Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek így barátokat?

Hogyan szerezzek így barátokat?

Figyelt kérdés

Belátom, így látatlanba nehéz jó választ adni, de én mégis megkérdezem. Szóval az a problémám, hogy abszolút nincsenek barátaim, pedig nagyon szeretnék néha beszélgetni valakivel. Próbálok kapcsolatokat szerezni, de valamiért az első beszélgetés után senki nem akar velem többé szóba állni, vagy legalábbis nem keresi/igényli többé a társaságomat. Pedig bármiről is legyen szó, mindenhez hozzá tudok szólni, mivel nagyon sok minden érdekel.

Lehet hogya beszélgetések során azt veszik le rólam, hogy szörnyen buta vagyok? Ugyanis hajlok affelé, hogy ezt gondoljam magamról.

Köszönet mindenkinek, aki válaszol, és nem kérek lenéző illetve gúnyolódó kommenteket.


2011. jan. 26. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Én megértelek, én is szembesültem már ezzel fősulin, melóhelyen. Persze vannak barátaim de még gimiből általánosból, azok megmaradtak, de újakat valahogy nehezen kötök. Manapság az emberek felszínesek, és addig mindenki baromi jóbarát ameddig suliben tételt cserélsz vele, vagy munkahelyen közösen dolgoztok egy projekten, aztán amikor nem beszéltek mondjuk pár napig vagy hétig, annyi az egésznek.


De lehet amiatt is hogy akikkel megismerkedsz és barátkozni szeretnél, már megvan a maga társasága, és nem vágyik más barátra, csupán néha egy-egy jó beszélgetésre. Ezt talán megértem, mert ha valakinek csak gyűlnek és gyűlnek és a baráti kapcsolatai, egy idő után felaprózódik a figyelme köztük és felszínessé válik mert senkire nem fog tudni úgy igazán időt szakítani. Nekem egyik barátnpm sajnos ez a típus, aki kedves vele egyszer vagy jót dumál vele, máris világi barátjának tekinti ezért már annyi ilyen hiertelen-barátja van hogy minket, régieket már egyre tikábban hív mert egyszerre túl sok lett a jóból...

Én is van hogy új emberekkel jót dumálok, és iába tartom rendes embernek meg szórakoztatónak, de egyszerűen szeretem ha a szokott környezetemért mindent meg tudok tenni időben, és emiatt nem szertnék új kapcsolatokat kötni mert akkor nem jutna mindenkire időm és sok szék közül padlóra.....


Kívánom hogy jókor legyél jó helyen, és pont lyan emberekkel hozzon össze a sors aki egyrészt nem érdekbarátságot akar másrészt nincs már kialakult baráti köre akiket elsőbbre soorl másoknál. Ez csak így működhet!

2011. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne akarj mindenkivel jóban lenni, keresd a hozzád hasonlóak társaságát, ne nyomulj.

Ha valakik olyan témáról beszélgetnek, amihez hozzá tudsz szólni, csak bátran!

Esetleg spoartolj valamit,amit csapatban kell és a csapattagokkal barátkozz, ne légy félénk!

2011. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csupa, csupa igazság minden, amit leírtatok. Valóban így van, de ebben ilyen szinten még nem gondoltam bele. Nahát... ezen most nagyon el fogok gondolkodni. Valóban van olyan ismerősöm, aki csak egy adott közösségben beszélget velem. Tudom, hogy nem ez a mérföldköve egy barátságnak, de például eszébe nem jutna, hogy bejelöljön egy közösségi oldalon. Van olyan is, aki bejelölt, most meg teljes mértékben tojik a fejemre. Holott régen jókat beszélgettünk.

Eszembe jutott még valami a nyomulásról. Valahol itt is lehet gubanc, ugyanis én annyira figyelek arra, hogy még csak véletlenül se legyek sok a másik embernek, hogy aztán én kezdem el várni, hogy majd ő megszólít, vagy ír, és lehet, hogy ő gondolja azt, hogy nem akarok vele beszélgetni, mivel nem kezdeményezek. Hű a mindenit….

Köszönöm a jókívánságokat, a jó tanácsokat, és hogy rám szántátok az időtöket.

2011. jan. 26. 18:07
 4/5 A kérdező kommentje:
Még valami, igyekszem változtatni a saját magamhoz való állásomon.
2011. jan. 26. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is valahogy így éreztem! Ha gondold írj privátot!
2011. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!