Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiket elhagyott kicsi korában...

Akiket elhagyott kicsi korában az édesanyja, vagy édesapja, illetve akiket a párjuk hagyott el pici gyerekkel, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Kerestétek valaha őt?Mit éreztetek,amikor találkoztatok?Hány évesek voltatok?Tartjátok a kapcsolatot?Bármit írjatok,ami az érzéseitekkel kapcsolatos!

A szülő hogy viseli,hogy a gyerek évek,vagy évtizedek múltán megismerkedik avval az emberrel,aki őket elhagyta?


2011. jan. 22. 13:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kiskoromban váltak el a szüleim. Utána még 4 évig láttam apámat, amikor vitt láthatásra, de a szüleinél tett le, ahova elment vasárnapi ebédre, majd hazahozott. Maximum havi 2 órát találkoztunk így. Azóta nem tartjuk a kapcsolatot, mert lemondott rólam. Nem láttam azóta, és nem is vagyok rá kíváncsi. Szerintem soha nem is leszek az. Nélküle is tudok boldog lenni.


Párom nem ismerte az apját, és nem is akarja megismerni. Még születése előtt elhagyta.

2011. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
2 éves voltam, mikor lelépett apukám, utána még vagy 4 évig látogatott, aztán eltűnt... 18 voltam,mikor újra találkoztunk.. Furcsa volt...Kissé talán erőltetett is a beszélgetésünk..Azóta tartjuk neten, telefonon a kapcsolatot, fél évente kb találkozunk is..Anyukám támogatta abszolút az ötletet, hogy vegyük fel újra a kapcsolatot.. Viszont gyerekként nagyon rossz volt, hogy nem volt ott és hiába, hogy most igyekszik..Az nem pótolja, hogy nem volt ott, mikor felnőttem..Én adtam neki egy esélyt..A nővérem nem..Ő most sem beszél vele..Minden ember másként éli ezt meg..
2011. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.A kislányommal terhes voltam,amikor egyedül maradtam.Szeretném neki elmondani majd az igazat,megnevezni az apját.Ezért érdekelnek a tapasztalatok.
2011. jan. 22. 13:58
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves voltam,amikor anyám úgy döntött,hogy nem viseli el tovább az apámat. Össze pakolta az én cuccaimat és az övét és elmentünk. Apámnak 2 hét múlva beköltözött a csaja,oda ahol mi laktunk. Soha nem érdekelte apámat,hogy mi van velem... a gyerektartást se nagyon fizette(fizeti). Amúgy miután én megszülettem,rá két évvel apámnak egy másik nőtől született gyereke,pont az én 2. születésnapomkor. Mikor kicsi voltam 4-5 éves általában 2-3 havonta hozta az egyhavi gyerektartást de amikor születésnapom volt és jött vele az a másik kislány is akkor annak vett mindent, nekem meg adott egy darab papír kétszázast és annyi. Én nem szeretem az apámat,az ilyet nem lehet annak nevezni. A földön majdnem(!) minden férfi tud gyermeket nemzeni... de felnevelni sokkal kevesebb.

L/15

2011. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim kb 1 éves koromban mentek szét. Nem is ismertem az apukámat. Talán életemben 6-szor láttam,akkor is ha szembe jött az utcán szégyelltem. (alkoholista lett, ezért váltak el)

Egyszer eljött hozzánk, és aznap volt a szülinapom. Anyukám odasúgta neki, hogy köszöntsön fel. És az volt a válasza, hogy ő se köszöntött fel engem...

Most 21 éves vagyok, 5 éve meghalt teljesen hirtelen. Még a temetésén se sírtam, sőt talán egyszer sem miatta. Viszont iszonyat rossz érzés, hogy édesanyám is idősebb, majdnem árvának éreztem magam mindig. Persze itthon mindent megkapok, anyukám szívét lelkét kiteszi. Ő mondjuk pasival sem volt talán 20 éve.

Mindig is rossz érzés volt, hogy mindenkiért jött az apukája, meg mindig azt hallottam itthon, hogy 2 fizetésből könnyebb megélni. Emiatt is jó lett volna ha van apám. Persze azért túléltem.

Igaz, most egy apám korabeli férfivel vagyok együtt. Lehet, hogy köze van ehhez? ...

2011. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
ja és mikor láttam apukámat nemtudtam, hogy tegezzem vagy magázzam... Tegezni nehéz volt... 21l
2011. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 22. 23:41
 8/28 anonim válasza:
Az unokanővérem terhes .. a barátja elhagyta. azt mondta hogy öt nem érdekli a gyereke. Sajnos vannak ilyen emberek.Szerintem ha a gyerekedet majd érdekli akkor mondd el neki. Mikor majd ő érdeklődik az édesapja után.
2011. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos kis vinyák voltam,amikor anyám elvált az apámtól. Megértem... Azóta nem láttuk egymást. Piázott,csavargott éjjel is,én meg otthon bömböltem szegény anyunak. Volt olyan is,hogy nem volt otthon egy árva kaja se,hogy jó anyám megetessen,ezért elküldte ,,aput" A boltba,ő meg a kocsmában kötött ki,addig én vonyítottam az éhségtől néhány hónaposan..... Azóta eltelt huszonakárhány év ,közben ANYU meghalt,én megárvultam annó 16 évesen. Van azóta 2 unokája is és eszébe se jutna kíváncsinak lenni rájuk. Arra már nem is gondolok,hogy esetleg én érdekelném. Pedig 20 kmre lakunk egymástól. A közelébe sem ér az én gyerekeim apjának,nekem szerencsére jó a párkapcsolatom,nem találhattam volna jobbat. Mérges vagyok rá,de nem magam miatt,hanem mert megkeserítette anyu életét. Nélküle is épp eszű, felelősségteljes emberré fejlődtem. Kösz,hogy kiírhattam ezt a nagy mérget...., vagy mit....?
2011. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ajj... azóta is bőgök,hiányzik anyukám..... Utolsó voltam.
2011. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!