Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vizsgaidőszak kellős közepén...

Vizsgaidőszak kellős közepén beállít a tesóm pasija. Teljesen kiakasztott. Vélemény?

Figyelt kérdés

Vizsgaidőszak kellős közepén vagyok...teljesen ki vagyok akadva, amúgy is feszült vagyok az iszonyat méretű anyagtól, vizsgáktól...

A tesómmal egy szobában lakunk, legtöbbször a konyhában tanulok mert nem bírom ha valaki szöszmög mellettem miközben tanulok. Erre ma beállít "meglepetésnek". Neki lejártak a vizsgái és jött szórakozni. A tesóm se tudott róla, azt hittem rosszul leszek mikor beállított. Amióta itt van 2 vak hangot nem tudtam tanulni mert hol a konyhába jöttek utánam, hol a szobában susognak...

A srác messze lakik innen, csak nem küldhetem haza...meg nem akarom megbántani se. De pofátlanságnak tartom, hogy idejött vizsgaidőszak közepén egy szó nélkül...

Hogy szóljak rá, hogy kicsit visszafoghatná magát...nem beszélve arról, ha itt marad egy hetet meg is bolondulok...:-S :(

21-L


2011. jan. 21. 20:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol laksz, de sokan beülnek ilyenkor egy könyvtárba, Mekibe, vagy egyéb helyre tanulni.


Rászólni meg kedvesen, de határozottan, hogy neked még vizsgaidőszak van, legyen rá tekintettel. Nevezzetek ki egy helyiséget (konyha mondjuk), ahol békén hagynak, és tilos zavarni.

2011. jan. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
menj könyvtárba tanulni, mást nem nagyon tehetsz, amúgy sztem sem normális dolog, h csak úgy beállít. igazán megkérdezhette volna, h zavar-e...
2011. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Én megkérném tesómat, hogy a a pasijának jelezhetné, hogy pl. fogja vissza magát. Szerencsére nővérem pasija nem iylen:s
2011. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mondd meg? határozottan és egyenesen, szólj rá. Menjenek ők el otthonról.
2011. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Hát ja, nehogy már te menjél el otthonról. Te laksz ott, nem a tesód pasija. Menjenek ők el!
2011. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel csak az a baj, hogy nem Hozzád ment hanem a tesódhoz és biztos, hogy szeretett volna neki meglepetést okozni. Arról viszont ő se tehet, hogy egy szobában laktok a tesóddal. Kérd meg őket, hogy menjenek el valahova mert Téged zavarnak az apró hangok, és a szöszmötölés vagy nevezzetek ki egy helyet a tanulásnak egy helyet meg maguknak szöszmötölni. Szerintem nem pofátlanság, hogy ő most nem pont azzal foglalkozik, hogy Neked vizsga időszak van. Most ha pl. 3 hétig vizsga időszak van akkor 3 hétig ne menjen hozzátok, és ne találkozzanak? Tudom, hogy dühítő de picit legyél Te is megértőbb velük szemben.
2011. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen és kedvesen beszéld meg velük, hogy neked még tanulnod kell a vizsgára és hogy tanulni tudj nyugira van szükséged. Ha ők is tanulnak megértik, és elvonulnak.
2011. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Dehogynem pofátlanság. Még azt leszámítva, hogy vizsgaidőszak van, amúgy is hogy lehet, csak úgy beállítani valahová?

Amúgy tényleg beszélj velük, ha nagyon zavarnak, akkor küldd el őket otthonról, nehogy mát még te menj máshová, így is van épp elég bajod.

2011. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
én a kérdezővel értek egyet. nem neki kell tekintettel lennie egy nem várt vendégre. akárhová előzetes bejelentés nélkül menni illetlenség. a fiúban lehetett volna annyi, hogy elhívja vhová a nővért mondjuk késő estig, amikor a kérdező nem tanul. a minimum meg, h nem császkálnak utána a konyhába, ha már ott kénytelen tanulni.
2011. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jobban felfújod az ügyet, mint ami. Kérd meg őket, hogy hadd ülj le tanulni valahova és ők oda ne jöjjenek, ennyi. Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani. A meglepetésnek meg az a lényege, hogy az emberek nem tudnak róla, szerintem a tesód örült neki, és a barátjának ez a fő prioritása. Csak azért nem fog mindenki vigyázzban ülni néma csendben, mert neked vizsgaidőszakod van.
2011. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!