Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy édesanyámat...

Úgy érzem, hogy édesanyámat cserben hagytam, és ez nekem nagyon nagy lelki törés. Nagyon rosszul vagyok, kezdek lassan kiborulni idegileg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Édesanyám meghalt 2 hete, úgy érzem magam mintha cserben hagytam volna, mert a nevelőapám és a nővérem összejöttek, sőt meg is csalták őt, még a kórházban volt. Ez nekem hatalmas fájdalom a szívemben, nagyon szenvedek.

Most meg csak kettejükkel törődnek, velem abszolút nem, és a gyerekekkel sem, a busz pénzemet is felháborodással adják oda. Ma pl. azért nem mentem be a szalagavatóm próbájára, mert nincsen pénzem, és már nem akarok kérni sem tőlük, ez a dolog miatt. Viszont fodrászhoz szerettem volna elmenni, mi előtt szalagavatóra megyek.

Nagyon elegem van már, hiányzik az édesanyám, aki ezekben a dolgokban megértő volt velem.

18 éves vagyok az érvaságit, és a családit kapják utánam. Így a pénzen sem lehetnének kiakadva.

Elegem van.... SEGÍTSÉG!!!!!!

(lehurrogást nem kérek!!!)


2009. febr. 5. 10:40
 1/10 yuda ***** válasza:
100%

Két választásod van,ahogy látom:

-vagy ott maradsz velük és akkor törődj bele,mert mit tudsz tenni? Változtatni úgysem tudsz már.


-vagy költözz el rokonhoz,vagy valakivel összeköltözni,barátnő ilyesmik-az árvaságit,csp-kot pedig kérheted saját részre és akkor nem is kerül hozzájuk.


-abban az értelemben előnyöd van mindenképpen,hogy felnőttként oda mész ahová akarsz és ha úgy gondolod elköltözöl,munkát vállalsz,megállsz a saját lábadon is ha kell.Nem így látod?

Sokan tanulnak munka mellett,ami nehezebb ugyan,de kellő elszántság kérdése az egész.

Vedd kezedbe a sorsod,már felnőttél!

2009. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Állj a sarkadra és mondd el a családodnak mi bánt és mit szeretnél tőlük. Hátha megértik.
2009. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Szegénykém,nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy!:-(

Nehéz lehet ott élni,ezért szerintem is ha van lehetőséged,rokonokhoz,barátokhoz menj lakni,amíg a sulit be nem fejezed,vagy amíg erre lehetőséged lesz.Gondolom utána keresel valami munkát,akkor némileg már könnyebb lesz.Ha otthon maradsz,és dolgozol,akkor szerintem el fogják szedni a pénzed!Kezedbe kell venned az életed:-(

2009. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ha ez nem egy újabb "szakdolgozat" akkor a következő a véleményem.


Miért hagytad volna cserben anyudat? A betegségben, gondolom, túl sokat nem tehettél volna, a megcsalást pedig jó, hogy nem osztottad meg vele. Az utolsó pillanatokban ezen rágódott volna? Hogy összekötötte az életét egy szemétládával, hogy felnevelt egy lányt aki hátbaszúrta? Szerintem jól tetted, hogy nem szóltál.

Viszont már lassan tényleg felnőtt vagy, a jog is megenged neked már mindent, ezért állj a sarkadra! Nyugodtan mondd ki mi nem tetszik, követeld ki magadnak a jogos jussodat. Anyukád után ugyanis örökséged van, tehát "amíg az én kenyerem eszed" szöveg rád nem érvényes. A lakás egy része a te tulajdonod, ki nem tehetnek. Viszont te felajánhatod nekik, fizessenek ki. Akkor van esélyed önálló életre. (feltéve ha nem túlontúl kicsi az összeg)

Én a helyedben ezt tenném, de csak júliusban. Addig tarts ki, érettségizz le!

2009. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami az édesanyáddal történt.:( Ilyen helyzetben nagyon nehéz olyan választ adni, ami érdemben is segíthet.

Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz, hogy próbáld meg barátoknál, vagy rokonoknál meghúzni magad. De úgy vettem ki a szavaidból, hogy több testvéred is van. Nem tudom velük milyen a kapcsolatod, és mennyi idősek, gondolom ők is befolyásolnak téged ebben a kérdésben.

A lényeg, hogy Neked kell erősnek maradnod és sajnos ennyi idősen a saját lábadra állnod. Biztosan vannak barátaid, akik melletted fognak állni és segítenek.

Ez nem könnyű, de ha elszánt vagy, sikerülni fog és gondolj arra, hogy édesanyád büszke lenne rád!

2009. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van-e olyan rokonod, akivel szeretitek egymást, vagy olyan ismerősöd, akiben mélyen megbizol?


Gondolom, azt semmiképp sem kell elfogadni, hogy a nevelőapád visszaeéljen a Te pénzeddel, szóval ezt a részét a dolognak gyorsan rendbe lehet tenni az önkormányzaton (a szociális osztályon és a gyámügyi osztályon).


Ezért inkább arra kérdezek rá, hogy érzelmileg mi a beállitottságod, milyen a lelki alkatod, milyen életet szeretnél. Szivesebben élnél-e önállóan, önállóságra törekvő tipusú vagy-e, vagy inkább szivesebben élnél-e megértő rokon/iserős közelében?


