Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? Most járt...

Most mit tegyek? Most járt volna le a 3 hónapos próbaidőm a munkahelyemen de idő közben kiderült hogy babát várok.

Figyelt kérdés
Kb. egy éve volt egy vetélésem ezért úgy döntöttünk hogy megtartjuk a babát. És most hívotta főnököm hogy nem hosszabbítják meg a szerződésemet mert terhes vagyok. ost mit csináljak? Se tb se semmi és munkát se nagyon fogok így kapni.Nagyon elvagyok most keseredve,nem tudom mihez kezdjek.
2011. jan. 26. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
78%
itt már semmit nem tudsz tenni :(
2011. jan. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 napietus ***** válasza:
67%
azonnal irány a doki, és írasd ki magad táppénzre! ha jól értem, most (mai napon) még van munkahelyed, és táppénz alatt nem küldhetnek el. ha próbaidős vagy, ha nem. ha úgy kötöttetek szerződést, hogy a próbaidő idejére határozott idejűt, az nem jó. akkor csak egy hónapot lehetsz passzív jogon táppénzen.
2011. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló szituban egy rafkós leendő anyuka a volt kolléganőm személyében nem szólt a terhességéről, amíg fel nem vették állandóra...

Tudom, hogy csak egyenes akartál lenni, de lehet korai volt még elmondani a főnöködnek.... sok szempontot figyelembe véve pláne...

2011. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
47%
Mostmár sajnos semmit nem tehetsz.
2011. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:
Nem mondam el csak nagyon sokat hánytam bent és a pocakom is jó nagy már úgyhogy kiderült.
2011. jan. 26. 09:15
 6/70 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Használd ki a passzív táppénzt, ez 30 nap, szóval irány az orvos megbeszélni vele. Előtte sem dolgoztál? Munkanélkülire jogosult lennél?
2011. jan. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
62%
Gyest úgy tudom, kapsz alanyi jogon.
2011. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
30%
Próbaidőt azonnali hatállyal INDOKLÁS NÉLKÜL lehet megszüntetni. Ő indokolt, ráadásul olyan dologgal, ami alapján felmondási tilalom alatt állsz. Tehát: orvos, igazolás és közöld, hogy bíróságra mész.
2011. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
98%
A felmondási tilalom nem vonatkozik a próbaidőre.Hiába a bíróság...
2011. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
69%
A kérdés az, hogy az indoklást tudja-e bizonyítani? Nem hiszem, hogy írásban, vagy tanú előtt történt.
2011. jan. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!