Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házaspárok, akik a munka...

Házaspárok, akik a munka miatt csak hétvégente vagytok együtt, hogy alakul nálatok a hétvégén az időbeosztás?

Figyelt kérdés
Fél éve élünk így, de még nem sikerült belerázódnunk. Egyszerűen alig van egymása időnk. A szombat elmegy a bevásárlásra, főzésre (egy hétre előre), a mosásra... A férjem ráadásul nem hajlandó a szombat esti sörözéséről sem lemondani, pedig csak akkor lehetnénk kettesben, mikor a kicsi alszik. A vasárnap pedig a következő heti készülődéssel telik. Hétvégén nem segít semmit, mert vagy pihen vagy a kicsivel játszik, vagy a haverokkal van. Már sokszor kértem, hogy legalább a ruháit mossa ki maga vagy akár az ételhordozókat is elmosogathatná, hogy ne azzal menjen el egy csomó időm, de nem, aztán vasárnap meg megkapom, hogy már megint nem foglalkoztam vele... Ti ezt hogyan oldjátok meg?
2011. nov. 14. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén nincs házimunka. Én bevásárolni csütörtökön szoktam, főzni pénteken. Az éthordóra megmondtam, hogy amíg nem tiszta, nem kap bele kaját. Amikor eszik, utána nyugodtan elmosogathatja.

Így idő már van. A haverok, na az más kérdés, arra nem tudom, mi a megoldás.

2011. nov. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a takarítást megoldom hétközben. A vásárlást csütörtök, pénteken szoktuk megcsinálni. Kivételesen vmikor szombaton. Hétvégén pihenés van mindkettőnknek. Haverok nincsenek, mert bentülős típus a párom.
2011. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Engem is visz a haverokhoz sörözni ;) Amúgy meg a mosás nem nagy dolog, azt a gép elvégezi, a bevásárlás alapból jó dolog, főleg ha úgy gondoltok bele, hogy van időtők rá. Minden hétvégén kiválasztunk egy filmet, amit megnézzünk együtt.
2011. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is szívesen mennék vele, de a kicsit nem tudjuk kire bízni és amúgy is olyan hulla fáradt leszek estére, hogy már csak bedőlök az ágyba. Ő meg elmegy 8-9 körül és hazajön hajnalban. Rendben, tudom, hogy ez az egyetlen szórakozása (a számítógépes játáékokat leszámítva), de nem hiszem el, hogy ne tudna 1-1 alkalommal lemondani róla vagy legalább segíthetne kicsit nekem, hogy ne legyek úgy kipurcanva. Lassan már ott tartok, hogy nem szeretem a hétvégéket. :(
2011. nov. 14. 09:40
 5/12 anonim ***** válasza:

A bevásárlást szerintem tedd előrébb.Mondjuk csütörtök délelőttre.Kérd meg édesanyád,vagy anyósod,nagynénéd,barátnőd,hogy menjen veled.Tolod velük a babakocsit,és a babakocsi alá még tudsz tenni 1-2 szatyornyi élelmiszert.Nem érdemes többheti élelmiszert vásárolni(úgysem bírod el,na meg megromlik,vagy pazarlás).Hétközben,vagy amikorra kell tiszta ruha,1nappal előtte bepakolod a mosógépbe,és kiteregeted utána.Hétközben is lehet bekapcsolni,például esténként.Éjszakára meg a teregetőn lesznek száradni.

Így már a péntek estéd szabadabb lehet.Mikor a kicsi alszik,lehettek kettesben,egy jó film,vacsora,fürdés illóolajos vízben,romantika.Szombaton menjen a haverokkal,vasárnap pedig lehetne családi program,pihenés.

2011. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Összegezzük: a párod dolgozik, hazamegy és számítógépezik, hétvégén elmegy vásárolni (addig külön vagytok), elmegy a haverokkal, foglalkozik a kicsivel.

Te főzöl, mosol, takarítasz, foglalkozol a gyerekkel.

Csak kettőtökre nincs idő. Magyarán te egy dajka és szolga vagy. Minek élsz ezzel az emberrel?

2011. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk se megoldható,hogy hét közben bármilyen házi munkát elvégezzünk.Én hajnali 4kor elmegyek itthonról és este fél 9kor érek haza,Párom fél 7kor indul,ő meg van,hogy este 9re vagy még később jön.

Gyerekünk nincs és nagyon valószínű,hogy nem is lesz,mert egyszerűen nem fér bele az időnkbe(nincs hajnali 4kor nyitva óvoda például és este max 6kor el kellene hozni a gyereket,ami kivitelezhetetlen)

Hétvégén én is általában mindent egyedül csinálok,plusz még építkezünk is,jobbára azt is én,mert hol az egyik szomszédnak kell segíteni,hol a másiknak.(Párom sokáig itthon volt,rászoktak nagyon szerintem,de ez csak az én véleményem)Jó,mindig kapunk süteményt,ezt-azt de vissza is kell vinni az edényeket,amiket üresen ugye nem illik.Én meg nem érek rá sütögetni.


Főzés: heti 1x,be a fagyasztóba kis adagokba.Mosás:szintén heti 1x,legjobb esetben 2x,de az a gép végzi,van időm takarítani legalább.Mosogatás kész rémálom,örülök,ha nem büdösödik meg(már bocs a kifejezésért)

Fával fűtünk,na az külön jó,mikor este 9kor fogok neki hulla fáradtan begyújtani és reggel kelek 3kor.

Hétvégén tudom kitakarítani a kandallókat(másra nem tellett,örülünk,hogy van mivel fűteni)

Közben építettem egy garázst gyakorlatilag egyedül,mert Párom sötétedés előtt sose ért haza.

Ha véletlen meg hétvégén itthon van,nem megy sehova se segíteni,se dolgozni,akkor megyünk a szüleihez(ott is panaszkodnak,hogy mehetnénk sűrűbben,de ha megfeszülünk se jutunk el max havi 1x)

Szóval én se tudom igazából,hogy kellene megoldani,hogy kicsit több időm legyen és ne legyen putri itthon,de nem tudom.

Utálom,hogy akárki jön,mosatlan halmok,hideg van és kosz,mert egyenlőre a konyha az előszoba is(nincs kész a ház teljesen)


Csak azt tudom "mondani" hogy kitartás,nem vagy ezzel egyedül,ha más nem,legalább ez vigasztaljon!


Egy fiatal nő

2011. nov. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
A 48 éves 78 totozillány erővel bíró kaucsukfa igen feszületed.
2011. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Bocs az OFFért. Én ezt válással oldottam meg.
2011. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom ezeket a munkákat előbb megcsinálni, mert nem vagyok otthon. Hétköznap anyukáméknál vagyunk a kicsivel. A kicsit itt vették fel bölcsibe és a munkahelyem is itt van (még nem találtam a mi házunkhoz közelebbit). A férjem már mielőtt odaköltöztünk a házunkba talált ott új munkahelyet (én még TGYÁS-on voltam), reméltem, mire vissza kell mennem dolgozni én is találok. Nem így lett, így visszamentem a régi helyemre. Ha minden jól megy jövő őszre helyreáll a helyzet, de addig, ha így folytatjuk, rámegy a házasságunk.
2011. nov. 14. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!