A gyász, gondolom, még sokáig tart Benned. Ha nagyon nehéz, és egyéb súlyos érzelmi gondok is vannak, és nincs megbizható, bizalmas, meghitt ismerős, barát, rokon sem, akkor a helyi rendelőintézetben érdemes lenne pszichológust felkeresni.


A lakáshelyzeted milyen? Gondolom, nevelőapádnál lakol. Milyen a légkör? Köt-e érzelmileg hozzá valami, van-e jóság benne? Ha kifejezetten kegyetlenéget, vagy szándékos és rendszeres megalázást érzékelsz, akkor valószinűleg fontos lenne külön kerülnöd tőle. Azt, hogy ebben az esetben pontosan mi is jár Neked (vagyon, lakásrész, támogatás), azt az eddigiek alapján nem tudom teljesen megmondani. Gondolom, az Általad emlitett támogatásokat Te kapnád akkor kézhez közvetlenül, de a lakás és a vagyon, öröklés stb. dolgáról az eddigiek alapján nem tudok még semmit sem mondani. Mivel Te nagykorú vagy és Édesanyád gyermeke, valószinűleg örököltél (vagy van lehetőség rá, hogy kézhez kapd a részed, ha eddig visszaéltek vele), de a részleteket csak további ismeretek fényében tudnám csak megsejteni. Az önkormányzatnál valószinűleg van ingyenes jogász, az pontos tájékoztatást adhat.


Irtál még "gyerekekről" is. Vannak még érintett gyerekek? Ez fontos dolog, főleg, ha elhanyagolják (vagy pláne esetleg bátalmazzák is) őket. Erről kérlek irj még. Erről valószinűleg a helyi önkormányzat gyámügyi osztályán kérhetsz tanácsot, és a rendellensségeket is ott jelentheted be.


Volt olyan terved, hogy továbbtanulsz? Ha igen, szerintem semmiképp se késd el! (Gondolom, éppen most, pár héten belül vannak a jelentkezési határidők, erre tehát ügyelj, ha voltak ilyen vágyaid. A felvételiig van még időd készülnöd nyárig, de a jelentkezési határidő mostanában van,erre ügyelj). Az egyetemen/főiskolán kollégiumi elhelyezést kaphatsz, társaid lesznek, nem leszel egyedül, és juttatást is kapsz. Ha nem tudsz most dönteni, kerits egy felvételi tájékoztatót, nagyobb könyvesboltban, könyvtárban kérdezz rá, de az oszályfőnököd is segithet, hol lehet hozzájutni. Ha van olyan tanár, akiben megbizol és jól ismer téged, ő is segithet Neked a döntésekben, tanácsot adhat, miben lát tehetséget Benned.


Ha túl sok dogot mondtam, akkor is mindenképp az alábbi két helyen kérjél tanácsot szerintem (le is irhatod nekik előre, úgy mint itt, akár levél formájában is:

* a helyi "családsegitő központ"

* az iskolád (igazgató, osztályfőnök)

2009. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kerek-perec megmondanám neki, hogy hányingerem van tőletek!!!!

A pénzért ne aggódj, kötelességük megadni neked mindent, amire szükséged van, ellenkező esetben szólhatsz a gyámügynek, hogy sajnos nem úgy tartanak, ahogy kellene, és legyenek szívesek intézkedni...


Anyukád meg hidd el, nagyon hálás, hogy te végig ott voltál mellette, és nem élete utolsó emléke, hogy gusztustalanságok folynak a háta mögött...

2009. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, egy kicsit felturbóztak, segítettek a döntésben a megoldásban.

A nevelőapám anyukája mellettem van mióta meghalt anyu, és piszkálta ma az agyukat, hogy változtatni kellene a dolgokon, mert lefogok lépni... ----> és az csak nekik lenne rossz, mivel van 5 kicsi gyermek, akikre figyelni kell. Nagyon ki voltam ma bukva, de beszéltem velük, el mondtam, hogy mi a problémám, és mi nem tetszik. Sikerült megbeszélni a dolgokat, de ez csak a pénz oldala.

Sikerült még is csak elmennem a próbára, mert a csesze...tés miatt elvittek...

Szóval van már egy ember aki mellettem áll ezekben a dolgokban.

Jah és igen van 4 kis tesóm, és van egy unokaöcsém is. A legfiatalabb 1 éves, utána van kettő 3 éves, egy 4 éves, és egy 7 éves.

Köszönöm a válaszokat, de részben megoldódott a kérdésem...

Üdv. Edina.

2009. febr. 5. 22:04
 9/10 A kérdező kommentje:

igen én ott voltam mellette végig, egyedül az utolsó éjszaka aludtam én, és a többi nagy volt fent... de utolsó percében is én voltam vele... láttam az utolsó mozzanatait... azt, hogy végig futott rajta a hideg, az, hogy az izmai az utolsókat mozogták, és azt, hogy kinyitotta egyik szemét, majd becsukta... engem látott utoljára maga mellett... és sokat gondoltam, szerettem és szeretem is a mai napig, és szeretni is fogom.

Nyugodj Békében Drága Édesanyám.

Üdv. Edina

2009. febr. 5. 22:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, nagyon sajnallak, es draga anyukadat is.

Szornyu amiben eltek, ne haragudj.

Orulok, hogy eltudtal menni a probara.

2009. febr. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!