Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fenét csinálnál a helyemb...

Mi a fenét csinálnál a helyemben? Szüleim határozottan elítélik, hogy barátom legyen. Titokban csináljam?

Figyelt kérdés

Szüleim, egész családom, nem vallásos, de mégis bizonyos témákban rendkívül konzervatívok. Például a párkapcsolatok témájában, a férfi-nő szerelmi/szexuális kapcsolatokban. Nálunk otthon tabu a szex, az erotika és bármi ehhez kapcsolódó dolog. Például ha a TV-ben ilyen a téma rögtön csatornát váltunk. Szüleim házassága pocsék, apum egyértelműen "megmagyarázta", hogy nincs olyan hogy szerelem az életben, a nőket kihasználják a szemét alakok, akiktől lány létemre félnem kell. Ha például szóbahozom nekik, hogy osztálytársnőim legtöbbjének barátja van rögtön mi a reakció? Hogy k*rvák mind, ilyen lett a világ, 19-20 évesen tablettát szednek aztán meg csodálkoznak, hogy a fél világ ilyen kiélt sz*jhákból áll. Én mondom, hogy szeretik egymást, de erre csak legyintennek, hogy ezek a pasik kihasználják az osztálytársnőimet, akik meg aztán amilyen buták meg is érdemlik.

Most viszont nekem néz ki úgy a dolog, hogy barátom van. 19 vagyok, ő 23. Ő már bemutatott a családjának, most rajtam a sor. DE ÍGY?? NEM MEREM.


2011. jan. 23. 19:13
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Kitagadnának, reakciójuk a következő lenne:


"Lányunk összeszedett valami csavargót -> most majd rendszeres szexuális élete lesz -> DE hisz csak 19 jesszusom! -> tablettát fog szedni -> A MI LÁNYUNK IS K*RVA LETT!!!"

2011. jan. 23. 19:17
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szüleid a saját elrontott életüket vetítik ki rád. Anyu is ilyen volt, mikor pénzt akartam kérni fogamzásgátlóra, 18 voltam, úgy nézett rám, mintha azt mondtam volna, hogy embert öltem. Azóta nem beszélek meg vele semmi személyes dolgot, ahhoz képest, hogy a lánya vagyok nem sok mindent tud rólam, de jobb nekem így.
2011. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
71%
oszd ki őket a p*csába
2011. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
5%
Igazuk van
2011. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
jaj,nagyon nehéz dolgod van.Szerintem egyelőre ne mutasd be nekik,mint barátodat. Igazából az lenne jó,ha valahogyan megismerkednének,valamilyen semleges alkalomból és később elő lehetne vezetni,hogy ki is ő. Vagy még jobb lenne,ha megismerkednének "véletlenül" a szülők egymással,megkedvelnék egymást és ők szeretnék,hogy a "fiatalok" összejöjjenek.Ez így meredeknek tűnik,de hátha van mégis valamilyen alkalom? A fiú szüleit esetleg be lehetne avatni.
2011. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Titkold el. Semmi szükség rá, hogy megtudják. Ostobák, nem értenék meg. Megérdemlik...

Majd ha megtörtént az eljegyzés akkor beavathatod őket, hogy "nemrég megismerkedtél valakivel".

2011. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagymama vagyok, nem mai gyerek, de Neked ritka konzervatív szüleid vannak. Próbálj meg beszélni velük, mert ez már nem elfogadható.

Felnőtt vagy, állj a sarkadra. Udvariasan, de következetesen mond el, hogy nem vagy már gyerek, épp ideje, hogy barátod legyen.

2011. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
35%
dzsizüsz
2011. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

szüleid hány évesek? nem lehetnek fiatalok, ezzel a gondolatmenettel... igaza van egyik válaszadónak, hogy rád vetítik ki az ő kapcsolatukat.

nemtudom hogy melyik a legjobb megoldás, de nekem ilyen szüleim lennének lehet nem mondanám el, mert úgyis az lenne amit írtál, jönne a szövegelés.

2011. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
A fiút sem avathatom be, mert tutira dobna. Már így sem igazán tetszik neki, hogy csak 19 vagyok. Kicsinek tart.
2011. jan. 23. 19:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!