Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem igazságtalannak...

Jogosan érzem igazságtalannak a dolgot? Többi lent.15/L

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy 14 éves vagyok, és van egy 18 éves bátyám. Nekem mindig mindent meg kell csinálnom a bátyám helyett; kivinni az ő szobájából a szemetet, hozni a táskáját ha sétálunk a családdal, feltakarítani utánna a borotválkozás után hagyott mocskot. És ha azt mondom a bátyámnak hogy ez az ő feladata, akkor jönnek a szüleim, és jól leszidnak hogy ennyit igazán megtehetném érte.

De mikor ki kell vinnem a szemetet, és tele van az összes kezem üres flakonos üvegekkel, és megkérem hogy nyissa ki az ajtót, ismét jönnek a szüleim hogy ennyit én is meg tudok csinálni.

Mindez azért, mert ő okos,és elég napi félórát tanulnia ahhoz hogy kitűnőlegyen, és persze a szüleim azt hiszuk hogy rengeteget tanul. Ellenben én közeped tanuló vagyok, naponta évközben tanulok úgy kb. másfél órát, de még így is állandóan elrontok midnent...valakinek van ehhez adottsága valakinek nincs. De a szüleim meg azt hsizik hogy semmit se tanulok, és mikor mondom hogy igenis tanulok, csak lecsesznek hogy biztos nem annyit mint a bátyám.

De az hogy neki jobbak a kéepsségei lehet ok arra hogy mindent meg kell csinálnom helyette, vagy jogosan érzem igazságtalannak? Köszi előre is.


2011. júl. 30. 22:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*bocsi 15 vagyok.
2011. júl. 30. 22:02
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki nálatok is a kicsi a "legügyesebb". :S
2011. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva van. Mondjuk azt nem értem, hogy nálunk én vagyok a kitűnő, a húgom meg hármas, és még is én vagyok az, akit mindenki b.szogathat. Húgomat ajnározzák, pedig buta, lusta, én takarítok mindenki helyett. Kíváncsi leszek, hogyha koliba megyek, akkor mi lesz ezzel a családdal, a saját szemetükbe fognak belefulladni, mert nem lesz aki kivigye. :P
2011. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát igen, Itt is ez van. Ilyen az élet. A szülők mindig azt támogatják, akiben "több a lehetőség". Szokd meg. Változni nem fog.
2011. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Most éppenséggel szünidő van, tehát sem neked, sem a tesódnak nem kell tanulnia. Sem jól, sem rosszul. A szüleidben szerintem főként az van, hogy egy lányt háziasságra kell nevelni, és tanítani, mert később úgyis a te feladatod lesz a többsége. És bármennyire utálod most, később valószínűleg tényleg hálás leszel nekik azért, mert rendet tudsz tartani a saját háztartásodban.

Azt nem igazán értem, hogy a 18 éves bátyád miért hagyja a táskáját cipelni, és a fürdőszobát takarítani maga után. Lehet, hogy ha egyszer viccesen megjegyeznéd, hogy legközelebb otthagyod neki a használt betétedet, akkor észbe kapna... Ha másként nem megy, ne a szüleiddel veszekedj, hanem a bátyádat "cikizd", hogy ha lesz egy barátnője, az mit szól majd ahhoz, hogy úgy kell takarítani utána, mint ha kisbaba lenne.:-))

2011. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Bocsi hogy ezt írom,de a bátyád is jó szemét lehet veled hogy ezt tűri és elvárja hogy megcsináld helyette.Én biztos nem csinálnám meg a helyedben(de nem vagyok a helyedben).
2011. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

15 éves lány cipeli a 18 éves bátyja táskáját?

ez durva. én a fejéhez vágnám.:D

2011. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Persze...

Ostoba szüleid vannak és egy se.fej (mert ez a barom rendszer kiszűri a szavakat, gratulálok..) bátyád.


Jobbak a képességei?

Nem tud maga után takarítani.

Nem tudja vinni a saját táskáját.

Nem képes segíteni neked.

Pont, mint egy óvodás.


Akkor jársz jobban, ha következetesen nem csinálsz helyette semmit. Leszidnak? Csinálják. Megtanulják, hogy te is létezel.

2011. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

"A szüleidben szerintem főként az van, hogy egy lányt háziasságra kell nevelni, és tanítani, mert később úgyis a te feladatod lesz a többsége. És bármennyire utálod most, később valószínűleg tényleg hálás leszel nekik azért, mert rendet tudsz tartani a saját háztartásodban." Na ettől mászom a falra. Már bocsi, de a 21. században élünk, és a feleség nem egyenlő egy takarító-és bejárónővel. Egy cseppel sem kéne otthon egy nőnek több házimunkát végeznie, mint a kedves férjecskének.

Kérdező: Én a helyedben leülnék beszélgetni erről a szüleimmel, mondd el nekik ezt. A bátyáddal amúgy milyen a kapcsolatod? Igaza van az egyik válaszolónak, aki ezt hagyja, az egy tahó.

Ha folytatódna a helyzet, akkor egyszerűen bojkottálnám a dolgokat. A Te részedet csináld meg, a bátyádét viszonyt NEM. És mi az, hogy te viszed a táskáját???? Ez szerintem még neki is ciki... a barátainak kezd el vicces sztoriként mesélgetni.

A tanulásról annyit, hogy nincs olyan, hogy valaki gimnáziumi anyagot nem képes megtanulni. Lehet több idő, de hidd el megéri, a tudást senki nem veheti el tőled.

Kitartást :)

2011. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem a bátyád megcsinálhatná maga helyett és egyébként égő ha egy lány cipeli egy fiú táskáját (én nem hagynám semmiért)

és különben is 18 éves, illene most már maga helyett takarítania

mivel neki jóval kevesebbet kell tanulnia, ezért neki több szabadideje van, szóval ő több munkát végezhetne el

egy kis házimunka senkinek sem árt

amúgy meg ő segíthetne neked inkább szerintem

egyébként mindenkinek más a képessége, és ezzel semmi baj sincs, egyébként meg sose a legokosabb ember viszi a legtöbbre, hanem a legszorgalmasabb

kitartás és fel a fejjel :)

2011. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!