Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni tesómmal?

Mit lehet csinálni tesómmal?

Figyelt kérdés

Mindjárt 26 éves, hazaköltözött a szüleinkhez anyai nyomásra is. Fő feladatai otthon: evés, alvás.


Házimunka kb. annyi, hogy beteszi a ruhát a mosógépbe és beállítja a programot, de hogy ezt megcsinálja, sokat kellett neki beszélni.


Volt munkája, de most nem akar dolgozni, ezért 3 levelező képzésre szeretne beiratkozni, hogy ne kelljen dologznia.

Nem jár el otthonról, csak hízik és már nagyon kövér.


Apu látja a problémát és én is, de csak szemétnek meg hülyének nevez, és csak anyu érti meg őt, aki szerint ennyi idősen az a lényeg, hogy pihenjen és egyen a fiatal.


NA MI LEGYEN?


2010. aug. 7. 18:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Az egész egy nagy hazugság!Anyunak már ilyenkor megvolt az első gyerek és a következő meg tesóm korában jött!
2010. aug. 7. 18:55
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
öö... ezt nem igazán értem, ezért jótanácsot sem tudok adni... most mi is a helyzet tulajdonképpen...? Leírod, h mi is van, aztán meg azt írod, hogy az egész egy nagy hazugság? Akkor hogy is van ez? vagy csak én vagyok a hülye, aki nem érti? Le is pontozhattok, én akkor sem értem...
2010. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A hazugságot arra értem, amit anyu mond. Miért lenne az a feladata a fiatalnak, hogy a 30 felé döcögve otthon üljön és egyen? Legalább dolgozna, sportolna, egészségesen táplálkozna, hogy szép legyen és találjon 1 férjet vagy rá figyeljen fel valaki. DE NEM... és őt csak anyu érti meg...
2010. aug. 7. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Te is velük laksz?
2010. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hol lakott mielőtt hazaköltözött? Amúgy én pont annyi idős vagyok, mint a tesód és egyáltalán nem úgy érzem, hogy annyi lenne csak a dolgom, hogy egyek és pihenjek. Már nem lakok otthon, szóval munka nélkül nem is élnék meg (persze én is hazakötözhetnék, de nem nagyon akarok). Én inkább úgy érzem, hogy most vagyok abban a korban, amikor meg kell és meg tudom alapozni a jövőmet. Az egyetem elvégzése óta el se tudom képzelni azt, hogy ne csináljak semmit, igaz a szüleim nekem nem is engednék, hogy otthon feküdjek. Szerintem valahogy a tesód szemléletét kell megváltoztatnod. Hívd fel rá finoman a figyelmét, hogy így elpocsékolja a fiatalságát és éppen elég idős ahhoz, hogy már magáról gondoskodjon. Ez nem azt jelenti, hogy el kellene költöznie otthonról, de azt igen hogy keressen egy állást és keresse meg legalább a 3 levelezős képzésre a tandíjat, mert szerintem együtt a 3 egy kisebb vagyon lesz.
2010. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én nem élek velük.Tesóm amúgy már dolgozott más városokban és országban, bár ahhoz is a szüleim járultak hozzá (repülőjegy, költőpénz, telefonszámla).Nem tudom hogyan beszéljek vele, annyira agresszív és ha szóba hozom, akkor azt mondja, hogy majd a 3 diplomájával újra elmegy külföldre és de jó lesz neki, hogy mennyi pénzt fog keresni. Máskor meg azt mondja, hogy neki arra van szüksége, hogy otthon legyen és kész.

De közben meg már évek óta nyávog,hogy neki férj kell és gyerekek. Egyszerűen ő maga sem akar felnőni, hogyan tudna így saját családról gondoskodni?

Sajnálom, hogy ennyire elhanyagolja magát és minket támad, ha mondjuk neki, hogy nem csak otthon kellene a fejét tágítania a sok könyvvel.

2010. aug. 7. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm aki épp így gondolkozik bár ő férfi és 28 éves. Nem megy el dolgozni, mert vagy túl messze van a munkahely és sokba kerülne a útiköltség vagy arra hivatkozik, h nem alacsonyodik le egy gyári munkára.


Véleményem szerint az ilyen emberre kel nem lehet csinálni semmit egy idő után majd úgyis rájön, h ez így nem jó csak sajnos akkor már lehet, h késő lesz

2010. aug. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos...késő lehet... valamit tennem kell. Segítsetek! :S
2010. aug. 7. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!