Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Van fogalmatok arról,...

Szülők! Van fogalmatok arról, hogy az "ártatlan" gyermeketek mit is művel a szobájában? (Amikor azt gondoljátok, hogy tanulja a leckét? )

Figyelt kérdés

A szomszédom rendkívül szigorúan neveli a 14 éves kislányát.

Még biciklizni sem engedi ki...

A múltkor ez a kislány megkérdezte, hogy tudok-e titkot tartani?

Ezután ragyogó arccal elmesélte, hogy már több mint 120 fiúbarátja van az interneten.

A 14 évestől, a 64 évesig!!

Majd így folytatta:

"csak azt unom már, hogy a webkamerán, mindegyik meg akar nézni ruha nélkül"!!!

A szülők, meg azt gondolják, hogy a széltől is megóvták a kislányukat...


2011. jan. 29. 12:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%
Nem biztos, hogy le is vetkőzik nekik.
2011. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%

nekem elég fals a sztori.


egy 14 évesnek már van annyi agya, hogy ha ilyet csinál, nem számol be róla a szomszédnak.

2011. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%
Beszelj szuleivel. Nem kell, nem szabad "titkot tartani". Ebbol meg rossz vege is lehet, veszelyes jatek. Tobb gyerek volt bantalmazva ilyen "titokkal".
2011. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
27%
Ez van.
2011. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
53%

A szülőkkel beszélnék, ha ez tényleg így van...

hát valamit nagyon elrontottak:-S

sajnálom a kislányt...

2011. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%

Én a helyedben szólnék a szülőknek. Tudom, hogy titoktartás, meg minden, de ez az ő érdeke is lenne.


Egy 14 éves kislány általában elég befolyásolható még, ki tudja, nem sikerül-e valamelyik "fiúbarátjának" a beszélgetésnél többet elérni.


Nem azt mondom, hogy tiltsák el a nettől ezentúl, meg legyen még nagyobb szigorban, csak el kellene vele beszélgetni ezekről a dolgokról, hogy egyáltalán tudja-e, mik lehetnek a következményei az ilyen barátkozásnak. Ha megtiltják neki, csak még érdekesebb lesz a dolog számára, őt magát kellene ráébreszteni, hogy ez nem valami jó dolog, erre nem kellene büszkének lennie.


Szerintem említsd meg a dolgot a szülőknek, vagy esetleg beszélj te a kislánnyal.

2011. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%
A szülők agyatlanok, engem mindig miden hová elengedtek, nem tiltottak semmitől, soha a büdös életbe nem csináltam semmi ilyen baromságot, mert tudom, hogy milyen a világ, nem szobakukaccá neveltek, itt a szülők a leginkább hibásak, meg persze a leányzó is nem kicsit buta.
2011. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy probléma az, ha a szülő túlzottan óvja a csemetéjét. Nyilván,egy 14 évest még nem kell diszkóba engedni,de este 8-ig nyugodtan átmehet a barátnőjéhez,vagy a barátnője jöhetne át,esetleg elmehetnek együtt a közelben valahová, mert ha ez nincs,akkor jönnek a mindenféle netes "barátok". Én egy családsegítő központban dolgozom,titkárnő vagyok egy kis városban. Nem rég volt egy hasonló esetünk. A kislány(13) neten ismerkedett,s ráakadt egy pedofil emberre. Megbeszéltek egy találkozót,az ember eljött,iskola után megvárta a kislányt, majd felajánlotta,hogy haza viszi őt. Persze a kislány valamikor este 8kor ért haza,sírva,csapzottan. A szülők meg már agyon aggódták magukat.Elmesélte otthon,hogy mi történt,honnan ismerte az embert,találkoztak, hogy megerőszakolta őt az ember. Most hozzánk jár heti 2 alkalommal pszichológushoz. Maga a nemi erőszak,és a rendőrségi+nőgyógyászati hercehurca is borzasztóan megviselte. Hogy miért történt ez meg? Pont azért,mert a szülők mindentől óvták. A lány nem mehetett sehová,az iskolán és a közös családi programokon kívül. Még a szomszédban lakó osztálytársához sem mehetett át. Nos érdemes átgondolni,hogy a túlzásba vitt tiltással és aggodalommal használunk,vagy ártunk a gyermeknek?
2011. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a tulzasban vitt aggodalommal van itt baj. Szuloknek figyelmeztetni kellene gyerekeket az Internet veszelyeire, kerdezni milyen oldalakat latogatnak. Ha szulo nyilt, gyerek is az lesz.
2011. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%
Hááát! Nem könnyű feladat a gyereknevelés. Igazából nem lehet szabályokat felállítani rá, mert olyan sok tényezőből tevődik össze. Sokszor hiába erőlködik szerencsétlen szülő a legjobbnak hitt eszközök bevetésével, egészen másként alakítja az élet a dolgokat, mint ahogy azt szeretné.
2011. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!