Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Azt hiszem, drogozik...

Segítség! Azt hiszem, drogozik a lányom! Mi tévő legyek? Fehér port találtam a táskájában.

Figyelt kérdés
20 éves a lányom,már egy ideje furán viselkedik. Az elmúlt 2 hónapban sokat fogyott és karikásak a szemei. Mindennap ledolgozik 14-18 órákat,s mikor haza jön egyáltalán nem fáradt, képes éjfélkor még géphez ülni,néha pedig bekapcsolja a fitness dvd-t és ugrál rá 14 ledolgozott óra után! Ma szabadnapos, tegnap este éjfélre ért haza, azóta alszik. Délután fel kelt,de nem akart enni,csak ivott,de rengeteget. Amikor szabadnapos képes 18-20 órákat végig aludni,s szinte nem is eszik semmit. Ma az előszobában hagyta a táskáját,ami kiborult,s egy kis tasakban valamilyen fehér port találtam. Megszagoltam,szúrós,savanyú szaga van,az ecetre emlékezetet. Mi lehet az? Mit gondoltok, ez valamilyen kábítószer? Nagyon kétségbe vagyok esve! Mondjam el neki,hogy megtaláltam?
2011. jan. 28. 21:35
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
Nem lehet, h inkabb valamilyen taplalek kiegeszito? Es azert nem eszik, mert esetleg fogyokurazik?
2011. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha megkóstolnád. Simán lehet szódabikarbóna is. Egyszer engem is meggyanusított apukám, hogy drogozok. :) Én is hasonlóan pörögtem mint a lányod. Rengeteget dolgoztam és utána esténként még tanultam. Mindezt napi közel fél liter kávéval meg energiaitalokkal értem el. Ettől persze kikészült a gyomrom, így mindig volt nálam szódabikarbóna (kis vízben feloldva azonnal enyhíti a gyomorégést). Én egy kis üvegcsében vittem mindig magammal és hát apukám persze megtalálta. Nem is hitte el, hogy nem drogozok, kénytelen voltam elmenni vérvételre. Utána persze jót nevetett az egészen, persze aztán jól leszúrt, hogy a sok koffeinnel és a nem evéssel tönkreteszem magam.
2011. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
100%

Fehér por: Lehet kokain, speed (spuri), esetleg crystal meth, bár az itthon ritkább.

Heroin biztos nem, a heroinnak 2 fogyasztási módja van: az egyik a vénás adagolás, annak látható nyomai vannak a karon, ha ott elfogynak a helyek, akkor a combon és a hajlatokban, nem utolsó sorban egyéb kellékek is kellenek (tű stb.). A másik adagolási mód az, amikor gyertyával melengetik, és a füstjét szívják be. Egyébként a heroinista nem pörög, hanem simán kész van, ha az arcába üvöltesz, akkor sem érkezik reakció sok esetben.


Leginkább az egyéb reakcióit kellene figyelned: idegállapot (hogyan reagál bizonyos kérdésekre), étkezés (erről igaz, írtál), a pupillák állapota, pulzus nyugodt helyzetben, de lehetnek egyéb, kisebb árulkodó nyomok is, lásd tikkelés, kisebb rángások, nyugtalanság, valamit szüntelenül birizgál. vagy épp feltűnően kedves veled.


Nem tudom, hogy keres a lányod (nincs is közöm hozzá), de a kokainnak elég borsos az ára, a speed olcsóbb sok ezerrel.


Készülj fel, hogyha ténylegesen drogozik, nem lehet egyszerűen megbeszélni, ezeknek általában komoly oka van. Ha huzamosabb ideje fogyasztja, hárítani fog, és mindenképp szakemberre lesz szüksége, de a Metadont ne engedd felíratni egyik dokival sem, mert ugyanúgy drog.


Remélem semmi komoly, és ezekre nem lesz szükség, csak leírtam, nem negativitásból, csak sok esettel találkoztam a környezetemben, ne kezd rémeket látni, inkább figyelj a jelekre.


21/L

( És mielőtt valaki félreértené, ne, nem voltam drogos soha, csak ismerem őket, nagyon-nagyon jól. :( )

2011. jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
Nem kell kórházba vinni attól idegbajt kapna. Léteznek drogos fiataloknak ún. ifjúsági központok, ahol pingpongoznak, teáznak, beszélgetnek (drogambulanciák9, és ott vele egykorú szociális munkások, pszichológusok beszélik majd rá finoman, h hagyja abba, és persze segítenek is ebbe, ez jobb ha rögtön Zacher Gáborhoz vinnéd pl. mert attól megijedne.
2011. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem speed vagy kati lehetett nala. A kokain ara tenyleg huzos a masik kettohoz kepest. Amugy minden tunet megfelel annak,hogy fogyaszto. Probalj vele beszelni,de tenyleg higgadtan. Kezd el neki mondani,hogy mostanaban kicsit megvaltozott...van-e ennek valami oka...hogy bir ennyit dolgozni,miert nem eszik... Ha ideges lesz a kerdesektol es nem kapsz valaszt,akkor tenyleg baj van.

Nezd at a taskajat maskor is es ha nincs mas akkor ele kell tenned es szembesiteni vele,hogy ne tudja tagadni.

Nekem az ocsem drogos, van tapasztalatom benne sajnos :(

2011. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat,és a linkeket is elolvastam!

Megfigyelem akkor a többit jelelt még,amiket felsoroltatok,és majd beszélgetni is fogok vele.

Szinte én is biztos vagyok benne, hogy valamilyen kábítószert használ. De nem értem miért, hiszen mindig is jó körülmények közt éltünk, a családi életünk is rendben van, nem vertük őt soha,tehát nincs mi elől ezekbe a szerekbe meneküljön. Nem azért dolgozik, mert anyagi nehézségeink vannak, ő választotta,hogy dolgozni szeretne,mert sajnos nem vették fel őt oda ahová jelentkezett. Nem buta lány, munka mellett nyelvvizsgára készül,hogy egyetemre mehessen,tehát vannak céljai.Ezért nem is értem.

