Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, miért nevelitek a fiaitok...

Nők, miért nevelitek a fiaitokat papucsnak, félénk pasinak, hogyha a nők nem az ilyenekhez vonzódnak, hanem a határozott magabiztos férfiakhoz?

Figyelt kérdés

Sok családot láttam már, mindben úgy volt, hogy az anyák ha fiuk születik akkor bebusgatják, elkényeztetik, "kinyalják a seggét" ebből ugye olyan személyiség fejlődik aki nem valami határozott, várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb, így ha felnő az ilyen neveltetést kapott gyerek és férfi lesz akkor a nők lehurrogják a természete miatt, pedig az ilyen nők is ugyan ilyen pasit nevelnek fel.

Akkor meg mi a probléma a mai pasikkal hölgyek?

Ez általánosítás, nyilván nem minden esetben van így, de a legtöbb eset ilyen, nézzétek meg a környezeteteket ha nem hiszitek.

Panaszkodnak, hogy nem akarnak udvarolni, félénkek a pasik, közben meg ilyet nevelnek.

Aki nem érett a gyerekvállaláshoz az ne vállaljon gyereket ha nem tud normális apa vagy anya modell lenni, és nem tudja milyen nevelésből milyen személyiségű lesz a gyerek.


2011. jan. 24. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Jó a kérdés :) Ha nekem gyerekem lesz,ami nem valószínű, de ha mégis lesz, minden vágyam, hogy fiam legyen :) Biztosan nem babusgatnám, de ilyenkor szerintem ezen nem gondolkozik az ember. Unokatesóm is papucs, de a 2 öccse például abszolút nem az, szóval a fene tudja. Persze mindent megcsinálnak neki, főleg ha egyszem gyerek, de azért attól, hogy anyu apu mindent megcsinál helyettük még nem lesz valaki papucs, az már inkább jellem, szerintem ez inkább a közösségekben való szocializálódás következménye.
2011. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy elég sarkított látásmód.

Minden gyerek egyénisége, személyisége más. Ha a gyerek 12 évesen vagány, határozott, igazi rosszfiú, akkor szerintem egy anyának se az fordul meg a fejében elsőre, hogy de jó, majd döglenek utána nők 5 év múlva.


Másrészt, azért anya legyen a talpán, aki válás után, egyedül nevelve, képes megfelelő férfiideált mutatni.


Harmadrészt: nekem olyan férfi nem kéne, mint apám volt. Hazaesik a munkából, levágódik a tévé elé, oda kell tenni a sört, a kaját, ki kell szolgálni, és arra nem képes, hogy a zoknit a szennyesbe elvigye. Hiába, hogy igazi, hagyományos-konzervatív értelemben vett férfi-nő modellt kaptam, nem akarok egy férfi rabszolgája lenni, csak olyan társ kell, aki egyenrangúnak tekint.

2011. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez nem kizárólag az anya nevelésén múlik. A fiúk az apjuk mintáját követik, ha a családban van egy erős, határozott apuka (nem idegbeteg zsarnokról beszélek) akkor ott a babusgatás eredménye nem a papucsság lesz, hanem reális értékrend, helyes érzelmek, és egy határozott férfi magatartás. Úgyhogy nem kell itt az anyukákat támadni. Az apák szerepe a fiaik életében sokkal fontosabb nevelési szempontból, mint az anyáké. Kivéve persze az első 1-2 évet.
2011. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két fiam van akik ráadásul ikrek(19 évesek).Elvált anyaként neveltem fel őket..Soha nem babusgattam,mert már 3 éves korban rájöttem,hogy elég önállóak akarnak lenni.Kezdték avval,hogy nem voltak hajlandóak a segítségemmel felöltözni,csakis maguk öltözködtek..Az egyik fiam nem volt hajlandó 3 évesen télen harisnyát hordani így alkut kellett kötnöm vele..Ha levágom a harisnyalábrészét akkor felveszi..4 évesen a másik fiam komoly arccal elmagyarázta nekem,hogy az oviban ne pusziljam meg,mert a kislány aki tetszik neki megláthatja..Tizenévesen már rég csak sodródtam velük.Én úgy voltam vele,hogy engedem,hogy úgy éljék az életüket ahogy nekik jó,de cserébe elvárok bizonyos szabályokat amit tartsanak is be.Tanuljanak,ne lopjanak,legyenek mindig őszinték egymáshoz és hozzám is.Ha bajban lennének akkor rögtön szóljanak,mert segítek..JA! és a szobájukban rakjanak rendet,ha kell segítsenek nekem is egy kicsit..

