Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van két féltestvérem, nem...

Van két féltestvérem, nem tudják hogy én létezem. Mit tennél a helyemben, megkeresnéd őket? Elmondanád nekik az igazat?

Figyelt kérdés

Apámék kiskoromban elváltak, aztán apámnak a mostani feleségétől van két fia (17, 22 évesek). A családja nem tud rólam, és anyumról se (apám jól tud hazudni, így mindig is könnyen kidumálta magát).

Apámmal jó kapcsolatban vagyunk, szoktunk találkozni. Nem akarja hogy megismerjem a féltestvéreimet (nem mondta hogy miért...)


Titokban kb. 1 éve elkezdtem haverkodni a féltestvéreimmel (neten... msn, e-mail), sosem találkoztunk, mert megismernének (hasonlítunk egymásra)

Most már találkozni akarnak velem (mint haverral, nem tudják hogy igazából ki vagyok...)


Mit tennél a helyemben? Találkoznál velük, elmondanád nekik az igazat?

Illetve szerintetek apám miért nem akarja hogy találkozzak velük?


21/F


2011. jan. 24. 14:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Én találkoznék velük és igenis elmondanám az igazat, mert joguk van tudni, hogy van még egy testvérük, még ha nem is vagy az igazi testvérük csak az apátok közös.
2011. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Huh...hát ez nagyon bonyolult helyzet. De szerintem találkozz velük,ne mond el rögtön,hogy ki vagy csak mikor már igazán jóban vagytok. Nem gyerekek már,feltudják fogni... Apádtól meg eléggé szemét húzás,hogy egy ilyen dolgot eltitkolt és szerintem értelmetlen is.
2011. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Tisztára mint egy szappanopera! Nyilván azért nem akarja, hogy tudjon rólatok a felesége, mert régen egyszerre két vasat tartott a tűzben. Apádat kell valahogyan rávenned, hogy engedje a találkozást. Vagy a tesóidat kell rávenned, hogy tartsák titokban, ha úgy döntesz, hogy elmondod nekik. Nem szabad belekavarnod apád életébe, akármilyen rossz is most ez neked.
2011. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 tetris ***** válasza:
86%
Elképzelem, apád milyen képet vág majd, amikor a fiai bemutatják otthon az új haverjukat. (téged)
2011. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Szerintem is azért tart tőle apám, mert érdekesen intézte akkoriban a dolgait...


Ha találkozok velük egyből tudnák, hogy ki vagyok (nagyon hasonlítunk egymásra, bárki megmondaná hogy testvérek vagyunk).


"Rossz nekem.." Igazából inkább tanácstalan vagyok... msn-eztünk több száz órát, és kérdezi, hogy "Sulinál nem találkozunk, elugorhatnánk valahová?"

Én erre nem nagyon tudok mit mondani... ők meg persze nem értik hogy miért...

2011. jan. 24. 15:07
 6/35 A kérdező kommentje:

15:06

Erre már én is gondoltam, nagy poén lenne :)

2011. jan. 24. 15:08
 7/35 anonim ***** válasza:
82%

A feleségének tudnia kellett a válásról, annak írásos nyoma van. Gondolom gyerektartást is fizetett, így arról is kell tudnia, hogy van egy fia. Biztos házasok voltak a szüleid?

Én nem kavarnék be. Ha 21 évig jó volt így, ezután is jó lesz, semmi előnyöd nem származna a dologból.

2011. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Azon egy kicsit csodálkozom, hogy a Te anyukád nem piszkált bele soha ebbe dologba.
2011. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
49%

Hát mégis miért piszkált volna bele?

És ha ezért az apjáék elválnak? Most mi értelme annak, hogy apa nélkül maradjon a két testvére és még cirkusz is legyen? Mi célt szolgálna ez?

2011. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem kellett volna felvenned velük a kapcsolatot (már mindegy). Hogy tudta teljesen titokban tartani a felesége és a gyerekei előtt az "előző életét"? Ebből látszik, hogy nagyon-nagyon fontos neki, hogy ne tudják meg. Inkább apámmal beszélnék, hogy ez a helyzet, csináljon valamit. Ha nagyon elzárkózik, és nem látja jónak a "színvallást" a mostani családja előtt, akkor ne találkozz a féltestvéreiddel! Óriási családi csetepatét robbantanál ki, apád biztosan állatira haragudna, a mostani családja is összetörne lelkileg. És a féltestvéreid is rád haragudnának ezért. Szerintem valahogy építsd le a kapcsolatot velük. Később még kiderülhet, hogy van egy féltestvérük, de ne tudjanak beazonosítani, hogy az is te voltál, aki most msn-ezett velük, szerintem rossz szándékot feltételeznének (öröklés pl.).
2011. jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!