Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Küldjem vagy maradjon? 53...

Küldjem vagy maradjon? 53 éves özvegy férfi vagyok. Feleségem négy éve hunyt el. Két fiam van, vidéken házasságban élnek. Két éve kapcsolatot létesítettem egy elvált hölggyel, akinek van egy 18 éves lánya.

Figyelt kérdés
Összeköltöztünk, előtte szüleinél szerény körülmények között lakott a párom. Kezdetben is sokat vitáztunk, nem akart szerintem elfogadni, mivel Ő kilenc évvel fiatalabb. Hosszú időn keresztül próbált társat keresni magának, de nem sikerült. Gondolom, hogy jobb körülményeket teremtsen gyermekének, beválalt. Sokat vitázunk, úgy érzem sérteget. Szerintem Ő ugyan ezt mondaná rólam. Úgyérzem csak azért visel el mert viszonylag jó körülmények között él velem. Lényegében nem vagyunk összekötve sem anyagilag sem máshogy. Ő megérdemelné, hogy azt mondjam menjenek vissza ahonnan jött, de a gyermeket sajnálom Ő nem sérteget, jól elvagyunk. Mit javasoltok, tűrjek neki? Néhány év múlva gyermeke keresőképes lesz, ha nem szeret úgy is elmennek. Nem jó a kapcsolatunk, így ez idő alatt megöregszem, később mit kezdek magammal?
2011. jan. 25. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez egymás iránti tisztelet hiányzik.


Még fiatal vagy, és még vársz pár évet, akkor tuti nehezebb lesz valakit találnod. Szerintem küld el, mert te magad is ezt akarod igazából.

Ha a lányát megkedvelted és úgy látod, hogy megteheted akkor támogasd egy kicsit. pl tanulmányát kifizetni, vagy csak születésnapjára küldesz neki majd ruhát, vagy egy kis pénzt.


Ha nem iszol, jó körülmények között élsz, akkor találsz másik nöt.

2011. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le beszélgetni erről a pároddal. Ha már nem akarod tovább a kapcsolatot a hölggyel, akkor szerintem vess véget neki. A lányával, ha szeretnétek, továbbra is tudod tartani a kapcsolatot ettől még.
2011. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le az asszonnyal,és mondd el neki is ugyan ezt,amit nekünk leírtál. Majd szerintem,ha már nem jó kapcsolat,akkor nincs értelme tovább kínozni magatokat egymással. Küldd el. A lányával ettől még lehet jó a viszonyod. Ha eddig jól elvoltatok és szeretitek egymást,akkor mondd meg a lánynak,hogy ezek után is számíthat rád.
2011. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok sértő lenni, csak reális.

Ennyi idős korban egy rossz kapcsolatra kár időt pazarolni. Később még nehezebb párt találni, és teljesen igaz, hogy ha a gyereke keresőképes, és támogatni tudja a nőt anyagilag, mindenképp véget ér a kapcsolat.

Szerintem így csak hagyja magát lehúzni anyagilag.

A gyerekkel kapcsolatban nincs semmilyen kötelezettsége vagy kötelessége, így szép, hogy miatta is képes lenne fenntartani a kapcsolatot. De ezzel csak a saját boldogságát akadályozza.

2011. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a saját érdekeidet tartsd szem előtt. Magadra gondolj, és azt tedd, amit magad szempontjából jónak tartasz. Vagyis szerintem küldd el, csak a gyerek miatt, aki már annyira nem is gyerek, nem érdemes szenvedni és éveket feladni az életedből.
2011. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól látod a helyzetet,főleg az utolsó mondatodban van sok igazság.Persze ezt csakis neked kell eldöntened,senki nem mondhatja ki helyetted.Ha már most úgy látod,hogy el fog hagyni,akkor annak biztos nem lesz más vége.Persze megértem,hogy a gyereket sajnálod,mert régebben én is voltam ilyen helyzetben,mint gyerek,de szerintem az sem jó,ha állandóan azt hallgatja,hogy vitáztok(persze az sem,ha csak egy szülő van).Nehéz döntés,de végül is az,hogy már majdnem felnőtt még mindig jobb,mintha egy kisgyerekről lenne szó.
2011. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát...ha elfogadsz egy jóval fiatalabbtól tanácsot....

Tedd a szívedre a kezed...szereted? És ő Téged? Vagy úgy érzed csak az anyagi körülmények miatt van Veled?

Szerintem egy beszélgetést megér, és ha látod, hogy hogy reagál, abból már tudsz következtetni.

Szerintem ebben a korban már meg kell tanulnia tisztelni a másikat! Hiszen az írásodból kiderül, hogy sokat köszönhet Neked!

Ha pedig negatívan reagál, akkor mennie kell!

Ha a lányt sajnálod, attól még vele nem kell együtt élned. A lány elég nagy ahhoz, hogy meg tudd vele beszélni, hogy továbbra is számíthat a segítségedre, és ha gond van ott vagy, de az anyjával ezt a hangnemet nem tűröd!


De én így látom, bár bevallom, 24éves vagyok, két gyermekkel. De ha nekem valaki azt mondaná, hogy bevállal a két gyerkőccel, és segít felnevelni, én mindig azt lesném, mivel tudok neki örömet okozni.

Mondjuk nekem annyiban más, hogy mindkét gyerek tartósan beteg, így mellettük megtanultam azt átértékelni, amink van, és hogy a legnagyobb kincs az életben egy olyan partner, aki mellettünk van. A férjem pont a betegségük miatt hagyott el.

2011. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az unokatesóm egy lánygyerekel elvált, s az új párja hozott eg yhasonló korú lányt. Együtt nevelték őket, majd ezzel a férfival is szakítottak, de a mostohakislány ott maradt nála.Tizenévesen.Ő nevelte fel mindkettőt, persze az apja kinek-kinek támogatta. Most a két leányzó lakik a lakásban, huszonévesek.Az anyuka kiment átmenetileg külföldre.

Ilyen is van.

Ha nem jó a kapcsolat, mondd meg! Esetleg felajánlhatod, hogy barátként maradhatnak, míg a lány felnő, de ti nem vagytok eg ypár. A lányt, mint mostohagyermekedet támogatod. Vagy ha akar, maradhat az anyja nélkül, te támogatod, mivel úgy érzed, felelős vagy érte, sajátodként szereted. Anyját is szereted, de mint barátot, nőként-férfiként nem akarod folytatni a kapcsolatot. Kérdezd meg, mit szól ehhez a párod. S uán amegbeszélitek a leányzóval is. Tiszteletre méltó az igyekezeted, hogy segítsd a kislányt.

2011. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Küldd el!Feletted is már rohan az idő.Nem ez a hölgy lesz, akivel leéled az életed, valójában ezt te is tudod.

Akkor minek "fecsérelni" az időt, inkább keresd azt a társad, akivel le tudnád élni az életed.

2011. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 cheresnye ***** válasza:
A beszélgetés sokkal több problémát megold mint az az emberek gondolnák. Ha így sem sikerül megegyeznetek, és nem változik a helyzet, el lehet küldeni. Ha hosszú ideig nem sikerült párt találnia magának, valószínű vele van a baj. És ha külön is mentek a lányon úgy is segíthetsz. Ha máshogy nem is teheted meg lelki támogatás mindenképp sokat segít egy kamasz lányon. Ha e mellett máshogy is megteheted hogy támogatod, az még jobb. Ne keserítsd meg az életedet, ha van jobb megoldás. Nem vagy öreg, lehet boldog az életed.
2011. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!