Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van időd például a családodra...

Van időd például a családodra vagy kikapcsolódni munka után?

Figyelt kérdés

Ki hogy éli meg a munkáját? A munka törvényszerűsége, hogy hullára kifárasztja az embert és mikor hazaesik már tulajdonképpen csak vegetál? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen - vagy vannak munkák amik lehúzzák az embert, más munkák meg nem?!

Ti mit csináltok munka után?

...ééés a hétvége? 2 nap alatt észhez se térek és utol se érem magam a takarításban, amit 1 hét alatt összekoszoltunk, hisz munka után nincs erő egy zoknit se arrébb tenni. Ti hogy vagytok ezzel?


2011. jan. 20. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

kétféle ember van, aki dolgozik:

1) aki igy éli meg mint te. Ők vannak a legtöbben. Én is jelenleg ide tartozom. Este igyekszem a családdal lenni, meg hétvégén, de a családom is csak vegetál esténként.

2) van aki rajong a munkájáért, és őket kevésbé fárasztja talán. Viszont nem biztos, hogy ezeknek az embereknek van családjuk, hiszen minden idejüket sokszor a munkájukba ölik.

Szóval... nem vagy egyedül :( ilyen az élet.

2011. jan. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor hazaérek,egy félórát-órát pihenek,olvasok,zenét hallgatok,kikapcsolódom. Utána már teszem otthon a dolgomat. Egészen más a feladatom otthon,mások a körülmények,mint egy munkahelyen.

Örülök,hogy a családommal lehetek.

2011. jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont így vagyok én is, este hazamegyek, eszem valamit (amit találok a hűtőben), aztán legszívesebben döglenék bele az ágyba... És ilyenkor nagyon elkeserít, hogy látom, mi mindent kéne csinálni, mosás, mosogatás, takarítás... Így aztán a hétvége se a szórakozásról szól, hanem hogy utolérjem magam.
2011. jan. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

érdekes, mi tíz órát dolgozunk naponta, heti hatszor... és van időnk egymásra.


amióra ilyen a munkám (4éve), máshogy látom a dolgokat. két nap végtelen soknak tűnik és mindenre a világon jut idő... és most már abszolút nem értem azt, akinek a heti két-két és fél nap szabadidő nem elég


az fontos, hogy szeresd a munkád. különben a napi 4óra is kikészít.


időbeosztás: meló után heti 1-2x főzünk, 1-2x rendelük, 1-2xhideget eszünk, vagy étterembe megyünk. heti 1-2x mosok, 7óra körül este, kiteregetjük, vasalni nem vagyok hajlandó, amit vasalni kéne, mosodába adom.


munka után mindig takarítunk valamit, csak tíi-tizenöt perc, mosogatás, söprés, stb, ezek seperc alatt megvannak.


én a szabadnapomon főzök, közben filmet nézek, netezek, néha takarítok (max 1 óra hosszát), délután meg találkozunk és beülünk valahova.


28/N

2011. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző jól mondja, én is annak a híve vagyok, hogy sokszor kicsit. Már ami a takarítást illeti.

Főzés terén inkább nagyobb adagokat készítek, hogy több napra elég legyen, esetleg lefagyasztom, ha olyan. Így nem kell minden nap a tűzhely fölött görnyedni. A mosást általában éjjel végzem, este berakom, reggel kiveszem, így napközben míg én dolgozom a ruhák is száradnak. Reggelente szoktam vasalni, azt az egy-egy inget meg lehet oldani 5 perc alatt.

Söprés, felmosás, megvan szintén kb a híradó alatt, azt csak hallgatom, nem nézem. Így ezzel is időt spórolok.

Nem mondom, hogy nem fáradok el nap végére, de a hétvégén így el tudunk menni kirándulni, moziba, színházba. Persze azért ilyenkor is takarítok, de nem annyit, mintha hét közben nem csináltam volna semmit.

2011. jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én htb vagyok, nincsen ilyen gondom, de ezt ezen az oldalon nem szabad hangoztatni, mert akkor le vagyunk hordva mindennek...

Azért együtt tudok érezni azokkal, akik agyondolgozzák magukat, és nem jut idejük semmire.

2011. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"érdekes, mi tíz órát dolgozunk naponta, heti hatszor... és van időnk egymásra."


Nem írtam hány órát dolgozom... Igazából simán van, hogy én is lehúzom a 10 vagy még inkább a 12 órát, plusz még hétvégén is.


De a másik dolog, hogy nem mindegy milyen munkát végez az ember.

Az első írta, hogy 2 típus van... én szerintem mindkettőbe tartozom. Mert szeretem is a munkám, de szeretnék ezen kívül is életet élni. De ez valahogy nem megy.


És ahogy az előbb írtam nem mindegy milyen munkát végez az ember pl 10 órán keresztül. Mert, ha fizikait... akkor otthon szellemileg lehet tök friss, és totál jól jön elmenni a haverokkal ide oda... de aki pl szellemit végez, az estére nem tud gondolkodni.


Az is más, ha valaki 10 órában monoton munkát végez (csináltam ezt is... utána tényleg mindenre volt időm és kedvem)... de ha valakinek a munkája sokszínű, azaz sokfelé áll a feje munka közben, az otthon monotóniát akar.


Vagy ha valaki 10 órában egy irodában ül és csak telefonokat kapkod fel, az meló után szinte biztos hogy sportolni megy és pörögni, mert egész nap ült.


Szóval munkája válogatja ki hogyan reagál, de szerintem Magyarországon többségében olyan munkák vannak amik szellemileg is és fizikailag is leszívják az embert. Vagy tévedek? Bárcsak tévednék...

2011. jan. 20. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!