2011. jan. 28. 23:07
 17/55 anonim ***** válasza:

sajnos a jó családi körülmény-legyen az anyagi...stb-nem számít.rengetegen vannak,akik csak ahecc kedvéért csinálják, mert a társaság is olyan.ne lógjanak ki a sorból.érted.ismered a barátaid?ők milyenek?esetleg nem tudsz vmelyik barát szülőjével beszélni?nem-e tud ő is "vmit".

hát nem tudom.mindenesetre sok sikert és kitartást!rem a lányod segítségnek fogja majd fel !

2011. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim válasza:
92%
ekkora barmokat..ne idegeljétek már feleslegesen az anyukát !...még h. kokain meg heroin...aki még életébe nem látott/fogyasztott bárminemű cuccot, vagy nincs ismerőse aki él ilyesmikkel..az nem értem mit szól bele az ilyesmikbe...amúgy kedves anyuka, az elmondottak alapján elég valószínű,h. cuccról van szó, és elég valószínű,h. spuriról (amfetamin származik,speedként ismeretes) mert annak használatakor van az,h. az illető nem érez fáradtságot, így hiperaktívnak tűnhet, éhséget sem nagyon..úh. egybevág azokkal amiket leírt...de ez szerintem valahol megérthető, 14 órázik, nem csoda h. spurizik,nem akar úgy kinézni és úgy érezni magát,mint egy élőhalott, éber akar lenni, és teljesíteni..nyilván ezért nyúlt spurihoz...szerintem amúgy nem olyan vészes,mint ahogy itt egyesek hozzáállnak..enyhén szólva nem a legegészségesebb és nem a legtermészetesebb dolog a világon,de nem hinném h. a lánya hosszú távra tervezte ezt az életmódot...azt h. mi tévő legyen,sajnos nem tudok tanácsot adni,mert nem ismerem a lányát,így az esetleges reakcióit sem arra vonatkozólag ha pl: megemlítené neki, vagy elbeszélgetne ilyesmi dolgokról vele...szerintem a legjobb lenne,ha nem úgy direktbe közölné vele a dolgot,h. mit talált, hanem szépen lassan beszélgetne vele pl: a munkájáról, és csodálatát fejezné ki,h. kibír napi 14 órákat stbstb...aztán ha elég bizalmas ön irányába ilyen témákat illetően,talán időveé magától bevaljja...vagy ha nem ,hát nem is akarja,h. ön megtudja...elvégre egyik korombélinek sem büszkeség,ha szülei tudtára jut,h. él valamilyen illegális szerrel...
2011. jan. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

nahde tényleg.

mivan ha fogyókúrázik?

ha 14-18 órákat dolgozik, és utána még fitness dvdkre ugrál, akkor nagyon céltudatos lehet. enni lehet ezér nem eszik. ha sokat iszik, az gyorsítja az anyagcserét. és énis 18-20 órákat alszom (legalább 13at), majd napokig fent vagyok. a tasakban az a fehér por lehet valami fogyasztószer, esetleg tényleg szódabikarbóna.

a legegyszerűbb lenne megkérdezni, hogy talált a táskájában egy kis tasakot, és hogy mi volt az? a reakciókról látszani fog, hogy mégis miaz. de szerintem ha tényleg semmi baj nincs, és normális céljai vannak az életben, akkor nem nagyon hiszem hogy bármilyen cucchoz is hozzányúlt volna.

2011. jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:

Szerintem a leírtak alapján lehetséges, hogy valami drog, de kokain szerintem sem, pláne heroin. A kokain borzasztó drága, a heroinnak meg mind az adagolási módja, mind a hatása teljesen más. (Az nem pörget fel, csak tömény boldogságérzetet okoz, ami sarokban ülve vigyorgást eredményez.) Lehet viszont, hogy speed.

Vagy az is, hogy nem drog. Hanem amit néhány válaszoló írt, hogy mi okozhatja még mindezt.

Különben meg drogfogyasztásba nemcsak "belemenekülni" lehet. Nem kell hozzá semmiféle rossz körülmény, ahogy az az erről szóló szegényes kommunikációban szerepel. Hasonlóképp a "rossz társaságba keveredik" meg "nem akar kilógni a sorból". Nem azt mondom, hogy akkor ezek ki lennének zárva, biztos van ezekre sok példa. De az is elég, hogy valaki kipróbálja, tetszik neki, aztán használja.

Szerintem is finoman közelítsd meg a dolgot. Ne támadd le, hogy "mi ez??", először érdeklődj felőle, hogy nahát, honnan ez a sok energia stb. szóval előbb a szokatlan életvitel felő érdeklődj barátságosan, eközben megfigyelheted az említett további jeleket, és így haladhatsz szép lassan egyre beljebb. A reakcióiból sokminden kiderül.

Én egyszer arra ébredtem reggel, hogy anyu az ágyam mellett ül kétségbesve, hogy mutassam a karom, nincs-e rajta tűnyom.. Kiderült, hogy steril tűket talált a fürdőszobában. (Amiket vérvételhez vagy injekciózáshoz lehet hasznlni.) Azokat én évekkel ezelőtt sulis feladathoz – tárgyfotózáshoz – használtam, egy csoporttársamtól kértem anno, akinek védőnő az anyja. Akkor épp arra kellett, hogy kipiszkáljak egy benőtt szőrszálat, mert mégiscsak steril tű. Ekkor hagytam a fürdőszobában.. Vicces volt:)

2011. jan. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!