Valoban "elég" a szerelem ahhoz, hogy tuljussunk minden problémàn és ujra elmondhassuk azt, hogy " élunk"? Vagy màs is kell hozzà? Roviden: " All we need is love"? :)


2011. jan. 19. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Biztos van aki ennyivel megelégszik, de én nem. Bár nekem tök más az étekrendem mint a legtöbb embernek...
2011. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem ér semmit szerelem nélkül ez tény, de más is kell, hogy teljesek legyünk. Barátok, hobbi, olyan munka amit szeretsz csinálni. Én legalábbis így látom. Persze a szerelem nagyban megdobj a boldogságérzetet de önmagában kevés.


L/19

2011. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Szerintem elég.Ez által minden rossz,negatív dolog sokkal elviselhetőbb.De ezt csak azok tudják akik ezt megtapasztalták.Viszont sajnos a szerelem múlandó.Ez egy poén:a szerelem örök,csak a partner változik!!!!Kb olyan ez,mint amit a mély vallásosak éreznek az istenük felé,ha valami rossz dolog történik velük akkor az istenhez fordulnak,ezáltal a nehéz dolgok elviselhetőbbé válnak.Én is voltam szerelmes,de az idő elteltével ez szeretetté alakul át,ami sokkal erősebb a szerelemnél.29/F
2011. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van a szerelemnek egy euforikus fázisa, amikor tényleg úgy érzed, hogy a másikon kívül semmi másra nincs szükséged a boldogsághoz, de ez viszonylag rövid ideig tart. Az élet viszont megy tovább.

Az "all we need is love" már közelebb áll a megoldáshoz. A "love" ugyanis nem csak szerelmet, hanem szeretetet is jelent. Az már tényleg egész életre szóló célokat és feladatokat ad az embernek.

2011. jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azért szerelmesen is tudnék éhezni, szomjazni, lehetnék beteg, szenvedhetnék különböző csalódásoktól és mindezek jelenlétében akár együttesen, akár külön külön nem lennék boldog.

A szerelem fontos és csodálatos dolog,de nem minden.

2011. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is sokkal fontosabb érzés a szerelemből alakult szeretet. Viszont a boldogsághoz azt kell mondjam, hogy egyik sem elegendő önmagában. Én boldognak mondom magam, mert már több, mint 3 éve együtt vagyunk a Párommal, akit mindennél jobban szeretek, DE! ez nem az az igazi, felhőtlen boldogság, ami tényleg a gondtalan, örömteli életet jelenti. Úgy érzem, hogy nekünk a boldogsághoz semmi másra nincs szükségünk, csak a pénzre, amiből rendezhetjük az adósságainkat és vehetünk végre saját házat, alapíthatunk családot, vehetünk autót, stb.

Most albérletben élünk, nyomorgunk, kilátástalannak látjuk a jövőt. Hiába szeretjük egymást, ez az érzés azért időnként elszomorít mindkettőnket.:-(

2011. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

emberfüggő. én úgy vagyok vele, hogy nem szenvedek semmiben sem hiányt, nem vagyok bulizós, csajozós, viszont vannak céljaim amiben alapkő lenne egy társ. én boldog lennék ha lenne egy párom akit boldoggá tehetnék. ha a párom akkor a közös célok is hasonlók szóval, csak a másik felem legyen meg a többit én megoldom így vagy úgy.

23f

2011. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem.


A boldogsághoz egészséges test és egészséges lélek kell.


32/N

2011. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva gondolom, mint a második válaszoló. Boldog lehet valaki szerelem nélkül is. Viszont a szerelem tényleg boldoggá tehet valakit az egyéb körülményei ellenére is, mert más megvilágításba helyez egy csomó dolgot, más válik fontossá stb.

Szerényke véleményem szerint ugyanis a boldogság furcsa módon nem a konkrét (számszerűsíthető) körülményektől függ, legalábbis nem egy az egyben. Számtalan olyan élethelyzetben voltam már, amikor boldognak kellett volna lennem, és semmit nem éreztem, és számtalanszor erőfordul, hogy minden "értelmes" ok nélkül olyan eufória lesz úrrá rajtam, hogy majdnem elrepülök.

Ha okos az ember, rájön, hogyan tudja a saját gondolokdását és a saját "boldogságát" manipulálni.


A nagyon okosok meg azt mondják, hogy nem az a boldogság, amikor eléri valaki a célját, hanem az, amikor úton van felé, küzd érte, de már kilátásban van az eredmény.


Nekem gyanús mondjuk, hogy ez két különböző "boldogság".

2011. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32 N-nél a pont...
2011. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!