Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Küldjem vagy maradjon? 53...

Küldjem vagy maradjon? 53 éves özvegy férfi vagyok. Feleségem négy éve hunyt el. Két fiam van, vidéken házasságban élnek. Két éve kapcsolatot létesítettem egy elvált hölggyel, akinek van egy 18 éves lánya.

Figyelt kérdés
Összeköltöztünk, előtte szüleinél szerény körülmények között lakott a párom. Kezdetben is sokat vitáztunk, nem akart szerintem elfogadni, mivel Ő kilenc évvel fiatalabb. Hosszú időn keresztül próbált társat keresni magának, de nem sikerült. Gondolom, hogy jobb körülményeket teremtsen gyermekének, beválalt. Sokat vitázunk, úgy érzem sérteget. Szerintem Ő ugyan ezt mondaná rólam. Úgyérzem csak azért visel el mert viszonylag jó körülmények között él velem. Lényegében nem vagyunk összekötve sem anyagilag sem máshogy. Ő megérdemelné, hogy azt mondjam menjenek vissza ahonnan jött, de a gyermeket sajnálom Ő nem sérteget, jól elvagyunk. Mit javasoltok, tűrjek neki? Néhány év múlva gyermeke keresőképes lesz, ha nem szeret úgy is elmennek. Nem jó a kapcsolatunk, így ez idő alatt megöregszem, később mit kezdek magammal?
2011. jan. 25. 13:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%

Ne küldd el. Nagyon tisztességes embernek látszol és türelmesnek. Vedd úgy, hogy most ezt hozta az Élet. Próbáld megszelidíteni a nőt. Ez az Életfeladatod. Olvass szakirodalmat az együttélés nehézségeiről, próbáiról. Attól függően, hogy milyen filozófia alapján rendezted be az életedet, keresgélhetsz a Bibliában, Jézus tanításai között az Újszövetségben, de az Ószövetségben is a Példabeszédek között, vagy ha ez nem OK, akkor Colin Tipping Sorsfordító Megbocsátás c. könyvét javaslom, vagy itt kattints a Veszekedés Elleni Pirulák-ra, vagy az Eostar Kamala dalokra.

[link]

2011. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Lényegében ezeket akartam hallani. Ez azt bizonyítja, hogy jól látom a helyzetemet. Elképzelhető, hogy nem nagyok ezek a viták, csak a korábbi 30 év házasságomban nem volt ennyi sem. Próbáltam már hozzászokni de nem igazán megy. Valaki említette az alkoholt, hát nem iszom, csak nagyon ritkán és keveset. Az a sunyi dolog, hogy amikor valami rosszat mond, kiáll mellette, vitázik, majd néhány óra múlva jön, hogy tévedett, megalázkodik. Na ez a mozzanat nem tetszik, gondolom elgondolkodik, hogy esetleg ha költözni kell akkor az még rosszabb mint esetleg elnézést kérni. Én viszont nem azaz ember vagyok aki másnak rosszat akar.
2011. jan. 25. 14:27
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez amit írtál a kommented utolsó részében sajnos az emberek 90%-ánál megvan.Nem sokan szeretik beismerni,hogy nincs igazuk(holott tudják)és akármeddig képesek kiállni a saját "igazuk" mellett.Szóval ha most csak ezt a részét nézem a kapcsolatotoknak ez nem feltétlenül arra megy ki,hogy mindegy,csak maradhasson.Lehet,hogy kell neki az a pár óra,hogy kitisztuljon a feje.Bár ezt is csak ő tudhatja,én/mi nem.
2011. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%

Ne!A vita nem ok a szakitásra! A fiatalok is küzdenek az össze csiszolódással, hát még a kissé korosabbak!

Tiszteld a feleséged emlékét ne hasonlítgasd össze az asszonyidat,a multat nem tudod vissza hozni!!! Talán még nem mulott el benned a gyász, bizonytalan vagy még! Tiszteld meg uj párodat bizalmaddal ne gyanusítgasd, hogy érdekböl van veled!

MERJ BIZNI!

MERJ UJBÓL SZERETNI!

NÉZZ MAGADBA IS NÉHA!

Gondolkodtál azon mennyire nehéz saját hibáinkat beismerni, te irtad Ö többször is meg teszi és te?!

60éves asszony vagyok a párom 50éves! A korkülömbség nem számit! Szabad perlekedni is akár sokat is, csak utána kötelezö a béke-csók és a sok mosoly! Kívánok nyugodt álmot, jó döntést, hü türelmet!

2011. jan. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Tseppkoe ***** válasza:
#14. Le a kalappal!!
2020. dec. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Kérdező, mi lett a történet vége? Elküldted őket, vagy még azóta is együtt vagytok?
2022. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!