Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni a tesómmal?

Mit tudnék csinálni a tesómmal?

Figyelt kérdés

Van egy húgom akivel kis korunk óta nem jó a kapcsolatom.

Mindig is önfejő, erőszakos volt, ha nem úgy történik valami ahogy ő szeretné akkor hisztizik.


Mióta van számítógép és internet azóta teljesen bekattant. Képes órákig a gép előtt ülni. A barátaival összeveszett v. hanyagolta őket és megszakadt velük a kapcsolata. Volt olyan év amikor 1 égésszel lerontotta az átlagát a suliban, amúgy gimibe jár és nagyon sokat kellene tanulnia.

Megmondom őszintén ez nem is zavarna, csakhogy 1 gépünk van, azt is én vettem, ennek ellenére úgy kezeli mintha az övé lenne. Egyszerűen bejön a szobába és közli hogy most ő jön ide. Meg se kérdezi hogy meddig akarok ott ülni. Én nem vagyok gépfüggő, ugyan úgy barátkozok azokkal akikkel az előtt mielőtt nem volt gépem, csakhogy mással nem tudom magam lefoglalni, elég drága mulatság lenne ha órákig motoroznék, kocsikáznék vagy minden nap kocsmáznék.


Anyám teljesen oda van a tesómért, mindent megenged neki, mindig az ő pártján áll.

Nemrég nagyon összevesztünk a tesómmal, úgy, hogy mérgében kijelentette hogy elköltözik.

Anyám közölte hogy ha elköltözik akkor kidob engem a házból.


2011. jan. 26. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha Te vetted, akkor semmi köze hozzá. Jelszavazd le, és ha oda akar menni, kapcsold ki. Én így szoktattam le a Férjem, akit ugyan szeretek, de vegyen már ő is magának, na... Vett is, azóta nincs probléma. Amúgy Te hány éves vagy, és ő hány éves, mármint hugod?
2011. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha anyukád nem neveli meg, és nem tudjátok rávenni, hogy valami értelmesebbet csináljon, akkor veszett fejsze nyele. Szerintem anyuddal próbáld először megbeszélni, hogy nem gnodolja-e, hogy gáz, hogy egy jegyet rontott, meg hogy netfüggő a hugi?


Aztán meg tegyél fel valami rejtett net limiter programot, ami mondjuk 5kb/sec-re csökkenit a sávszélességet. Meg fogja őrjíteni, hogy minden csiga lassúsággal töltődik be, töltődik le.

2011. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ugyan, el ne hidd, amit a tesód mond. Hová költözne, internet kávézóba?

Anyádnak meg szép nyugodtan el tudod mondani, hogy ami a tied, az a tied, és ha nem tetszik, akkor te költözöl el.

Meglátod, mit szól hozzá.

Külön szobátok van? Ha igen, egy jó zár sok mindent megold.

2011. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A pasijához tudna költözni.

A jelszavas dolog nem jó mert anyám is néha néha leül a géphez és apám is hetente egyszer ideül.


A másik dolog ha a tesóm nem tudna belépni mert levédeném a gépet akkor nem nyugodna bele, egy kábelt, egeret vagy valamit eldugna.

Ha bezárom a szobát akkor nem csak ő hanem senki se tud bemenni(márpedig a szüleim is néha leülnek netezni), ha apáméknak oda odaadom a kulcsot akkor ők simán kinyitják a tesómnak, mert addig úgy se fejezi be a hisztit és bosszút áll amint tud.


Pénze nincs számítógépre mert tanuló és a szüleim nem is tudnak venni és nem is akarnak venni még egy gépet.

ő 18 éves én 21

2011. jan. 26. 17:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Te is voltál olyan ügyes, hogy vettél egyet, akkor képletesen meg kéne rugdosni kicsit, hogy ő is szedje össze magát, és vegyen egyet. Én 19 voltam, mikor vettem az enyémet, nyáron 3 munkahelyen dolgoztam, hogy meg tudjam venni, mert ősszel mentem egyetemre. Ilyenre olyan mérges tudok lenni, azt hiszi, övé a világ, de nem tesz semmit érte? Nem ártana neki pár nevelő jellegű pofon sem.
2011. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Apám teljesen kivan rá akadva hogy nem csinál semmit, nem szokott segíteni itthon. Sokat veszekednek de nem hallgat rá. Anyám persze viszi kocsival a pasijához, vagy megy érte, nekem meg könyörögnöm kell a kocsiért ha el akarok valahova menni. Legtöbbször busszal kell megoldanom.


Ha megütöm a tesóm akkor jön anyám hogy miért bántom, meg hogy legyek okosabb mert idősebb vagyok és legyek engedékenyebb.

Így is sokszor hagyom hogy gépezzen "még fél órát" mert különben hisztizik és kezdődik az egész előröl --> szól anyámnak...

2011. jan. 26. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Marad a sávszélesség csökkentés...
2011. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A net limiter jó ötlet, lehet hogy kipróbálom.

Addig működni is fog ameddig el nem jön a számítógépzseni pasija mert ő rögtön kiiktatja a programot.

2011. jan. 26. 21:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Költözz el :S mást nem tehetsz.
2011. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudnék hova költözni és nincs annyi pénzem hogy eltartsam magam.
2011. jan. 27. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!