19 évesek.Egyformán neveltem őket,egyformán bántam velük,mégis két különböző személyiség..Mindketten jól tanulnak,jó fejek..De míg az egyik hetente váltogatja a barátnőit a másik hősszerelmes típus.Míg az egyik az életet egy nagy kalandnak tartja addig a másik megfontolt,előrelátó..Míg az egyik vigyorogva és viccesebbnél viccesebb okokkal húzza ki magát a porszívózásból addig a másik hétvégente kizavar a konyhából mert a kreativitását akarja fejleszteni..Neki a főzés egy kikapcsolódás,ilyenkor pihen,gondolkodik..(és isteni finoman főz)

A legtöbb srác nem nyuszika,csak nem tudnak szívtelenek,bunkók,vagy túl egoisták lenni...

Tudod elég kínos amikor megyek haza és engem vár az éppen dobott kislány,hogy beszéljek a fiammal,hogy miért ilyen..

Erre mit mondjak? Hogy miért nem jó nekik a félénk srác aki ugyanúgy tud szeretni? Aki ugyanúgy megáll a lábán? Aki tiszteli a női nemet???

2011. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés baromi jó, én is feltettem már magamban sokszor. Megmondom miért. A barátnőm azért vált el a férjétől, mert állandóan ki kellett szolgálnia, és elege lett. Ehhez képest a huszonéves fiacskájának a mai napig tálcán viszi a kaját és kinyalja a fenekét. Magyarul ugyanolyan fiút nevelt ki a "női társadalom részére", amitől ő is szenvedett. Érthetelen!
2011. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Tényleg általánosítás,mert én direkt ki akarom kerülni,hogy ilyennek neveljem a fiamat! Nekem az nem ad okot büszkeségre,hogy magam mellett tartom és kinyalom a seggét. Látni akarom,ahogy önállósodik és büszke akarok lenni rá! Nagyon sok olyan eset van amiről írsz,remélem a lányom egy ilyennel sem akad majd össze! Hozzáteszem,szerintem minden anyának elkelne egy lány gyerek is,csak hogy tudják mi a különbség és hogy mennyivel többet kell aggódni egy lányért és érezzék azt amikor a lányuk egy ilyen alakkal akad össze. És igen sokminden nem stimmel,kezdve azzal,hogy nagyon sokan egyedül nevelik a fiukat,nem látnak apai mintát. Vagy van ugyan apuka csak épp "dísznek",mert az anya kisajátítja a fiát. Én pl.azzal sem értek egyet,hogy eltörölték a kötelező katonaságot,mert ráférne minden fiúra! És mennyi kibúvót kerestek,hogy ne kelljen katonának állni arra a rövidke időre! És még sorolhatnám...
2011. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

20:45

Igen tökéletesen erre gondoltam én is, az ilyen szituációkra.

Ezek szerint az a nő aki ezt csinálja nem látja át a helyzetet annak ellenére, hogy 30on, vagy 40 éven túl van, szerintem ez az elszomorító, és a férfiakra nézve is, ők sem látják át a helyzetet, nem kéne lefeküdni és nézni a meccset meló után, én nem ilyen pasi vagyok még sem kellek senkinek, lehet, hogy pont ezért?:D

Tanítani kéne az iskolákban ilyen dolgokat, nem másodfokú egyenleteket.

2011. jan. 24. 21:43
 8/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Biztos eddig csak olyan lányokkal akadtál össze,akik a rossz fiúkra buknak. Vagy várni kellene még néhány évet,amíg a lányok is beérnek hozzád:)
2011. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, félénk típus, ez nem azt jelenti, hogy nem nyitok soha mások felé.
2011. jan. 24. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!