Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egy ember életében több...

Lehet egy ember életében több nagy szerelem is? Attól félek sosem fogom tudni újra azt érezni

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel arról beszélgettünk, h mindkettőnk életében volt már egy hatalmas szerelem(kb másfél éves kapcsolatok), és amióta azoknak vége lett(nem kezdené egyikünk sem újra azzal, mert nem volt jövője a kapcsolatnak), már csak tengődünk. Mindenkiben őt keressük, az új kapcsolatainknak ez az etalon...attól félünk, h már sosem fogjuk újra átélni ezt a mindent elsöprő szerelmet, h vkivel még ennyire őszinték tudunk lenni, magunkat adni, és azt képzelni h ez örökre így lesz. Vajon át lehet ezt élni többször is?

20L


2011. jan. 28. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen
2011. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az hogy mindenkiben a régi partnert keresitek az kiváló bizonyítéka annak, hogy még nem tettétek túl magatokat rajtuk. Nem dolgoztátok föl a dolgot és nem raktátok magatokban helyre. Ez EGYEDÜL ebben az esetben fordulhat elő. És mivel nem rendeztétek le a dolgot, ezért az utána következő kapcsolatok csak sekélyesek lesznek, és ez csak még jobban megerősít abban hogy az előző volt a legnagyobb orbitális szerelem az egész univerzumban és soha-soha nem lesz még egy ilyen mint Ő. De ez nem igaz, ez csak egy illúzió.
2011. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11:04-es vagyok, amúgy ha van kedved erről beszélgetni írj privit, szívesen "észhez térítenélek"! :)
2011. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, lehet... Habár nem sokszor voltam szerelmes, illetve nem halmoztam a pasikat, azt gondolom lehet.

Viszont a saját tapasztalat, hogy sosem lesz a többi olyan már, mint az első. Lehet valakit ugyanúgy nagyon-nagyon szeretni, de mivel minden társ más, ezért a következő szerelem is másabb lesz.

Úgy értem, felesleges az elsőhöz, ahhoz a bizonyos naaagy szerelemhez hasonlítani a többit, mert nem lesz ugyanolyan, közel sem. Lehet ugyanannyira elsöprő, de másként. Az a legfontosabb, hogy tudd lezárni a régit, mert akkor jutsz el arra a pontra, hogy az újat nem hasonlítod hozzá.

Csak akkor van esélye az embernek átélni mégegyszer ugyanazt, ha nem ragaszkodik görcsösen az előzőhöz.

Aztán lehet, hogy ez butaság, de én így éltem meg.

2011. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Igor26 ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkoztam és arra jutottam, hogy nem. Azért nem, mert az első nagy szerelem úgy jön, hogy az ember nulla tapasztalattal rendelkezik, naivitása pedig az egekben. Ezért tudja olyan intenzíven átadni magát az érzéseinek. Úgy viselkedik és érez, mint egy kisgyerek, aki még nem ismeri a világot ezért előítéletektől mentesen, őszinte örömmel veti bele magát a játékba. Emiatt az első szerelmet "boldog gyerekkor" szindrómának neveztem el.

A következtetés pedig az, hogy ez nem baj, hogy így van! Tegyük fel, hogy valakinek boldog gyerekkora volt, azért mégsem akar újra gyerek lenni. Jó rá emlékezni, de azért túlzás lenne ugyanazt az érzést üldözni egész életünkben. Ez egy fejlődési folyamat, aminek megvannak a szakaszai és minden szakasznak megvan a maga ajándéka. Ne görcsöljetek ezen, és ne kössétek magatokat egy fejlődési szakaszhoz, mert ha megrekedtek itt, nem tudtok teljes életet élni. Az élet pedig akkor jó, ha teljes. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem természetes, amit éreztek. Lássátok meg a másikban az embert és ne hasonlítgassatok folyton. Ugyanolyan nem lesz, de ha elengeditek a múltat, lehet jobb is! Az első pedig megmarad szép emléknek és tapasztalatnak.

2011. jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen 3 évig voltam együtt valakivel, közös jövőt terveztünk, de megcsalt, ezért kirúgtam. Utána nagyon sokáig nem volt senkim, a férjemet 30 évesen ismertem meg, és megérte várni rá. :)
2011. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Én is azt hittem, hogy soha nem lesz másik, mégis lett. Csak nem szabad még a lehetőségét is elvetni!
2011. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az elsőtől jobb sose lesz
2016. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!