Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted hány éves koráig...

Szerinted hány éves koráig számít valaki fiatalnak?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, ti mit gondoltok. Szerintem kb. 28 éves korig, de addigra már van párja, biztos munkahelye, lakása/háza és esetleg autója is. Tudom, lehet hülyén hangzik, de én ezt szeretném elérni legkésőbb 28 éves koromra, vagy még előbb is. Most 14 vagyok, szóval nem tudom, mi a helyzet a fiatal diplomásokkal meg hasonlókkal... De az alapkérdés még mindig ugyanaz, ezt csak 1 kicsit kifejtettem. (:
2011. jan. 22. 17:55
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Utolsó: én nem akarom eldönteni, ez csak a saját véleményem. Nem is úgy gondoltam igazából, hogy az nem fiatal, akinek ezek nincsenek meg ennyi éves korára, és ettől idősebb. Én ezzel igazából a saját vágyaimat írtam le, hogy mit szeretnék elérni ennyi éves koromra. Aztán vagy sikerül vagy nem, de nem akarom én itt meghúzni a határt, hogy na te 1 nappal múltál 28, idősnek számítasz. Ne értsetek félre. (:
2011. jan. 22. 18:34
 22/37 anonim ***** válasza:

24 éves vagyok, nekem lakásom van, páromnak autója, mindkettő hitelmentes. Első babánkat várjuk, a pénz ugyan nem vet fel, de megélünk, és marad pénz spórolni valamicskét és hetente egyszer kimenni a barátokkal szórakozni. Párom 30 éves, bőven fiatalnak érzi magát és letagadhatna legalább 5 évet. A gyerekkori barátja is ugyanennyi idős, 20 évesnek néz ki (ez nem vicc) mégis 50 évesnek érzi magát, és állandóan azt mondja, hogy ő öreg. Apum 51 éves, mindenki szerint kortalan, fiatalos, sportos, és nem is érzi magát egy perccel sem többnek, mint 21.

Summasummárum: mindenki akkor számít öregnek, ha annak érzi magát, ha 90 évesen dédunokákkal játszva is úgy érzi magát mint 30 évesen, akkor miért ne lehetne annyi?

2011. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Utolsó alatt az előbb 18:30at értettem.


18:32-es: igazad lehet, de nem akarok olyan lenni, hogy nem foglalkozok semmivel, nem akarok csak a mának élni. Csak jó lenne, ha ezek meglennének ennyi idősen, mert akkor visszagondolhatnék, hogy lám, 14 évvel ezelőtt ezt terveztem, és sikerült elérnem! Az biztos jó érzéssel töltene el, hogy letettem valamit az asztalra...

2011. jan. 22. 18:37
 24/37 A kérdező kommentje:
18:37 Akkor ti megvalósítottátok azt, amiről én mindig is álmodoztam, hogy ennyi idősen megvan mindenem. Azt megkérdezhetem (ha nem nagyon tolakodó a kérdés), hogyan sikerült ezt elérni, mivel foglalkoztok a pároddal? Csak mert manapság mindenhonnan azt hallom, hogy a diplomások szinte ,,rabszolgamunkát" végeznek majdnemhogy éhbérért, mert nem tudnak elhelyezkedni a friss végzettségükkel. Na, nem mintha csak ők lennének így ezzel, mert sok olyat is hallottam, hogy a hiányszakmát kitanult szakmunkás illető sehol sem tudott elhelyezkedni, nem kellett sehova...
2011. jan. 22. 18:43
 25/37 anonim ***** válasza:

Kérdező! Lehetséges, hogy 28 évedre lesz egy lakásod (főleg ha a szüleid belesegítenek)vagy autód és párod...de attól még nem lesz gondtalan az életed...lehet, hogy a szürke dolgos, sietős hétköznapokban álmodozva gondolsz a gondtalan tiniévekre....

Én (az első válaszoló) gondtalan tiniéveimet töltöttem...amióta végeztem az iskoláimmal csak a problémák vannak:S Szóval nem biztos hogy ez annyira jó.

2011. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást?

"Ember tervez isten végez?"

Azt,hogy te 14 évesen mit tervezel az egy jó dolog.De nem biztos,hogy lesz is belőle valami..Ez nem a fiatalságról szól,hanem a tervekről..

Én emlékszem 14 évesen azt terveztem ,hogy rendőr(nyomozó),vagy katonalány leszek,majd lesz 4 gyermekem,boldog házasságom..Lesz egy tök király autóm,és egy örök lakásom...Ez volt a terv az álmom..

