Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről,...

Mi a véleményetek erről, kezdek aggódni, hogy még mindig gyereknek tartanak?

Figyelt kérdés

Jelenleg Szegeden tanulok, de Székesfehérváron szeretnék tanítani és lakni. Az a tervem, hogy a fél éves tanítást egy Székesfehérvári gimnáziumban csinálnám meg, hátha így több esélyem lenne elhelyezkednem. Arra is gondoltam, hogy esetleg így nagyobb lehetőségem lenne később szerződésesként abban az iskolában maradni.

A problémám inkább családi, ugyanis az ötletemet, rögtön kritizálják: sokba kerül az albérlet, gyűjtsem tovább a pénzemet, és akkor költözzek el, ha már mindent megcsináltam, és van pénzem saját lakásra. Jól gondolom, hogy ez inkább csak kifogás? Minden hónapban elteszem az ösztöndíjamat, mire eljutnék a gyakorlatra saját pénzből tudnám fizetni az albérletet. Ha emiatt nem lesz saját házam nem érdekel, nem tartom szégyennek, ha valaki bérleti díjat fizet, sok esetben jóval olcsóbb is, mint a törlesztőrészlet. Kezd nagyon rossz előérzetem lenni, lehet, hogy a szüleim nem akarják, hogy felnőjek, és valaha is elköltözzem tőlük?


2011. okt. 11. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ők így gondolják.Elmondták a véleményük.Te pedig úgy csinálod,ahogy akarod. Nem kell tulmisztifikálni
2011. okt. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 LadyLee ***** válasza:
Én már évek óta elköltöztem, dolgozok és megállok a lábamon, mégis sokszor érzem, hogy gyereknek tartanak. Ezen ne húzd fel magad, nehéz időszak ez nekik is. Viszont egyértelműen nyilvánítsd ki döntéseiddel és tetteiddel, amit te szeretnél, és ne hagyd, hogy eltántorítsanak, járd csak a magad útját, előbb-utóbb elfogadják majd.
2011. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

IS-is helyzet.

Részedről is igazad van, mert szabadság, önállóság, "életkezdet"

de részükről is igazuk van, mert pl. egy lakáshitel (nem 20 milliós kecóra gondolván!) kb. annyi mint az albi díja. Tehát már akkor akár saját kis lakást is vehetnél, egy szép indulótőkével x idő múlva.

Hát mérlegelj, okosan!

2011. okt. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted vegyek egy olcsóbb lakást, és fizessem a törlesztőrészletet? Ez is megfordult a fejemben, csak azt gondoltam, hogy a törlesztőrészlet több mint az albérlet díja.
2011. okt. 11. 16:40
 5/10 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb albi is(ha össze is társulsz vkikkel) 40-50 ezer forint.

Ez pl. egy másfél szobás lakás törlesztője. Én (!!) gyűjtenék kezdőrészletre , majd inkább saját lakás mint albi.

De azt is kipróbálhatod hogy elmész albiba , és után a mérlegelsz, h megéri-e ,jó-e? stb.

Én pl. sokáig laktam albiba, de amikor megismertem a párom, tudtuk, hogy nem ott szeretnénk a gyerekeinket felnevelni. Akkor inkább félretettünk.

2011. okt. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a törlesztőrészletet fizesd, mert még ha kétszerese is az albérletnek(lakás nagyságától függően), akkor is az egyszer a tied lesz. Az albérlet az kidobott pénz. Inkább kisebb lakás és törlesztőrészlet.
2011. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eddig is tettünk félre, mert attól féltünk (félünk), hogy bevezetik a kötelező tandíjat. Tehát egy fél millió forint lenne kezdetnek, mire elköltöznék kb. 700 ezer lenne annyit gyűjtenék hozzá. Annyiból már inkább a saját lakásba fektetnék be mégis. Szóval akkor inkább vennék egy kis lakást, és fizetném a törlesztőrészletet.
2011. okt. 11. 16:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nálunk 60 ezerből kijön az albi rezsivel együtt, de a törlesztő ennél jóval több lenne. Arról nem is beszélve, hogy azt a világot éljük hogy oda kell költözni ahol a munka van. Mi is vándorolunk, szóval egy saját lakás csak nyűg lenne, főleg egy hiteles.

Hány éves vagy?

Valószínűleg csak jót akarnak, nehéz elfogadni ha a gyerek kirepül, mert az ő szemükbe örökké egy édes 5 éves baba maradsz. Legalábbis én ezt tapasztalom. De azért már így 6 év különélés után kezdik belátni hogy már lassan nekem lesz babám, neki meg unokájuk. :) (amúgy ezt abból is észre lehet venni, mikor most elmondok valamit, és felsóhajtanak hogy felnőttem :) )

24N

2011. okt. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lakást venni csak akkor érdemes hogyha oda költözöl elég hosszú időre.

Ugya albérletre fizetsz mondjuk 30-40 -et + rezsi de rezsit nem kell nézni mert az saját lakásnál is van.

Hitelre kb 100-at egy hónapba ha nem életed végéig akarsz törleszteni. Ebből mondjuk havi 20 a kamat. Tehát 10-20 ezret dobsz ki az ablakon ha albérletbe mész.

De rövöd időre bérelni éri meg mert sajátnál kell bútor, illeték ami súlyos összegeket tehet még ki. Tehát kb 3-4 évnél hoszabb időre éri meg.

És ha 700.000ft -od van akkor ezt elvinné az illeték meg a bútorozás és az önrészre már nem is maradna.

2011. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg nem is muszáj egy egész lakást kibérelni.
2011. okt. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!