Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Azt hiszem, drogozik...

Segítség! Azt hiszem, drogozik a lányom! Mi tévő legyek? Fehér port találtam a táskájában.

Figyelt kérdés
20 éves a lányom,már egy ideje furán viselkedik. Az elmúlt 2 hónapban sokat fogyott és karikásak a szemei. Mindennap ledolgozik 14-18 órákat,s mikor haza jön egyáltalán nem fáradt, képes éjfélkor még géphez ülni,néha pedig bekapcsolja a fitness dvd-t és ugrál rá 14 ledolgozott óra után! Ma szabadnapos, tegnap este éjfélre ért haza, azóta alszik. Délután fel kelt,de nem akart enni,csak ivott,de rengeteget. Amikor szabadnapos képes 18-20 órákat végig aludni,s szinte nem is eszik semmit. Ma az előszobában hagyta a táskáját,ami kiborult,s egy kis tasakban valamilyen fehér port találtam. Megszagoltam,szúrós,savanyú szaga van,az ecetre emlékezetet. Mi lehet az? Mit gondoltok, ez valamilyen kábítószer? Nagyon kétségbe vagyok esve! Mondjam el neki,hogy megtaláltam?
2011. jan. 28. 21:35
1 2 3 4 5 6
 21/55 KÁELEF ***** válasza:
0%
A kokain, drága, szerintem az heroin lesz. Nem szabad enni belőle mert lehet más vegyszer is ilyen szaggal. Borzasztó lehet és lesz is ha a lányod valóban drogos lett, kénytelen leszel tenni ellene, a szép szó ilyen esetekben valószínűleg nem használ. Ha valóban heroint használ, pár év alatt emberi roncs lesz belőle, ennek elejét kell venni, akár erőszakkal is.
2011. jan. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:

Ma 34 éves vagyok. Amikor 20 évesen főiskolás koromban kollégiumban laktam távol a családomtól én is használtam drogokat. Anyám ebből semmit nem láthatott hétvégén, mégis folyamatosan b@sztatott. Mert tudta, hogy féltenie kell a drogoktól.

Igaza is volt.

Nem tudom neked milyen a viszonyod a lányoddal, de nálunk az jött be, hogy anyám szeliden, vagy épp kiabálva ezerszer elmondta, hogy mennyire félt a drogoktól és ezzel kiadós lelkiismeret furdalást keltett bennem:)))

Szerintem szólj neki, hogy mit találtál és mond el a félelmeidet is. Próbáljatok meg őszintének lenni.

2011. jan. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:

kedves 01:06-os válaszoló


nem értem miért kell a másikat leoltani"szegényes kommunikáció" néven.megosztottam röviden, tömören a gondolatomat, mások fikázása nélkül.oszd meg te is beszólások sélkül, ha lehet.sz pedig a te "szegénységed"

2011. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:

nélkül

ez

bocs

2011. jan. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mondd el neki! Sőt keríts valakit, aki segít (tekintéllyel bíró apa, nagyapa, nagybácsi, szomszéd, tanár etc...)!
2011. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:

tuti, hogy drogozik. Bármit mondhatsz, nem fogja érdekelni. Amit most kell mondani mert hatásos de nem per pillanat, hogy ..ha majd egyszer igazán boldog leszel és az életedben minden rendben és akkor jönnek ki a mellékhatások amik testi-szervi bajt okoznak, bánni fogod, ez mindig jusson az eszedbe...

Úgyanúgy folytatja de bűntudattal,ezek a szavak belevésődnek az agyába és ha átlép egy határt igazat fog adni és befejezi... mert ugye mindenki a boldogságot keresi

2011. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

08.45:

Félreérted. Nem oltottam le senkit. A "szegényest" én arra a kommunikációra értettem, ami általánosan jelen van (vagyis nincs jelen) a drogokkal kapcsolatban – a nép felé. Hogy az emberek nincsenek képben, el vannak tájolva. És akkor jönnek és írkálnak ide, hogy "szerintem heroin"..

Mint említettettem, bizonyára van arra is sok példa, hogy valaki a hátrányos helyzete miatt valóban belemenekül, vagy pedig tényleg menő akar lenni a "rossz társaságban". Biztos nem légbőlkapott gondolatok, csak én úgy érzem, ezek is ennek a gyér tájékoztatásnak a tipikus, sablonos elemei, ezért kell velük vigyázni. Érted, bemondják a tévében, hogy a gyerek azért fogyaszt drogokat, mert belemenekül, akkor az anyuka elhiszi, holott egyáltalán nem biztos. És a kérdező anyukánál is azt érzem, hogy jól ismeri ezeket a sablonokat (de ő belelát annyira a lánya életébe, hogy sejti, nem erről van szó). Mindössze erre próbáltam felhívni a figyelmet. Nem szólt egyik válaszolónak se. Aki oltani próbál, az most te vagy:)

2011. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni annyira, mert lehet, hogy csak szimpla terrorista és a fehér por: ANTHRAX...
2011. jan. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
akkor bocsánat.ezt tényleg félreértettem.nem oltogatok:-)
2011. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
hát nálam is mindig van fehér por gyógyszertárban veszem keserűsó mert nem tudok wczni..szóval simán lehet ez is. belegondolok ha valahol rosszul lennék belenéznének a tásimba elkönyvelnének drogosnak
2011. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!