Most tudod hogy zajlik az életem? 39 éves vagyok.Sem rendőr,sem katona nem lettem mert asztmás vagyok..(kizáró ok) Csak 1 fiam van,és igaz volt egy kis házam,de a válóper miatt el kellett adni..Autóm nincs,sőt nekem sincs jogsim..Ráadásul én aki imádom a hazámat,és szeretek ott élni,már évek óta külföldön dolgozom,és fogalmam sincs miért vállalkoztam rá,hiszen soha nem volt tervben vagy nem volt az álmom..Pusztán csak arról van szó,hogy itt már a fiam jövőét,érdekeit néztem..De ettől függetlenül fiatal vagyok..sokat szórakozom,sokat kirándulok..Sőt ennyi idősen vállalkoztam a sátoros túrázásokra(sose sátoroztam)..Én már úgy vagyok vele,hogy nem az számít,hogy mit tervezünk,mert az bármikor változhat vagy nem valósulhat meg..Inkább az a fontos,hogy ha életed utolsó napján vissza kell nézned az egész életedet akkor élvezd a saját mozifilmedet..Hogy még 80 évesen is tudjak vidám,és életre való lenni..Ez jelenti fiatalnak lenni.,és ez az agyban dől el...

2011. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

ha kimész külföldre rögtön a suli végével, meg lesz a lé a lakásra és utána találsz itthon munkát és a nagy őt

de ha ezt elhúzod, tehát suli után itt kezdessz el dolgozni, vért izzadva lesz kéród hitelre és a csajodtól is függni fogsz és rossz kapcsiban ezért nem fogod őt dobni, csak csalni


ez a fekete és fehér felállás


persze lehet itthon zsíros állásod, ez elsősorban nem tanulmányok/tapasztalat kérdése, hanem szocializálódás kérdése! ha jó fejnek tartanak, még téged hívnak erre-arra a munkára, nem is kell keresni.....

ebből is lehet alapozni.

jól szocializálódsz? sokan hívnak telon, amikor szülcsinapod van? ebből már le lehet vonni pár dolgot...

2011. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

18:52 Nem hív senki, nem érdeklek senkit. Nincsenek olyan igazi barátaim, akikkel bármit megoszthatnék, akinek kiönthetném a szívem a nehéz napokon, nem számíthatok senkire anyukámon és a bátyámon kívül, ha gondban vagyok...


Haverom rengeteg van, megszámlálhatatlan. De ők is csak addig haverok, amíg nekik is kedvező a helyzet. Ha fordul a kocka, szvsz, nem hiszem, hogy bármelyikük is a segítségemre sietne... De ha mégsem így lenne, és kihúznának a sz*rból, akkor valószínűleg egy igaz barátra leltem, aki eddig ezt nem akarta a tudtomra hozni.

De remélem a környezetváltozással (új suli, még nem tudom milyen, nem döntöttem el) szert teszek néhány olyan emberre, akikkel együtt leszünk jóban-rosszban, kisegítjük egymást.

2011. jan. 22. 18:55
 29/37 anonim ***** válasza:
Szellemileg és lelkileg ez meghatározhatatlan dolog, hogy mikortól öreg az ember, és mikortól nem. Fizikailag az 50-es éveitől kezdve fokozatosan, de ma már ezt sem mondanám biztosra. Sok harminc akárhány éves embert látok a gyógyszertárakban sorakozni, komoly gyógyszerekre szóló receptekkel a kezükben...
2011. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

18:52-es vagyok

jelzem az élet sokkal keményebb, mint a sulis idők

mert a sulis időkben még őszintén szivesen fogalkozunk azzal akivel akarunk, minden hátsó szándék nélkül.


az életben a kollegád csak azért lesz kedves veled,mert rajtad akar felkapaszkodni


ez is fekete-fehér felállás mondjuk


de igaz barátokra suli alatt jóval könnyebb rátalálni, mint majd felnőtten az életben

ott már sokkal nehezebben nyilnak meg az emberek, sőt az élet pofonaitól sokkal elkeseredettebbek, irigyebbek


ha eddig csak rokonokra számithattál oltári kicsi a valószinűsége hogy ez változzon, mert ezek szerint nem az a tipus vagy, aki ezt kihozza másokból, max majd a párod áll még melletted


javaslom a külföldi alapozást

2011. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!