Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit lehet engedni egy...

Mennyit lehet engedni egy 16-17 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
A lányom 17 éves lesz 2 hónap múlva. Na most..eddig nem nagyon akart bulizni, se semmi, mostanában azonban pedzegeti a témát, hogy szeretne majd elmenni a barátaival ide-oda. És úgy gondolom, hogy már meg lehet neki engedi dolgokat, de kikötésekkel, fel kell állítani szabályokat. Nem akadályozhatom meg, hogy elmenjen bulizni néha, mert akkor én leszek az, aki burokban neveli a gyerekét, de ha meg mindent megengedek, akkor elkallódik. Jó gyerek, jól tanul, éretten gondolkodik. Elsősorban szülő véleményére vagyok kíváncsi, akiknek hasonló korú gyermekük van, de ilyen idős kamaszok is írhatnak, hogy nekik mi megengedett. Köszönöm!
2011. jan. 29. 13:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
22%
Én elvinném őt a buli helyszínére, körül néznék, hogy hová is engedtem el, és bármennyire is ciki neki, érte mennék, legkésőbb 11 órakor, vagy egy idősebb ismerőssel engedném csak el, úgy,hogy időben hazahozza, és a buliban is ügyel rá. Annyi rosszat hall mostanában az ember. Ha ebbe nem egyezik bele a kisasszony, maradjon otthon.
2011. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig megbeszélem anyuval, hogy hova megyek és hogy mikor érek haza. Én is 16-17 évesen kezdtem eljárni. Akkor még meg volt szabva, hogy pl éjfélre legyek otthon. Mostmár nincs ilyen szabály, csak szólnom kell előre.

L/19

2011. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%

Szia, se szülő se kamasz nem vagyok, de leírom velünk hogy volt annak idején mert szerintem nem sok köze van a bulizásnak az elkallódáshoz.

Engem nem engedtek a szüleim semmilyen buliba 18 éves korom előtt, a hugomat már 14 évesen elengedték egész éjszakára, most már mindketten diplomás többnyelven beszélő felnőtt házas emberek vagyunk. Szóval szerintem ha eddig mindent megtettél nem lesz semmi baja, engedd el nyugodtan.

2011. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy részben szülők véleményére vagy kíváncsi, de leírom az enyémet is. Engem anyukám 15 éves koromban is elengedett oda, ahova szerettem volna, mindent megenged, és nem kanászodtam el. De ez egyénfüggő. Van olyan ismerősöm akit mindenhova elengednek és meg is látszódik rajta. Én kb. havonta eljárok bulizni diszkóba, nem fetrengek, és anyának mindent elmondok, megbízok benne, nem verem át.:) De lehet hogy én azért viselkedem igy vele, mert egymaga nevel engem meg tesómat, és tudom hogy mi rá, ő pedig ránk számíthat ha baj van.:) Szóval szerintem engedd el a lányodat, de figyelj azokra, akik a társasága.
2011. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
60%

elvinni? azt minek... az nagyon ciki lenne neki

Értem jönni szokott anyum meg hát nem is szívesen baktatnék egyedül a városban éjjel, de odavinni??? Hazavinni az nem ciki, engem sokszor irigyelnek inkább, hogy jó nekem, mert nem kell éjszakai buszokat várnom meg ilyenek.

2011. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen engem anyu 8ig engedett ki. Mikor elmúltam 18, már 9- ig kint lehettem.Aztán egy év múlva egyetem, kolesz, már nem szólt bele, mégse jártam ki. Megszoktam, vagy mi a szösz. Hála Isten, barátaim így is voltak, és férjhez is mentem egy hasonszőrűhöz. Most belegondolva, szerencsés vagyok :) 23/N
2011. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál a lányodról, szerintem eleget elmond arról, hogy megbízható gyerekről van szó, s szerintem nem is kér túl sokat. Ennyi idős koromban nekem is meg volt engedve, hogy elmenjek időnként a barátaimmal valahova. Mivel falusi vagyok, a közeli városba mentem mindig, ismerősökkel, néhányukat a szüleim is ismerték. Az időpontról meg annyit, hogy ha mondjuk csak beültünk valahová a városban, általában a fél 11-es busszal hazajöttem, de ha nagyobb bulizásról volt szó, akkor kb 2-3 óra, s apa jött értem vagy mostanában taxival megyünk le a barátnőméknél és ott alszom. Ha megbízható, szerintem nyugodtan engedd el és időnként jót tesz egy kis kikapcsolódás. Ha pedig ismered a barátait, az neked megnyugvás. Ha ényleg érett gondolkodású, nem fog "elkallódni", tudja mit lehet, mit nem.


18/L


Hopsz, most nézem, hogy simán letegeztelek... bocsi, csak már nincs kedvem átírni. :)

Sok sikert!

2011. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Te ismered a gyerekedet a legjobban. Ha megbeszéltek szinte mindent, tudni fogod, kik a barátai,milyen felfogásúak, mi az érdeklődési vonaluk. Az én unokám is 16 évesen kezdett inkább eljárni. Ma 18-ikban van és az édesanyjával mindig kivesézik, melyik hely, milyen benyomást tett rá. A mostanában történt szomorú végű esetnél is az unokám és a baráti köre eleve olyan véleménnyel volt, normális fiatal olyan helynek még a környékét is elkerüli.
2011. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
90%
Lehet hogy ez fura felfogás, de szerintem akkor menjen el valaki bulizni, ha haza is tud jönni ha elég felnőttnek érzi magát hogy elmennjen akkor jöjjön is haza, legfeljebb adnék neki pénzt, hogy ha valami baj van jöjjön taxival.(nyilván nem a kisgyerekek zsúrjára gondolok ahova oda is viszed meg haza is hozod)
2011. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
14%
17 vagyok oda megyek ahova akarok sokszor a pasimnál alszom te ugy dumálsz itt a lányodról mintha 13 lenne érdekes...
2011. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!